Sayfa 594/792 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon
Arama sonucu : 6330 madde; 4,745 - 4,752 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. şimdi ne olacak 1000 lot var mesela ne alırız ne veririz bilgilendirirseniz sevinirim

2.  Alıntı Originally Posted by esrefkalkan Yazıyı Oku
    şimdi ne olacak 1000 lot var mesela ne alırız ne veririz bilgilendirirseniz sevinirim
    %70 bedelli olduguna göre 1000 lota 700 lot hisse rüçhan yatar hesabınıza bedelliye katılmak isterseniz karşılıgı 700 tl dir ..
    katılmak istemez iseniz rüçhanları satarsınız.
    ZIR-DELİ Y.T.D

3. burdaki rakkamlara göre %62 büyük ortaklarda..yani kıssaca 65 milyon hisse büyük ortaklarda bunlar %5 üzerinde olanlar bu yüzdelik pay altında olanlar açıklamak zorunda degil..?
    %70 bedelliye göre 46 milyonu bu ortaklar tarafından karşılanacak ..
    ayrıca yine bucım bünyesinde iş yapan ve elinde hisse olanlar 1 milyon üzerinde hissesi olanlar var..
    cemts elinde 1.300 milyon elinde hisse var..
    bence ky elinde toplasan veya alıp birtarafa koyanlar dahil 10 milyon hisse var veya yoktur tahminim..
    2016 yılında 7.20 zirvesini gören hisse sizde bilirsinizki cemts elindeki hisseleri almak istemişlerdi olmadı..
    ve 2,5 yıl hisse baskılanarak 3.50 tl kadar düşürüldü burda bir manülasyon var fakat elimde delil olmadıgı için cimere başvuru yapmadım bu hisse 2006 yılından beri dolaylı bir baskı içinde ..
    bu zaman zarfında cemts ve roda yatırımları bu iştiraklerin çok iyi bir degerlenmesidir..
    cemts %58 .. 8.20 tl göre 475 tl milyon dur..
    roda 42 milyon $ =251 milyon tl +475=726 milyon tl elinde iştiraki var..
    bucım şu anki degeri 673 milyon tl ve iştiraklerinin degerinin 53 milyon eksi işlem görüyor...?
    ortada BUCIM diye bir şirket degeri yok bunun içinde ares bursa beton da yok degerli araziler yok taş ocakları yok
    tam bir kayserili oyunu içindeyiz..
    normal şartlarda yedek akçe 350 milyon gözüküyor bedelsiz vermesi gerekirken BEDELLİ piyangosu çıktı ve SPK ,da noter görevini yerine getirdi : yinede bedelliye katılmayacak olanların hisselerinide pusuya yatmış dört gözle bekliyordur İ.T ve beraber iş çevirdikleri avanileri hisse üzerinde son kozlarınıda oynadılar..
    şahsen ben bedelli parasını çoktan ayırdım bu filimin sonunu görmeden hisseden ayrılmayacagım :bol şanslar
    ZIR-DELİ Y.T.D

4. birde 2017 yılı olagan toplantısında 15,ci madde eklendi bu çok önemli bir ekdi..
    bucım iştrakerinin degerinin 53 milyon eksi işlem görüyor bunu hisse fiatına ek yapıldıgında bile 9 tl olması gerekiyor ve bucım degeri yine ortada yok sıfırlanmış fiat..
    BUCIM tam bir labiren giren birdaha yolunu bulamıyor yol göstercek dröne lazım onuda kumada eden İ.T ve ortak hareket ettikleri
    ky,dan her türlü haber,i saklıyorlar buna ÇED haberide dahil ..?
    mesala ( modernizasyon)
    ne saklarlarsa saklasınlar birgün onlarda dayanamayacak ve hissenin gerçek degerine ulaştıracaklar..
    ZIR-DELİ Y.T.D

5.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Hayret gecenin bu saatinde pusuda bekleyenler var uzun zamandan beri ilk defa formda bu kadar ziyaretçi var acaba bu kalabalık bir şenliğin habercisimi

Bu başlığı şu anda 13 kişi okumaktadır. (1 üye ve 12 ziyaretçi)

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''
    SPK haberi foruma düştügünde bile 13 kişi ilgilenip bakıyorsa acaba ky elinde ne kadar mal var çok çok az bir durumdadır belki adamlar %95 ele geçirmişlerdir isterlerse kotadan bile çıkarabilirler çagrı yapıp malları toplayıp arkasından bir satış haberi ve kimseye kuruş kaptırmadan bütün parayı cebe atarlar..
    ceo: nadda boşuna gelmedi

kesin bir bilgim yok sadece sesli düşünüyorum ve bir teoriden ibaret..
    ZIR-DELİ Y.T.D

6.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku

burdaki rakkamlara göre %62 büyük ortaklarda..yani kıssaca 65 milyon hisse büyük ortaklarda bunlar %5 üzerinde olanlar bu yüzdelik pay altında olanlar açıklamak zorunda degil..?
    %70 bedelliye göre 46 milyonu bu ortaklar tarafından karşılanacak ..
    ayrıca yine bucım bünyesinde iş yapan ve elinde hisse olanlar 1 milyon üzerinde hissesi olanlar var..
    cemts elinde 1.300 milyon elinde hisse var..
    bence ky elinde toplasan veya alıp birtarafa koyanlar dahil 10 milyon hisse var veya yoktur tahminim..
    2016 yılında 7.20 zirvesini gören hisse sizde bilirsinizki cemts elindeki hisseleri almak istemişlerdi olmadı..
    ve 2,5 yıl hisse baskılanarak 3.50 tl kadar düşürüldü burda bir manülasyon var fakat elimde delil olmadıgı için cimere başvuru yapmadım bu hisse 2006 yılından beri dolaylı bir baskı içinde ..
    bu zaman zarfında cemts ve roda yatırımları bu iştiraklerin çok iyi bir degerlenmesidir..
    cemts %58 .. 8.20 tl göre 475 tl milyon dur..
    roda 42 milyon $ =251 milyon tl +475=726 milyon tl elinde iştiraki var..
    bucım şu anki degeri 673 milyon tl ve iştiraklerinin degerinin 53 milyon eksi işlem görüyor...?
    ortada BUCIM diye bir şirket degeri yok bunun içinde ares bursa beton da yok degerli araziler yok taş ocakları yok
    tam bir kayserili oyunu içindeyiz..
    normal şartlarda yedek akçe 350 milyon gözüküyor bedelsiz vermesi gerekirken BEDELLİ piyangosu çıktı ve SPK ,da noter görevini yerine getirdi : yinede bedelliye katılmayacak olanların hisselerinide pusuya yatmış dört gözle bekliyordur İ.T ve beraber iş çevirdikleri avanileri hisse üzerinde son kozlarınıda oynadılar..
    şahsen ben bedelli parasını çoktan ayırdım bu filimin sonunu görmeden hisseden ayrılmayacagım :bol şanslar
    Bu yazdıklarının eksiği var fazlası yok borsada bu değerlere sahip ancak hisse fiyatı yerlerde sürünen başka bir hisse yok Çemtaşdaki hisse oranı 1.784.550 lot bakalım bedelliye katılacaklarmı

7. ZIR-DELİ Y.T.D

8.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Bu yazdıklarının eksiği var fazlası yok borsada bu değerlere sahip ancak hisse fiyatı yerlerde sürünen başka bir hisse yok Çemtaşdaki hisse oranı 1.784.550 lot bakalım bedelliye katılacaklarmı
    yönetim tilki gibi bekliyor katılmayabilir katılırsa büyük süpriz olur.. ben şahsen katılmalarını isterim ..?
    şayet katılmazlar ise oturup el sıkışmışlardır her iki elde onların ..
    ZIR-DELİ Y.T.D

Sayfa 594/792 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •