Sayfa 593/783 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon
Arama sonucu : 6264 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Mail yazin mail , o olaganustu toplantiya katilacak butun isimler var o maillerde . Baski olusturun rahatsizliginizi meydan bos zannetmesinler . Ali Pandir namussuz bir adam degil bu kepazelige daha fazla ortak olmak istemeyebilir bir karar alinmasi gerekiyorsa da ikna etmeye calisir . Tabiki azicik seref onur varsa oyle oldugunu tahmin ediyorum onun yerine koyunca kendimi . Yoksa istifa eder bu kadar net , cunku kendisi de rezil rusva oldu bunu degistirmek bir tek onun elinde
    Ortak

Pandorra 1.5 yıldır bu işe hem seyirci hem de kağıt üzerinde baş rolde

1.5 ay değil. 1.5 yıl !

Nerede Siemens abla

Em büyük ortağın % 1 satmaya hazırlandığı haberi sonrası bugün iyi bile gitti

Allah larından bulsunlar

2. Beyler o toplanti neyse konusu ne bilmiyorum , ama oraya katilacak tum herkesin mailini birakiyorum . Kagidimiz artsin istiyorsaniz baski kurun , bu pisliklerin icinde elbet bir tane namuslu adam ortaklardan agir mail aliyoruz der heralde .

[email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected] ( Tek namuslu )
    [email protected]
    [email protected] ( Bas Hirsiz )
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected] ( Berkerler)
    [email protected] ( Saksi Zeko)
    [email protected] ( bagimsiz uye)
    [email protected] ( bagimsiz uye )

3.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Beyler o toplanti neyse konusu ne bilmiyorum , ama oraya katilacak tum herkesin mailini birakiyorum . Kagidimiz artsin istiyorsaniz baski kurun , bu pisliklerin icinde elbet bir tane namuslu adam ortaklardan agir mail aliyoruz der heralde .

[email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected] ( Tek namuslu )
    [email protected]
    [email protected] ( Bas Hirsiz )
    [email protected]
    [email protected]
    [email protected] ( Berkerler)
    [email protected] ( Saksi Zeko)
    [email protected] ( bagimsiz uye)
    [email protected] ( bagimsiz uye )
    Ortaklar

Acaba Pandorra gidip Reha mı geliyor

1.5 yılda sıfıra sıfır elde var sıfır

Etkisiz eleman

4. Sayin balikci
    Pandoraya ben de kiziyorum ancak goruyorsunuz iste patron , patron degil ki . 5 tane mirasyedi kiz ve onlarin hirsiz kocalari , buna ek olarak cesme basini tutmus binlerce vampir var sirket icinde hala olmayanlar bile hala sirketten menfaat sagliyor Ahmet Ipekci gibiler vs . Yani Pandora sirketin icinde girince ben nereye geldim demistir , pek kolay pes edecek bir adama benzemiyor. O yuzden eger birine guvenmemiz gerekiyorsa o olmali , baska care yok . Yoksa diger yamyamlar bu sirketi batirir, Cahit Oklap gibi asalaklarin falan temizlenmesi lazim . Pandoraya inanmak guvenmek zorundayiz, santiyede kacan paralari o kacirmadi sirketi o batirmadi. Ben de diyordum-18 ayda bir sey yapmadi diye ama bu yamyamlarin arasinda ne karar alinir ne icraate gecilir . Bi kere ortaklarin artik yonetimde karar alamayacagi tamamen profesyonellere teslim edilmis bir yapi kurulmasi gerekiyor bu belli oldu , ya da ortaklardan foslayan olecek edecek yuzde 6 hissesini birisi alacak en azindan 2 ortaga dusecez . Bana sorsaniz en buyuk mikrop hirsiz gokyigitler ancak orada karmasik aile ortakliklari seyler var onlari tamamen sirketten defetmek oldukca zor gozukuyor. Sinan uzan in kontrolu eline almasi gerek ama o da TR ye donmek istemiyor ve de babasindan dolayi durumlari var

5. bu beklenmedik ralliden bağımsız olarak 3. çeyrek bilançosunu 35 civarlarında karşılamasını ve olumsuz sürpriz olmadığı takdirde hızla 45 civarlarına gelmesini bekleyerek az biraz pozisyon aldım. Bu arada bir iki ihale haberi gelse çok iyi olur tabii. Daha önce vioptan alıyordum ama artık kaldıracı kapattık. Bilanço iyi gelmezse zarara bakmadan satarım.

Maslak üstadı deva'dan tanırım. Orada da bir 5 6 ay bekledim ama Kasım enflasyonunu görünce Aralık'ta çıkmıştım. Malum enflasyon dönemi ilaç şirketine yaramaz.

Normalde hissede çakılı kalanlara üzülmem ama tekfen başka. 2021 başını iyi hatırlıyorum. Başarıl bir analist bu yıl tekfenin yılı olabilir çünkü petrol artıyor demişti. Birçok model portföye girdi. Hatta bir aracı kurum yılın şirketi olabilir gibi bir ünvan vermişti. Fakat herkesi yanılttı. Bunda beceriksizlik hırsızlık vb şeyler olabilir bilemiyorum ama eregl yi yılın şirketi yapan faktörlerin de etkisi vardı.

maslak gibi yatırım stratejisine sahip olanlar haricindekilere şunları söylemek isterim. Keşke beklentiler bozulduğunda zarar bakmadan satsaydınız. Geçen seneyi geçtim 2022 ocak ını bile ele aldığımızda ne fırsatlar geldi geçti. alark vakko quagr aksen kervt knfrt uluun thyao konka alka ve dahası. Aslında burada tavsiye verecek kadar yıllar boyu tecrübem yok ama ben de zamanında benzer duruma düşmüş biri olarak söylüyorum.

Şunu da söylemek lazım ayıpsız bir bilanço + yeni sektör + yeni ihaleler ile tkfen için güzel günler uzak olmaz diye düşünüyorum. Zarar kes için değil pozisyon almak için iyi zamanlar olabilir. ytd

6. Sayin eneshg
    Soyledikleriniz dogru ancak 2021/9 da 1.2 milyar tl kar geldikten sonra CEO da degismisken insaatta zararlar yazildi artik daha fazlasi yazilmaz derken 2021/12 bilancosu oncesi sirket bulteninde rusya santiyesi icin bu projeyi yapan marsta da is yapar denilip 1.8-2 milyar arasi kar beklenirken bir deger yatirimcisi olarak siz nasil satar baska kagida gecerdiniz ?? 1.8-2 milyar civari kar beklenen yerde 800 milyon tl kar geldikten sonra kagit 400 milyon dolar seviyesine dusunce yokus asagi nasil satacaksin da baska yere gececeksin. Rusyada 2. Kez zarar yazilacagini- Arabistanda bir ceyrekte o kadar zarar yazilacagini nereden bilelim . Firsatlar tabiki vardi, ama en cok firsati gida krizi yasanirken, enerji bir sorun haline gelmisken Petrol ve gaz fiyatlari artarken sirket Hele ki 400 milyon dolara dusmus kelepir olmusken nasil yapacaksin . Ite kaka 600 e geldi iste

7.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Sayin balikci
    Pandoraya ben de kiziyorum ancak goruyorsunuz iste patron , patron degil ki . 5 tane mirasyedi kiz ve onlarin hirsiz kocalari , buna ek olarak cesme basini tutmus binlerce vampir var sirket icinde hala olmayanlar bile hala sirketten menfaat sagliyor Ahmet Ipekci gibiler vs . Yani Pandora sirketin icinde girince ben nereye geldim demistir , pek kolay pes edecek bir adama benzemiyor. O yuzden eger birine guvenmemiz gerekiyorsa o olmali , baska care yok . Yoksa diger yamyamlar bu sirketi batirir, Cahit Oklap gibi asalaklarin falan temizlenmesi lazim . Pandoraya inanmak guvenmek zorundayiz, santiyede kacan paralari o kacirmadi sirketi o batirmadi. Ben de diyordum-18 ayda bir sey yapmadi diye ama bu yamyamlarin arasinda ne karar alinir ne icraate gecilir . Bi kere ortaklarin artik yonetimde karar alamayacagi tamamen profesyonellere teslim edilmis bir yapi kurulmasi gerekiyor bu belli oldu , ya da ortaklardan foslayan olecek edecek yuzde 6 hissesini birisi alacak en azindan 2 ortaga dusecez . Bana sorsaniz en buyuk mikrop hirsiz gokyigitler ancak orada karmasik aile ortakliklari seyler var onlari tamamen sirketten defetmek oldukca zor gozukuyor. Sinan uzan in kontrolu eline almasi gerek ama o da TR ye donmek istemiyor ve de babasindan dolayi durumlari var
    Maksi ortak

Namuslu olmak tek başına bir holding Yöneticisi için kriter olamaz

18 ayda namus mu sattı bize ?

Yapamayacaksa kapı orada, bize hem namuslu hem cabbar hem de gözükara bir CEO lazım

uzan soyadının Türkiye ‘ de bir şirketin başında olabileceğini sanmıyorum. Halk adabank olaylarını unutmadı

8. Sayin Balikci
    Adam insaatci degil , gelmis anlamaya calisiyor, sirket icinde o kadar asalak var ki once onlari temizlemesi lazim . Adama özgür bir calisma alani saglanmadigina eminim . Savasci bir yapisi var anladigim kadariyla 2-3 ay daha sure verelim bakalim

Sayfa 593/783 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •