Sayfa 588/1009 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by feray007 Yazıyı Oku
    sayın forumdaşlar, hep abd ve diğer ülkeler de enflasyon yaratmak gerektiği eğer bu olmazsa deflasyonist bir sürece girileceği konuşuluyor. Bu durumda gelişmekte olan ekonomiler de müthiş bir devalüasyon ve sonrasında çöküş seneryoları var. Peki bir seneryo da benden . Eğer müthiş bir icat yapılır ve bu icat sayesinde üretim maliyetleri dip yapar ,özellikle gelişmiş ekonomilerde gelirler müthiş şekilde artarsa ülkelerin GSYH iki kat artarsa bu durumda da bu QE'ler enflasyonlar deflasyonlar konuşulmaya devam eder mi sizce. yoksa ekonomiler farklı bir mecraya doğru mu evrilirler ? Bu konuda ne düşünürsünüz.
    NOT: YAPAY ZEKA (YZ)bu işe yarayacak gibi düşünüyorum ben.
    yeni bir buluşun piyasalara engaje olması en az 10-15 yıl süzer...yani o senaryo tutmaz. MB ler borç batağındaki bankaların borçlarını silmesi daha olağan gibi duruyor. Fakat o zamanda kendi bilançoları sarsılacak ve vatandaşlarına ek mali yük getirecektir.Bu durum iktidarları dahi değiştirebilir.
    Fakat burda son zamanlarda yapılan ciddi bir hata var. Oda türkiye ile dünya ekonomisi arasındaki korelasyonun çok yüksek olduğu kavramı.Evet korelasyon var.Ama dünya çok iyiye bile gitse bizim bu ekonomi politikaları ile iyiye gitmemiz zor.Çünkü en önemli kavramı dışladık.GÜVEN kavramını.Piyasayı asıl şekillendiren güvendir.Ekonomide güven yoksa ne yaparsanız yapın ne faizleri indirebilirsiniz nede yeterince büyümeyi sağlayabilirsiniz.hatta büyüseniz bile kimse size güvenmez.Çünkü istatistiki bilgilerin güvenirliği hep sorgulanır.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Çöküşten bir sonraki yükseliş dalgası AI dalgası olacak. Artificial Intelligence.

Piyasayı yönetenler sizin kadar iyi niyetli değiller. Biriken varlık transfer olmak zorunda fakirden zengine. Bu yüzden ortalama 6-10 sene süren bir yükseliş dalgası olur. Sonra 1-3 sene süren düşüş dalgası olur. Bunu bir nevi köpük alma gibi düşünün.

Zeningler daha zengin olmak için MEDYA yı yönlendirme aracı olarak kullanırlar. Bu sebeple MEDYA bence fakirin afyonudur.

Alıntı Originally Posted by feray007 Yazıyı Oku
    sayın forumdaşlar, hep abd ve diğer ülkeler de enflasyon yaratmak gerektiği eğer bu olmazsa deflasyonist bir sürece girileceği konuşuluyor. Bu durumda gelişmekte olan ekonomiler de müthiş bir devalüasyon ve sonrasında çöküş seneryoları var. Peki bir seneryo da benden . Eğer müthiş bir icat yapılır ve bu icat sayesinde üretim maliyetleri dip yapar ,özellikle gelişmiş ekonomilerde gelirler müthiş şekilde artarsa ülkelerin GSYH iki kat artarsa bu durumda da bu QE'ler enflasyonlar deflasyonlar konuşulmaya devam eder mi sizce. yoksa ekonomiler farklı bir mecraya doğru mu evrilirler ? Bu konuda ne düşünürsünüz.
    NOT: YAPAY ZEKA (YZ)bu işe yarayacak gibi düşünüyorum ben.
    Son düzenleme : sadecegrafik; 16-09-2017 saat: 11:57.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Mevcut ortamda dünyanın hem lokomotif ekonomisi hem de gösterge ülkesi olan ABD'nin muhakkak yapması gereken 2 şey var: Makul bir enflasyon yaratmak ve doların değerini düşürmek. Düşük dolar ABD'nin kronik cari açığın kapanmasına yarayacağı gibi enflasyonun yaratılmasına da büyük katkıda bulunacaktır. O yüzden siz ABD hükümetinin ve Trump'ın "değerli dolar politikası izliyoruz" demelerine inanmayın, politikacıların sözlerine asla güven olmaz, genelde de dediklerinin tersini yaparlar veya icraatlarını gizlerler. ABD ekonomisinin düşük dolara çok ihtiyacı var, maalesef gerçek bu.
    Bildiğiniz gibi zaten şu sıralar başta Trump, ABD'nin değerli dolar isteği yok..ancak eskiden beri dünya büyümesinde değerli doların katkısı yadsınamaz..yani değeri bayağı düşmüş bir dolarla global ekonominin büyümesi çok zor..global borç seviyesinide hesaba katarsanız, büyümenin olmadığı yerde..malum..

Şu sıralar EM'ler için QE'ler ve dolar borçları sebebiyle durum bir miktar farklılaşmış olsada..değeri iyice düşmüş bir dolar, gelişmiş diğer ülkeleri deflasyondan kurtaramaz..Deflasyon sarmalına girmiş bir AB, Japonya vb.'nin, etkisi azalsada görünürde tek araçları var, oda tahvil alımlarına devam etmek..dolayısıyla Doların uzun vadede güçlü olmaktan başka çaresi yok gibi gözüküyor..

Birde bu hesaba şu sıralar bedava parayla büyüyebilen, ancak her geçen gün kırılganlıkları artan EM'leri de katarsanız..ben şahsen doların yol haritasının uzun vadede belli olduğunu düşünüyorum..Beğenelim yada beğenmeyelim..kısa vadede gelgitleri hesaba katmazsak şu anki dünyada dolar güvenli limandır..

Daha önce göstermiştim..benim senaryoda aşağıda..YTD..

4. Bay Ocak Yıkan Trump'a Enerji Bakanından Kalay ;Bu Neyin Kafası ?

ABD Enerji Bakanı Rick Perry, ABD Başkanı Donald Trump'ın bütçe tasarısı kapsamında ülkenin stratejik ham petrol stoklarını satma teklifini eleştirdi.

http://odatv.com/enerji-bakani-trump...609171200.html

5. [QUOTE=TRENDHOUND;934330]
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    TRENDHOUND geçen eurusd için spekülasyon yapılamayacak kadar büyük dedi. Yanılıyor.............QUOTE]

Dostum, yanılma ihtimalim pekala olabilir ama bu sıfıra yakındır. Günlük spot işlem hacmi 1 trilyon dolara yakın olan EURUSD paritesine spekülasyon yapmak suretiyle yön vermek mümkün değildir. Merkez bankaları eliyle manipülasyon yapılıyor olabilir (zaten yapılıyor da) ama o değişik kategoridedir. Yalnız EURUSD de değil, diğer paritelerde de spekülasyon sonucu yön verilemez. USDTRY paritesine bakalım: Günlük FX işlem hacmi 5 trilyon dolardan fazladır. Bunun %50 civarı spot işlem hacmidir. USDTRY'nin ortalama spot günlük işlem hacmi bu toplam spot hacmin %2 si kadardır yani 50 milyar dolar (gerçi son aylarda bu hacim %50 gibi düşmüş durumda). Böyle derin ve çok yüksek hacimli bir piyasaya dünyanın en büyük fonları spekülasyon yoluyla müdahale etmeye kalksa bile yine de beceremezler. Sonuçta da FX deki paritelere spekülasyon yoluyla yön vermek abesle iştigaldir.
    her piyasa spekule edilebilir. yanlızca yapan adamın boyu posu farklıdır. helede fx gibi dünyanın en büyük kumarhanesinin sahibi olmadığı düşünmek saflıktır. şöyle düşünün, adamın önündeki ekranda tüm küredeki shrt ve long pozisyonlar konsolide olarak görünüyor. yapması gereken tek şey, viskisini yudumlarken, olmuşları toplamak. zaten o harekete geçince, minionları gazeteleri, ve en sonundada piyasanın kendisi, hareketin sebebini tüm dünyaya yayıp, karşı tarfı ezer, taki pala viskisinden bi yudum daha alana kadar.

6. Konutta 3 üncü seferberlik dün başladı.

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017...faiz-yuzde-099

Arz fazlası var ve fiyatlar kişisel gelire göre çok yüksek. Kira çarpanı 35 sene olmuş.

Faize koyarım kirada otururum. TL faiz %14.

Kira çarpanı 35 yıl iken konut alanın aklına şaşarım. Matematikten anlamıyordur.

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Konutta 3 üncü seferberlik dün başladı.

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017...faiz-yuzde-099

Arz fazlası var ve fiyatlar kişisel gelire göre çok yüksek. Kira çarpanı 35 sene olmuş.

Faize koyarım kirada otururum. TL faiz %14.

Kira çarpanı 35 yıl iken konut alanın aklına şaşarım. Matematikten anlamıyordur.

peki o duruma rağmen mülk sahipleri kiracı bulabiliyorlar mı ?

8. Arz fazlası olduğu için kiralar düşme eğiliminde.

Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku

peki o duruma rağmen mülk sahipleri kiracı bulabiliyorlar mı ?

Sayfa 588/1009 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •