Sayfa 581/1312 İlkİlk ... 814815315715795805815825835916316811081 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Cok güzel yazmışsınız hocam, aldıkları evin faizini tüyü bitmemiş yetim ödüyor, bedava dan biraz pahalı kredi ile ev sahibi olup faizi nerden cıkıyor evinizin parası 80 milyondan cıkıyor iyice insanları salak sanmaya basladı lar. Sanki millet bilmiyor krediyi enflasyona yedirip ödeme yaptıklarını.
    Hayatımda kredi kullanmadım. Evleri hep peşin aldım.
    Velev ki kredi kullanmış olayım, ne fark eder?
    Herkese kredi veriyorlar da size vermiyorlar mı?
    Ev almak öyle beleşten oluyordu madem, siz niye almadınız?

"Biz zamanında kendimizi sıkıp ev almadık, meğer hata etmişiz" diyecek erdeme sahip olmayanlar, gelip burada ev sahiplerini suçluyor.

"Çok güzel yazmışsınız" diyerek cevapladığınız kişi daha birkaç yıl önce ev almanın saçmalığından, eve vereceği parayı borsada milyon yaptığından, bu şekilde yapıp kirada oturmanın daha akıllıca olduğundan falan bahsediyordu.

2. muhteşem hükümetimiz yine fantezi peşindeymiş, kiralar sözüm ona rayiç bedel üzerinden atıyorum 20 yıla bölünerek alınacakmış.

bu senaryoda olacak olan basit diyelim iki milyonluk evde oturuyorsunuz, 240 a bölünce kabaca 8000 yapıyor fiili kira bunun biraz üstüdür.

bir mucize olduğunu ve rayic değerlerin olması gerektiği noktaya geldiğini farz edelim.

ne olacak hükümet daha fazla vergi alacak, ödenen ek vergi de dolaylı olarak kiracıya girecek.

hadi diyelim o olmadı kiralar düştü, ev sahipleri evleri satışa çıkarır ve iyimser senaryoda evlerini satıp TR de dolara tarihi bir hücum başlar.

aynı anda hem dolar fezaya çıkar hem tüm inşaatler aynı gün iptal olur bina yapana enayi gözüyle bakılır.

kiralık ı geçtim satılık ev bile bulunamaz bir yıl içinde.

bu arada en büyük emlak zengininin siyaset esnafı olduğunu da atlamayalım.

siyaset esnafı kendi ödediği vergiyi katlayacak bir düzenleme yapacak inanırsanız.

zaten belli bir rakamın üstü varlığı olanlar da yurtdışı emlak yatırımına kayar.

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    muhteşem hükümetimiz yine fantezi peşindeymiş, kiralar sözüm ona rayiç bedel üzerinden atıyorum 20 yıla bölünerek alınacakmış.

bu senaryoda olacak olan basit diyelim iki milyonluk evde oturuyorsunuz, 240 a bölünce kabaca 8000 yapıyor fiili kira bunun biraz üstüdür.

bir mucize olduğunu ve rayic değerlerin olması gerektiği noktaya geldiğini farz edelim.

ne olacak hükümet daha fazla vergi alacak, ödenen ek vergi de dolaylı olarak kiracıya girecek.

hadi diyelim o olmadı kiralar düştü, ev sahipleri evleri satışa çıkarır ve iyimser senaryoda evlerini satıp TR de dolara tarihi bir hücum başlar.

aynı anda hem dolar fezaya çıkar hem tüm inşaatler aynı gün iptal olur bina yapana enayi gözüyle bakılır.

kiralık ı geçtim satılık ev bile bulunamaz bir yıl içinde.

bu arada en büyük emlak zengininin siyaset esnafı olduğunu da atlamayalım.

siyaset esnafı kendi ödediği vergiyi katlayacak bir düzenleme yapacak inanırsanız.

zaten belli bir rakamın üstü varlığı olanlar da yurtdışı emlak yatırımına kayar.
    siyasetçi tayfası önce taksi plakasına vergiyi arttırsın...adamların 10-15 milyon liralık taksi plakası var, asgari ücretli kadar vergi ödemiyorlar.

gerçi ne kadar çok kazanırsan, ne kadar kolay kazanırsan o kadar az vergi verirsin, hatta o az vergi bile affa uğrar..pratikte hiç vergi vermezsin..5 li çeteden biliyoruz durumu.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Cok güzel yazmışsınız hocam, aldıkları evin faizini tüyü bitmemiş yetim ödüyor, bedava dan biraz pahalı kredi ile ev sahibi olup faizi nerden cıkıyor evinizin parası 80 milyondan cıkıyor iyice insanları salak sanmaya basladı lar. Sanki millet bilmiyor krediyi enflasyona yedirip ödeme yaptıklarını.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu dusuk faiz yuzunden 6 ayda hersey gibi evler de 2ye katlandi... 700bin liralik evler 1.4m oldu... simdi sizce 550in degil 1.1m kredi cekmek zorunda kalanlar mi yedi tüyü bitmemiş yetimin hakkını...yoksa insanlar parasinin pul olnasina daha fazla katlanamadi mi...
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Bu dusuk faiz yuzunden 6 ayda hersey gibi evler de 2ye katlandi... 700bin liralik evler 1.4m oldu... simdi sizce 550in degil 1.1m kredi cekmek zorunda kalanlar mi yedi tüyü bitmemiş yetimin hakkını...yoksa insanlar parasinin pul olnasina daha fazla katlanamadi mi...
    evet bide bu durum var faizler düşünce ev fiyatları çoşuyor faizden fazlasını ev fiyat farkı olarak ödüyoruz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Güzel bir soru.
     Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Bu bankalar bedava kredileri ev sahiplerine gizli gizli mi veriyor?

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Söylediğim şeye cevap veremeyince ev vergilerine sarmışsın.
    Devletin kendi isteğiyle belirlediği vergiye "bu vergi az, ben daha çok vermek istiyorum" diyecek bir kişi göstersene.

İşçiye zam yılda bir kez, memura iki kez, ev kirasına bir kez yapılır.
    Bunun konuyla ne alakası var? Ben yıllık toplam yapılan zam "ORANI" üzerinden konuşuyorum. İki kere üç kere beş kere meselesi değil, oran diyorum oran!

Salağa mı yatıyorsun ne?
    Senin gibi hayattan nasibini alamamiş birine verecek cevabim yok. Benim yazimi alintilayan musveddeye bir iki bisey yazdim. Yazma bana , anladin demi

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Hocam boşuna dil döküyorsunuz.
    Bugün ev sahiplerine ağzına geleni söyleyen bazı kesimler, 2-3 yıl sonra konut yerine "x" yatırımının ne kadar karlı olduğunu anlatacak.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hayatımda kredi kullanmadım. Evleri hep peşin aldım.
    Velev ki kredi kullanmış olayım, ne fark eder?
    Herkese kredi veriyorlar da size vermiyorlar mı?
    Ev almak öyle beleşten oluyordu madem, siz niye almadınız?

"Biz zamanında kendimizi sıkıp ev almadık, meğer hata etmişiz" diyecek erdeme sahip olmayanlar, gelip burada ev sahiplerini suçluyor.

"Çok güzel yazmışsınız" diyerek cevapladığınız kişi daha birkaç yıl önce ev almanın saçmalığından, eve vereceği parayı borsada milyon yaptığından, bu şekilde yapıp kirada oturmanın daha akıllıca olduğundan falan bahsediyordu.

Sayfa 581/1312 İlkİlk ... 814815315715795805815825835916316811081 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •