Sayfa 59/240 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon
Arama sonucu : 1920 madde; 465 - 472 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by baba yorgun Yazıyı Oku
    Mardinli... Bunun kadar tehlikeli yok..ky bir numaralı düşmanı... Allah bu cibilliyetszie kazanma fırsatı vermesin.. Binlerce ocak söndürdü.. Edip bakın 3.30 dedi hisse 1.11 lerde.kendi ocağının sönmesi dileğiyle
    Öncelikle bende ky yim hiçbir şekilde bu sahisi tanımam .bu şahısın girdiği her kağıt en az yüzde 50 prim yaptı insanlar aç gözlü sat kardeşim niye bekliyorsun. tahtayı yapan senmisin nereden döneceğini anca tahta sahibi bilir .direk flama o olacak bu olacak bunlar boş laflar aç gözlü olmayıp satmasını bilmeliyiz benim görüşüm budur

2.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Kim bu adam Mardinli. ?
    Nasıl olurda bu kadar cirit atıyor hisselerde. ?
    Şirketlerin bilgisi yok mu. ?
    SPK uyuyor mu. ?
    Bu herif bu kadar parayı nereden buluyor? vs vs.
    Bu konu bu kadar ayyuka çıkmışken nasıl olacak.?
    Her yükseliş birilerine mi mal edilmeli mi?
    Koca firmalar 3/ 5 kişinin oyuncağı mi?
    Yukselislerde hiç mi şirket dinamiği yok (bilanço, beklenti) ?...

"En Kötü Karar Kararsızlıktan İyidir”
    Tekrar etmek istemem ancak önceki hafta yazdığım yazımı tekrar kopyaladim.
    10 yıldır tek krus kazanmamış bir hissede %15 yükseliş oluyor ve hisse halen 10 yıl önceki fiyatının altında ancak kıyamet kopuyor.
    1 yılda % 1000 yukselen beyaz, flap, vs yüzlerce hissede ici boş olmasına rağmen olmayan yok kimseden ses çıkarmıyor.
    Asıl sorun bu hissenin yükselmesi neden bu kadar sorun olmuş.
    Neden bu kadar tepki çekiyor.
    Her yıl %10 yükselmiş olsaydı hissenin şuan 4 TL olması gerekiyordu.
    Yıllar önce 2 TL ydi ve dolar 1.2 TL idi. Arayada bir bedelli yapmasına rağmen şimdi dolar bazında neredeyse %80 değer kaybetmiş bir hissenin bu kadar çok konuşulması?
    Bu hisse kısa vadede borçları çevirsin ve bilancoda kar bir görüşün bakalım o zaman birilerine ihtiyaç mı duyacak veya birilerinin dedikodusuna ?

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

3. Ne güzel bir hisse senedine girmişiz.Endeks 110.000 ni aştı bizim ki 1,92 de debeleniyor. kaldı ki buraya da 1.50 ler den spekülatif olarak getirildiği,maldan çıkma çabaları olduğu kanaatim yüksek.

4.  Alıntı Originally Posted by tireli Yazıyı Oku
    Ne güzel bir hisse senedine girmişiz.Endeks 110.000 ni aştı bizim ki 1,92 de debeleniyor. kaldı ki buraya da 1.50 ler den spekülatif olarak getirildiği,maldan çıkma çabaları olduğu kanaatim yüksek.
    Yıllardır bu hiseyi iyi bilen biri olarak bari siz söylemeyin. Hisse 2008 yılı fiyatında. Borsa tarihi zirvede. Şirket 150 trilyona yakın yatırım yapmış şimdi bu rakamlarla spekülatif olamaz. Şirketin tüm değeri 80 trilyon. Yani 20 milyon dolar. Sadece son yatırımı 30 milyon dolar. Tabi yatırımcı canından bezmiş bezdirilmis. Yaşar holding milletin canına okumadan bir türlü şirketleri para kazandırmıyor. (Viking, dyo vs)
    Demem oki su bilançoda bir kar girunsun o zaman tekrar bu rakamlar spekülatif mi tekrar yadederiz. Bol kazançlar..

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

5. Hacim yüksek. Hisse devri var herhalde..akşamki pastadan (takasta) belli olur..alistan 570 bin , satıştan 807 bin lot..

6. çok sıkıştı

7.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Yıllardır bu hiseyi iyi bilen biri olarak bari siz söylemeyin. Hisse 2008 yılı fiyatında. Borsa tarihi zirvede. Şirket 150 trilyona yakın yatırım yapmış şimdi bu rakamlarla spekülatif olamaz. Şirketin tüm değeri 80 trilyon. Yani 20 milyon dolar. Sadece son yatırımı 30 milyon dolar. Tabi yatırımcı canından bezmiş bezdirilmis. Yaşar holding milletin canına okumadan bir türlü şirketleri para kazandırmıyor. (Viking, dyo vs)
    Demem oki su bilançoda bir kar girunsun o zaman tekrar bu rakamlar spekülatif mi tekrar yadederiz. Bol kazançlar..

"En Kötü Karar Kararsızlıktan İyidirâ€
    Diyeceğimi dedim.Şu anda buldukları yerde 10.000 lerce malı basıyorlar.Zavallı küçük yatırımcı ,buralar da 3-5 kuruş kar edicem diye giren insanların kanına girmek, benim kanıma dokunur.Ben namuslu,şerefli,onurlu bir insan olarak kendi topuğuma sıktığımı bile bile gerçeği söylemeyi bir haysiyet,onur olarak addediyorum.Şirket kar göstermedikçe bunların hepsi ama hepsi spekülatif hareketlerdir.
    Ellerindeki malı çıkarıyorlar.Gördüler burada mama yok.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by tireli Yazıyı Oku
    Diyeceğimi dedim.Şu anda buldukları yerde 10.000 lerce malı basıyorlar.Zavallı küçük yatırımcı ,buralar da 3-5 kuruş kar edicem diye giren insanların kanına girmek, benim kanıma dokunur.Ben namuslu,şerefli,onurlu bir insan olarak kendi topuğuma sıktığımı bile bile gerçeği söylemeyi bir haysiyet,onur olarak addediyorum.Şirket kar göstermedikçe bunların hepsi ama hepsi spekülatif hareketlerdir.
    Ellerindeki malı çıkarıyorlar.Gördüler burada mama yok.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Önceki yazımda yazmıştım hisse el değiştiriyor. Birileri maldan çıkabilir. Sorun da değil.biri gider başkası gelir. Bu kadar mali bir günde karşılıyorlar sa bu ky olamaz.. onlar düşünsün..

Benim tek sıkıntı gördüğüm bedelli yoksa hisse son çeyrekteki gibi devam ederse (esas faaliyet karı faaliyet karı, faaliyet gideri deki dengelenme, satış rakamları vs.) 2018 yılında kar gelecektir.son bilançolarda ilk sinyalleri ben aldım. kısa vadeli borclari sıkıntı.
    Hisse halka fazla açılmaması da avantaj. Bedelliye giderse patronlar cebinden para çıkaracak. O düşünsün. Bir yerde bu hisseyi adam edecekler. Bir kere marka değerine ihanet ediyorlar. Bu şekildedir fazla suduremezler. İkincisi bu yatırımlar boşuna değildir. Hisseyi büyütüp ortaklığa da gidebilir ler. Ancak bu şartlarda olmayacağı için bilancosunda düzelme ve kar olmalı. (Bizimki beyin cimlastigi. Ortada böyle bir durum yok. )
    İşin özü ilk çeyrekte sonra herşey çok net belli olacak. Patron öyle demişti ya! (2018 yatırımların geri dönüş yılı olacakmış ya)..

Sayfa 59/240 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •