Sayfa 59/964 İlkİlk ... 949575859606169109159559 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 465 - 472 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Şirket yönetimi onlarda olduğu sürece bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada istedikleri gibi top çevirmeye devam ederler.

Yatırımcıların oy gücü yetiyorsa GK de yönetimi ele geçirmeleri, (tabi güvenilir kişileri seçerek) veya Kayyum atanmasını sağlamaları ancak bir çok şeyi yatırımcı lehine dönüştürür

Ayrıca bazı kişiler tarafında bir çok forumda ve hatta whatsapp grubunda mega varlık şirketin varlıklarına çökmüş ama şirket yönetimi bu albayları uzaklaştırmak ve şirketi düze çıkarmak için canla başla çalışıyorlar algısını geliştirmek için binbir bağlam oluşturulması çok düşündürücü.

1.Bodrum hoteli konusunda kimler sbk ile anlaşmalar yapılıp kira sözleşmeleriyle başkalarına ihaleye girmemesi ve hotelin en ucuza megavatlık tarafından alınması için bütün düzenekleri kurdu? Veya yıllardır süre gelen bu finans problemlerini çözmek için, şirket gayrimenkullerinln normal satış koşullarıyla en verimli şekilde değerlendirilmek için uzun süre fırsatları varken, neden hepsi icra süreçlerine sokuldu?

2.Şirket finansal olarak oladar zorluklar yaşarken ve yüklü faizler öderken patronlar şirketten çektiği paraların ödenmesinin sürekli ertelenmesinin anlamı nedir? Sanki patronların tek varlığı Kervansarayvyatırım holdin kapsamındaki varlıklar mı? Oysa yurtiçi yurtdışında kendilerine ait bir çok farklı şirket ve varlık olduğunu herkes biliyor.

3. Kervn ın Vakar tekstil, Akay pazarlama gibi bir çok şirketten veya kişilerden yüklü miktarda alacaklı duruma getirilmesi ve bu yüklü alacaklarının gerektiği gibl teminatlandırılmaması hersey muvazaalı olduğu şüphesini uyandırmakta.

4.Daha önce 2014 yılı içinde şirketin bir çok gayrimenkulünün çok ucuza satılmış olması

5.Yüksek fiyatlardan çağrı söz konusu iken şirketin kontrolundeki kendi hisselerin Melis Çakır uzun süreli alacak şeklinde satılması, veya bahar tekstil ile Melis yapının elindeki hisselerin 30 - 50 kuruş civarında elden çıkarılması ilginç. Bu fiyatlardan satılan hisselerin şirkete nakit katkısı da yok. Bu hisseler ileride farklı koşullar oluşturulup çok daha iyi fiyatlardan satılamazmıydı? Bu hisseler çok ucuza elden çıkarılıp şirket zarar ettirilmiş olabilir mi?

Yani bu durumların hepsi şirket yönetimine el konması talebi için dayanak olabilir. Ve bugüne kadar şirkette olagelen bu icralar " akbabalara karşı yönetim hep şirket ve yatırımcıların haklarını canla başla koruyor, şirketl düze çıkarmak için yıllardır caba sarfediyor" demeye çalışanların butün argümanlarını hiçleyecek nitelikte

Burda yapılması gereken en doğru iş şirketin yönetimine el konması için devletin ilgili kurumlarını görevlerini yapmaya çağırmaktır. Ayrıca ülkeyi yöneten siyasal otoriteye, ülke borsasının doğru işlemesinden ve anonim şirketlerin doğru yönetilmesinden de sorumlu olduğunu hatırlatmalı.

son bir ayda alanlar

satanlar

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Şirket yönetimi onlarda olduğu sürece bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada istedikleri gibi top çevirmeye devam ederler.

Yatırımcıların oy gücü yetiyorsa GK de yönetimi ele geçirmeleri, (tabi güvenilir kişileri seçerek) veya Kayyum atanmasını sağlamaları ancak bir çok şeyi yatırımcı lehine dönüştürür

Ayrıca bazı kişiler tarafında bir çok forumda ve hatta whatsapp grubunda mega varlık şirketin varlıklarına çökmüş ama şirket yönetimi bu albayları uzaklaştırmak ve şirketi düze çıkarmak için canla başla çalışıyorlar algısını geliştirmek için binbir bağlam oluşturulması çok düşündürücü.

1.Bodrum hoteli konusunda kimler sbk ile anlaşmalar yapılıp kira sözleşmeleriyle başkalarına ihaleye girmemesi ve hotelin en ucuza megavatlık tarafından alınması için bütün düzenekleri kurdu? Veya yıllardır süre gelen bu finans problemlerini çözmek için, şirket gayrimenkullerinln normal satış koşullarıyla en verimli şekilde değerlendirilmek için uzun süre fırsatları varken, neden hepsi icra süreçlerine sokuldu?

2.Şirket finansal olarak oladar zorluklar yaşarken ve yüklü faizler öderken patronlar şirketten çektiği paraların ödenmesinin sürekli ertelenmesinin anlamı nedir? Sanki patronların tek varlığı Kervansarayvyatırım holdin kapsamındaki varlıklar mı? Oysa yurtiçi yurtdışında kendilerine ait bir çok farklı şirket ve varlık olduğunu herkes biliyor.

3. Kervn ın Vakar tekstil, Akay pazarlama gibi bir çok şirketten veya kişilerden yüklü miktarda alacaklı duruma getirilmesi ve bu yüklü alacaklarının gerektiği gibl teminatlandırılmaması hersey muvazaalı olduğu şüphesini uyandırmakta.

4.Daha önce 2014 yılı içinde şirketin bir çok gayrimenkulünün çok ucuza satılmış olması

5.Yüksek fiyatlardan çağrı söz konusu iken şirketin kontrolundeki kendi hisselerin Melis Çakır uzun süreli alacak şeklinde satılması, veya bahar tekstil ile Melis yapının elindeki hisselerin 30 - 50 kuruş civarında elden çıkarılması ilginç. Bu fiyatlardan satılan hisselerin şirkete nakit katkısı da yok. Bu hisseler ileride farklı koşullar oluşturulup çok daha iyi fiyatlardan satılamazmıydı? Bu hisseler çok ucuza elden çıkarılıp şirket zarar ettirilmiş olabilir mi?

Yani bu durumların hepsi şirket yönetimine el konması talebi için dayanak olabilir. Ve bugüne kadar şirkette olagelen bu icralar " akbabalara karşı yönetim hep şirket ve yatırımcıların haklarını canla başla koruyor, şirketl düze çıkarmak için yıllardır caba sarfediyor" demeye çalışanların butün argümanlarını hiçleyecek nitelikte

Burda yapılması gereken en doğru iş şirketin yönetimine el konması için devletin ilgili kurumlarını görevlerini yapmaya çağırmaktır. Ayrıca ülkeyi yöneten siyasal otoriteye, ülke borsasının doğru işlemesinden ve anonim şirketlerin doğru yönetilmesinden de sorumlu olduğunu hatırlatmalı.
    Bu yukarıdaki durumları konunun uzmanı avukatlara danışmalı ve bu olagelen durumların devletin şirket yönetimine müdahale etmesine konu edilip edilmeyeceği araştırılmalı. Şuan konuyu en yakın takip eden avukat Nail Çakır ne düşünüyor acaba?

Bu fesih davası süreci devam ederken, olanak barda birde şirkete kayyum atanması veya GK de yatırımcıların yönetimi elegeçirmesi herşeyi tamamen yatırımcı lehine dönüştürür. Zaten şirket yönetimi ortaklık lehine işleyen bir yönetimin eline geçerse ve şirket varlıkları doğru değerlendirilirse bir çok sorun çözülür endişeler korkular giderilir. Endişe ve korkuları giderilecek şekilde şirket yapılandırılırsa, süreçlendirilmiş fesih davasında yatırımcılar lehşne daha net bir yol izlenebilir.

7.  Alıntı Originally Posted by mamadov Yazıyı Oku
    İlhan Bey Feritbey'in kendisini özgürce ifade etme hakkına saygı duyulmasını istemiş olmam nedeniyle beni hiç tanımadığım bir insana yakın olmakla suçluyosunuz.
    Mehmet bey öncelikle sen ve ben nasıl kim olduğumuz belli ise Ferit beyin kim olduğu belli değil. Önce kim olduğunu belli etsin herşeyi her ortamda konuşalım. Hiç sıkıntı yok. Bırakında üzerine suçlama yapılan konuşsun ve kendini savunsun. Siz kim ve ne olduğunu bilmeden niye savunmaya geçtiniz. Sonra ortada ben birşey göremiyorum. Bu söylediğiniz herşey olabilir veya olmayabilir diyerek heryerde konuşuldu. Olsada olmasada bizim için değişen birşey yok Önemli olan şirketin ayakta kalması dendi. Bence bunu herkes onaylayabilir.

Alıntı Originally Posted by mamadov Yazıyı Oku
    ilk baştan beri bizleri gruba davet eden sizdiniz; dolayısıyla "Bize bilgi verilmiyor" diye sizi suçlayıcı birşey söylediğime ihtimal vermiyorum, yanlış anlaşılma vardır muhakkak
    Tamam ben her arkadaşım ile görüştüm. Arayan herkes ile de görüşürüm. Önceki yazımda da tüm samimiyetim ile aramanız halinde burada olduğumuzu söyledim. Yine söylüyorum biz iyi niyet ile hala buradayız ve öncelikle şirketin ayakta kalmasından başka hiç bir derdimiz yok şuan. Dava falan bizim için 2. Planda kaldı. Çünkü şirket yok ise zaten hiçbirşeyin anlamı kalmamıştır.

Gruptan kimse aramadı diyosunuz; arama var ise de Feritbey ve avanesi tarafından yapılmıştır diyosunuz.
    Evet yine tekrarlıyorum asla ve asla sonuç olumsuz kağıtlarınızı satın tarzında bir arama olduğunu düşünmüyorum ve asla mahkeme sonucunu gördüm gibi net bir ifadenin kullanıldığını düşünmüyorum. Zira bende böyle bir ifade duymadım ve bu sebep ile hisse satan olduğunu da düşünmüyorum.

Ben siz aradınız ya da Feritbey'in ve bağlantılı olduğu kişiler aradı demedim zaten. İnsanları kim arıyor bunu merak ettiği söyledim. Bir duyum sebebiyle arayan kişinin ismi Yönetim listesinde var mı diye sordum.
    Size guruptada yüzlerce açıklama yapıldı Önceki yazımda da belirtiim. Sizin dediğniz tarzda kimse kimseyi aramadı. Siz bir düzen çerçevesinde insanlara mal sattırılıyor imasında bulunuyorsunuz farkındamısınız bilmem. Ama biz burada büyüyüp birlik olma çabasından başka birşey yapmıyoruz ve siz çıkıyorsunuz bunun tam tersini söylüyorsunuz olacak iş değil ben şaka gibi görüyorum bunu.

Sonuç olarak Feritbeyin bir iddiası var; şayet bu doğru değilse çıkar bu iddiayı yalanlarsınız ve karşı taraftan bunu kanıtlamasını istersiniz. Feritbey iddiasını somutlaştıramazsa zaten müfteri durumuna düşer.
    Ferit bey mi takip edicez biz mehmet bey bundan çok daha önemli işler var Grubu biraz olsun takip etmişseniz bunları bilmeniz ve görmeniz gerekir diye düşünüyorum. Hatta Ferite ( fertte kimse o da ayrı bir konu zaten) cevabı gruptan biri olarak eğer gurubu takip ettiyseniz çok rahat verebilirsiniz. Çünkü orada herşey açık açık konuşuluyor. Bundan emin olun

Bu durumda da kimse Feritbeye neden yükleniliyor,neden hakaret ediliyor demez zaten.
    Bu konuşmalar bile zaten o kadar tuzak ki ben sizin bu tuzağa düşe bileceğinize inanmıyorum zaten. Şaşırdığım birde bu konuyu her ortamda sanki bir şey yapılıyormuşçasına büyütmeniz. İnşallah tuzağa düşerek büyütmüşsünüzdür. Öbür türlüsünü zaten düşünmek istemiyorum. Son kez herkese sesleniyorum ;

Bizim kimsenin hissesi ile işimiz yok. Biz öncelikle şirketin ayakta kalması ve daha sonra biz küçük yatırımclar için ne düşünülüyor onu bilmek istiyoruz. Bunun için kimle görüşmek gerekirse görüşüyoruz, ne yapılması gerekir ise yapıyoruz veya yapmaya çalışıyoruz. Hele yönetim olarak benim şimdiye kadar gördüğüm bir art niyet yok. Haaa dersiniz ki yanlışlar yapıyorsunuz olabilir kasıtlı olmasa da yanlışlar olabilir. Zaten gurup bunun için var tartışırız yanlışlar konuşulur doğru yol bulunmaya çalışılır. Ama bize imalı şekilde sorular sorulması laf çarpıtılması hoş değil. Kafasına bir soru takılan kaldırsın telefonu arasın. Bir kişide varsa ben aradım da konuşmadın sorduğumu cevaplamadın diyen onun elini öperim. İnşallah hepimiz yakında iyi günleri görürüz ve inşallah bu şirket yönetimi artık şirketi kaldırmak için gerekli hamleleri iyi niyet ile yaparlar.

8. Merakımdan soruyorum bu zamana kadar spk nin suç duyurusunda bulunupta ceza alan bir kişi var mı ve bu zamana kadar spk nin para cezasi kesip de tahsil edilen bir para cezası var mı son olarak manipülasyon yapıp da borsadan trilyonlarca para kaldıran bir kişi içerde yatıyor mu buna eğmeden bükmeden cevap vercek bir kişi var mı bu forumda

Sayfa 59/964 İlkİlk ... 949575859606169109159559 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •