Sayfa 59/522 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon
Arama sonucu : 4175 madde; 465 - 472 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Mzhld sermayesi 10 milyon, o yüzden
    Eplasın sermayesini de 10 milyona düşürürseniz onun da fiyatı 44-45'e denk gelir.
     Alıntı Originally Posted by DUFRESNE Yazıyı Oku
    hadi diyelim, her şeyi göze aldılar, 140 milyona karşılık 20 TL den 7 milyon Eplas almayı planlamış olsun. Mazharın elindeki toplam lotu 11 milyon olur. sermayesi zaten 11 milyon. 1 mazhara karşılık 1 lot eplas demektir. Mazharın eplas dışında kayda değer bir şirketi yok. Tamamına yakını Eplas. Peki şuandaki fiyat ne oluyor? 36 liraya , 21,5 lira. Bu marjın sebbei ne ?
    Kaldı ki 20 liraya almaya çalışırsa aleni dolandırıcılık yapmış olur ki, çok yüklü tazminat davaları açılır.

Göz göre göre iki kağıtta manipülasyon yapılıyor. SPK şu fiyat farkı için bile onay vermemeli. KZ, kızı Sibel ve ne iş yaptığı belli olmayan Berna, tarihin en büyük borsa dolandırıcı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu kadar açık vere vere, körün gözüne parmak soka soka iş yapmanın bir bedeli olacaktır. Burayı okuduğunuzu biliyorum, aklınızı başınıza alın. Yatırımcıları bu kadar hafife almayın.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Mzhld 54 oldugunda eplas 22 olmaliki tahsisli sonrasi aralarinda dogru korelasyon olussun mzhld yolu uzun gibi

SM-A528B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by dünyalı Yazıyı Oku
    Mzhld sermayesi 10 milyon, o yüzden
    Eplasın sermayesini de 10 milyona düşürürseniz onun da fiyatı 44-45'e denk gelir.

arkadaşım, ne alakası var ? Ben ne diyorum sne diyorsun... Hesap bilmiyorsan yorum yazma

4. Ben hesabı biliyorum merak etme.
    Daha iyisini Dardanel yazmış yukarıda bak.

5.  Alıntı Originally Posted by dünyalı Yazıyı Oku
    Ben hesabı biliyorum merak etme.
    Daha iyisini Dardanel yazmış yukarıda bak.

neyse, senin sorunun da memleketin çoğunluğunn sorunuyla aynı. Bilmediğini bilmiyorumsun. Bak arkadaşım. Mazhar şu anda eplasın %20 sine sahip. Ayrıca eplasa verdiği parala rvar. Buna karşılık tahsisli istiyor. Mahsuplaşma sonrasında aldığı hisslerden sonra payı % 40 a çıkarsa. Eplasın piyasa değeri ne kadar ise, MAzharın bunun %40 ı kadar olmalı. Piyasa değerlerini lot sayılarına bölersen, 1 lot hissenin ederini bulursun. Yani, eplas ve mazharın piyasa değeri aynı olamaz. Eplas teorik olarak Mazhardan 2 ya da 2,5 kat fazla olmak zorunda. Ama 1 lot hisse fiyatları birbirine yakın olur. eğer tahsisliden 7 milyon hisse almış olursa 1 lotun ederi hemen hemen aynı olmalı. .

6. Sermayeleri aynı değil, ben niye anlatamıyorum.
    Mzhld %100 bedelsiz verse fiyatı kaça düşecek? 17-18 olacak. İşte onu referans alıp hesap yapmanız lazım.

Neyse bizde her ikisi de var, her ikisi de yükselsin onu istiyorum.
    Ne makina sesi tıkır tıkır,
    ne de holding patron diyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by DUFRESNE Yazıyı Oku
    neyse, senin sorunun da memleketin çoğunluğunn sorunuyla aynı. Bilmediğini bilmiyorumsun. Bak arkadaşım. Mazhar şu anda eplasın %20 sine sahip. Ayrıca eplasa verdiği parala rvar. Buna karşılık tahsisli istiyor. Mahsuplaşma sonrasında aldığı hisslerden sonra payı % 40 a çıkarsa. Eplasın piyasa değeri ne kadar ise, MAzharın bunun %40 ı kadar olmalı. Piyasa değerlerini lot sayılarına bölersen, 1 lot hissenin ederini bulursun. Yani, eplas ve mazharın piyasa değeri aynı olamaz. Eplas teorik olarak Mazhardan 2 ya da 2,5 kat fazla olmak zorunda. Ama 1 lot hisse fiyatları birbirine yakın olur. eğer tahsisliden 7 milyon hisse almış olursa 1 lotun ederi hemen hemen aynı olmalı. .
    Aynen dediğin doğrudur fakat eplas küçük yatırımcının kucağı da mazhar ise toplu bu yüzden şu an fiyat eşlemesi yapmamak daha doğru olur iki hissede gerçek fiyatını yansıtmıyor…

8.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    Esas soruyu soruyorum

Kemal abinin hoşuna yüksek ağırlıklı ortalama mı
    yoksa
    düşük fiyatlı ağırlıklı ortama mı hoşuna gider

hangi ağırlıklı ortalamayı ister.
    Valla bu zamana kadar Kemal beyin hayırlı bir şeyini görmedik ki ….

Sayfa 59/522 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •