Sayfa 599/1009 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 4,785 - 4,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1. CAHİLLİK GÜÇTÜR | 1984 Felsefesi

2. 'İstanbul'u finans merkezi yapacağız' tutmayınca, bari 'İstanbul Finans Merkezi' yapalım demişler.

Neyse, görmedim, ama dedim herhalde şu HSBC nin miydi patlattılar ya gübre yüklü kamyonla, öyle büyük gökdelen vari bir binadır herhalde. Kafamda öyle canlandırdım yani.

Sonra 65 milyar TL rakamını duyunca, dedim herhalde milyon trilyon bi kafa karışıklığı olmuştur, ben hala alışamadım mesela, trilyon deyince bi kafa gider gelir. Sonra baktım ki, yoo bayağı bayağı 65 milyar TL.

Amanın dedim ne yapmış ki bunlar, Çanakkale Köprüsünün maliyet, 1.75 milyar Euro+garanti geçiş ödemesi...

İlk etap yapılmış, 10 milyar TL imiş o da..Yine çok geldi..

Nedir diye baktım, AVM si var, 5 yıldızlı Oteli var, yaşam alanı, kongre merkezi ne ararsanız var, eğitim de yapılacakmış. Bildiğin büyük bir AVM tarzı yanında kendine dahil gökdelen vari apartmanları olan bir proje...Yerli yabancı bankalar merkezlerini taşıyacakmış, artık AVM sinde, yaşam alanlarındaki tükkan neyim alt hizmetleri imam hatipten hangi sınıf arkadaşları alır oğlanın bilemem de, bildiğin beton yığını...

İnşallah geri kalan etaplar yapılmaz, en azından kalan 55 milyar TL cepte kalır. Ekonomistler, finansçılar sırayla sektirmişler zaten.

Betonu çok seviyorlar...Bi de sonrasında böyle işletilecek yeni alanlar filan varsa, değme keyiflerine...

Bi de 'asrın' kelimesini çok seviyorlar. Asır yani. Asrın şusu, asrın busu.

Asrın mağdurları da biz olmuş olabiliriz. %150 enflasyon yapıştır, millet ne olduğunu anlayamadı, market deposu basıyor...

Ehonomi çoh eyi...herkeşin elinde son model telefon...AVM ler dolup taşıyor...sıfır araba yok bayilerde...Her yerden gaz fışkırıyor...

Mayiş, açlık sınırının altında ???....Almanya'da da enflasyon var...Onlar da aç...

Herkes hak ettiği şekilde yönetilir diyelim, konuyu bağlayalım, Allah için güzel Kuran okuyor, tecvitli mecvitli, uzata uzata...

3.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    'İstanbul'u finans merkezi yapacağız' tutmayınca, bari 'İstanbul Finans Merkezi' yapalım demişler.

Neyse, görmedim, ama dedim herhalde şu HSBC nin miydi patlattılar ya gübre yüklü kamyonla, öyle büyük gökdelen vari bir binadır herhalde. Kafamda öyle canlandırdım yani.

Sonra 65 milyar TL rakamını duyunca, dedim herhalde milyon trilyon bi kafa karışıklığı olmuştur, ben hala alışamadım mesela, trilyon deyince bi kafa gider gelir. Sonra baktım ki, yoo bayağı bayağı 65 milyar TL.

Amanın dedim ne yapmış ki bunlar, Çanakkale Köprüsünün maliyet, 1.75 milyar Euro+garanti geçiş ödemesi...

İlk etap yapılmış, 10 milyar TL imiş o da..Yine çok geldi..

Nedir diye baktım, AVM si var, 5 yıldızlı Oteli var, yaşam alanı, kongre merkezi ne ararsanız var, eğitim de yapılacakmış. Bildiğin büyük bir AVM tarzı yanında kendine dahil gökdelen vari apartmanları olan bir proje...Yerli yabancı bankalar merkezlerini taşıyacakmış, artık AVM sinde, yaşam alanlarındaki tükkan neyim alt hizmetleri imam hatipten hangi sınıf arkadaşları alır oğlanın bilemem de, bildiğin beton yığını...

İnşallah geri kalan etaplar yapılmaz, en azından kalan 55 milyar TL cepte kalır. Ekonomistler, finansçılar sırayla sektirmişler zaten.

Betonu çok seviyorlar...Bi de sonrasında böyle işletilecek yeni alanlar filan varsa, değme keyiflerine...

Bi de 'asrın' kelimesini çok seviyorlar. Asır yani. Asrın şusu, asrın busu.

Asrın mağdurları da biz olmuş olabiliriz. %150 enflasyon yapıştır, millet ne olduğunu anlayamadı, market deposu basıyor...

Ehonomi çoh eyi...herkeşin elinde son model telefon...AVM ler dolup taşıyor...sıfır araba yok bayilerde...Her yerden gaz fışkırıyor...

Mayiş, açlık sınırının altında ???....Almanya'da da enflasyon var...Onlar da aç...

Herkes hak ettiği şekilde yönetilir diyelim, konuyu bağlayalım, Allah için güzel Kuran okuyor, tecvitli mecvitli, uzata uzata...
    Altına az bi yer aç imza atacağım üstad.

Almanya kıskançlık krizine girmiş bize bakıp öyle diyollar.Kiymatli Betonsever abiler öyle diyo.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Bu problemi çözersek kesin Politik problemleride çözeriz

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    AKP den ve politikalarından nemalanan bir ton insan var.reis sembol AKP bir anlayışın adı.dogrusu 20 yılda da artık bitmesi gereken bir olgu.yeter artık.
    Hocam bu AKP ne yaptı size? Dürüst konuşun biraz..kötünün iyisi dersin anlarım. bazı politikalarını sevmiyorum dersin anlarım ama nedir yani?

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ne yaptı mesela? Mansur Yavaş desen anlarım adam çalışıyor...

20 yıldır yapılmayan hizmet kalmadı el insaf. Yeter artık diyorsunuz da neye yeter? Heykel dikmedi diye mi yeter millet can derdindeyken rakı balık yapmadı ona mı yeter?

Türkiye'de HDP desteğini alacaksın sonra bugün kalkıp ey kürt kardeşlerim diceksin! HDP EŞİT DEĞİLDİR KÜRT KARDEŞLERİM! HDP EŞİTTİR PKK!

Ne Vaad ediyor bu 6'lı masa bana elle tutulur bir şey söyle neye oy verelim... 99 depreminde toplanan deprem paralarıyla memur maaşlarının zar zor ödendiği günleri ne çabuk unuttunuz.

Geldiğimiz noktada RTE 200 bin konutu 1 senede teslim edicem diyor...Aranızda edemez diyen var mı?

Zor valla cahil olmak çok zor.

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    'İstanbul'u finans merkezi yapacağız' tutmayınca, bari 'İstanbul Finans Merkezi' yapalım demişler..
    sn.achiles
    gecenlerde sizmi yazmıştınız swift yaparken dekonta ob gibi bir kod yazdırın diye.
    eğer siz yazdıysanız bu kod nedir ne işe yarıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Bakın tuncelili bir kuaför ne diyor.
    Ya bakmayın buralara(esk) bizim oralarda akp ye hala laf söyletmiyorlar. Doğuda gdoğuda yine ilk sırada çıkacak. Chp nin büyükşehirleri belirleyici olacak, aynı zamanda başkanların güven oylaması
    Gel Bodrum'a İzmir'e bir bak CHP neler yapmış...Yıl 2023 hala kapının önünden foseptikten vidanjörle pislik çekiliyor.. Altyapı sıfır ama inşaat izinleri tam gaz... burdan pay *** zihniyetii

8.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Altına az bi yer aç imza atacağım üstad.

Almanya kıskançlık krizine girmiş bize bakıp öyle diyollar.Kiymatli Betonsever abiler öyle diyo.
    Millete dolar yaktırdılar, burunlarını sümkürdüler, o malum powerpointli ekonomiye giriş sunumlu toplantı sonrasında, meğerse tam da o esnada sabit kurdan erenler dolar borçlarını kapatıyorlarmış, destekliyoruz arkasındayız filan diyordu bi abla. Ben de dedim bu niye terliyor bu kadar..

Sayfa 599/1009 İlkİlk ... 99499549589597598599600601609649699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •