Sayfa 6/34 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 269 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Fıkralar

PİZZA SİPARİŞİ:

-Gordon Pizza mı?
    -Hayır efendim Google Pizza!
    -Yanlış numaraymış, kusura bakmayın.
    -Hayır efendim numara doğru, Google Pizza! Google olarak Gordon Pizza’yı satın aldık.
    -O zaman bir sipariş verebilir miyim?
    -Her zamankinden mi efendim?
    -Ne yani, ne sipariş edeceğimi biliyor musunuz?
    -Elbette efendim. Son 5 keredir mantarlı, sosisli, sucuklu, kalın hamur istemişsiniz.
    -Tamam o zaman, aynen öyle olsun!

-Size onun yerine kuru domatesli, biberli sebzeli pizza göndersek?
    -Neden ki?
    -Bakıyorum da kolestrolünüz 300’ün üzerinde, üreniz de yüksek.
    -Nereden biliyorsunuz ki?
    -Son check-up’ınız 15 gün önce imiş efendim, ona baktım.
    -Tamam, anladık. Ama ben yine kendi siparişimi istiyorum. İlaçlarımı alıyorum zaten.
    -Özür dilerim efendim, ilaçlarınızı da pek almıyorsunuz. 30 tabletlik kolestrol ilacınızı alalı 90 günü geçmiş.

-Sonra tekrar aldım, hem size ne?
    -Sonra tekrar almamışsınız efendim, kredi kartı harcamalarınıza baktım.
    -Yahu nakit aldım. Onun kaydı yoktur.
    -Nakit te almış olamazsınız 45 gündür bankadan nakit çekmemişsiniz.
    -Belki bir başka nakit kaynağım var, onu nereden bileceksiniz?

-Olamaz efendim. O zaman vergi kaçırıyorsunuz demektir. Gelir vergisi beyanınızda başka bir nakit gelir görünmüyor.
    -Yuh be!
    -Sadece size yardım etmek istiyoruz efendim, bir kötü niyet yok.
    -Biliyor musun? Artık gına geldi. Çekecem gidicem dünyanın ücra bir köşesine, ne internet, ne Google kafamı dinleyeceğim. Yeter be!

-Biraz zor efendim.
    -O niye ki?
    -Pasaportunuzun süresi dolmuş.
    -#%$!/*#!!!!_______
    Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

2. Trump Beyaz Sarayı baştan aşağı boyatmak için uluslararası ihale açmış, teklifleri almış.

Çinliler 3 mil dolar,
    Avrupalılar 7 mil dolar,
    Türkler 10 mil dolar teklif vermiş.

Trump Çinliye sormuş neden 3 milyon?
    "1 malzeme, 1 işçilik 1 kar" cevabı almış.

Avrupalıya sormuş neden 7 mil dolar?
    "4 malzeme 2 işçilik 1 kar".

Türke sormuş neden 10 milyon dolar?
    Cevap; 4 sana vericez, 3 bizim, 3 de çinliye verecez boyasın ****ler

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by gaysarorak Yazıyı Oku
    Trump Beyaz Sarayı baştan aşağı boyatmak için uluslararası ihale açmış, teklifleri almış.

Çinliler 3 mil dolar,
    Avrupalılar 7 mil dolar,
    Türkler 10 mil dolar teklif vermiş.

Trump Çinliye sormuş neden 3 milyon?
    "1 malzeme, 1 işçilik 1 kar" cevabı almış.

Avrupalıya sormuş neden 7 mil dolar?
    "4 malzeme 2 işçilik 1 kar".

Türke sormuş neden 10 milyon dolar?
    Cevap; 4 sana vericez, 3 bizim, 3 de çinliye verecez boyasın ****ler

Bugün okuduğum en kaliteli yazı ,çok güldüm ya
    Hayat hoş gerisi boş

4. Bir golf kulübünün soyunma odasında bir sürü adam giyiniyormuş. Ortada duran bir cep telefonu çalmış, yakınındaki adam hoparlör düğmesine basmış ve giyinirken konuşmaya başlamış.

Adam: Alo
    Kadın: Merhaba şekerim, kulüpte misin?
    Adam: Evet.
    Kadın: Ay ben burda süper bir deri ceket gördüm. 1000 dolarcık. Alabilir miyim?
    Adam: Oluur, madem çok sevdin, al tabii.

Kadın: Aslında buradan önce de galeriye uğradım. 2017 modelleri gelmiş arabamın, tam istediğim renkte birini buldum.
    Adam: Ne kadar?
    Kadın: 250 000 dolarcık.
    Adam: O parayı vereceksem bütün aksesuarlarını isterim ama…

Kadın: Yaşasınnn! Bir şey daha var, geçen sene beğendiğimiz ev yine satılık ve 550 000 dolar istiyorlar. Adam: Tamam, ama 520 000 dolardan fazla verme sakın.

Kadın: Oldu şekerim. Sonra görüşürüz. Seni seviyorum.
    Adam: Ben de seni…Görüşürüz.

Adam telefonu kapatıp afallamış şekilde onu seyreden topluluğa döner ve sorar:
    “Bu telefon kimin, bilen var mı?

5. Çocuk eve gelip babasına : “Baba, matematik hocamız seni görmek istiyor” der.
    Babası “ne oldu?” diye sorar.
    “7 kere 9 kaç eder diye sordu, ben de 63 dedim. Ardından 9 kere 7 kaç diye sordu, ben de arasındaki fark ne amına koyim dedim.” der.

Ertesi gün çocuk eve geri gelir ve sorar “Baba gittin mi okula?”
    “Henüz değil” der babası.
    Çocuğu da “O zaman geldiğinde beden öğretmenini de görmen lazım” der.
    “Neden” diye sorar babası.
    “Bugün beden dersinde, sol kolumu kaldırmamı istedi. Kaldırdım. Sağ kolumu kaldırmamı istedi, kaldırdım. Sonra sol ayağımı kaldırmamı istedi, yaptım. Sonra da sağ ayağımı kaldırmamı istedi; ben de “Şeyimin üzerinde mi durucam?” dedim.
    “Olur” der babası. “Tamam gidicem”

Ertesi gün çocuk tekrar gelir “Baba gittin mi okula?”
    Babası : “Henüz değil”
    “Gerek kalmadı, okuldan kovdular beni”
    Babası : “Neden kovdular oğlum seni?”
    Çocuk: “Beni müdürün odasına çağırdılar, matematik öğretmeni vardı, beden öğretmeni vardı, bir de tarih öğretmeni vardı.”

“Tarih öğretmeni ne bok yemeye gelmiş amına koyim oraya?” diye sorar babası.
    Oğlu da : “Ben de aynısını sordum

Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

Papazın birini en ücra bir köye tayin ederler. Papaz köye gelir ve halkın dinden çıktığını, kiliseye gitmediğini, kilisenin bakımsızlıktan çürüdüğünü görür. Hemen kiliseyi onarır ve köylüleri pazar günleri ayine davet eder. Kilisenin çanını yıkatıp cilalar ve parlatır, tam girişe ihtişamlı bir vatikan bayrağı asar, köylüler de yavaş yavaş kiliseye gelmeye başlar ..

Tam her şey yolunda derken bir karga dadanır. Mundar hayvan hergün aynı saatte önce bayrağa sonra çana pisler ve bunu sektirmeden hergün tekrarlar.
    1 gün 2 gün 3 gün derken bizim papazın sabrı taşar ve muhtara dert yanar.

+ Muhtar bu kargadan bıktım, hergün çan silmekten bayrak yıkatmaktan usandım. Buna bir çare bulalım.
    - Kolayı var. Kargalar peynire dayanamaz, sen çanın üzerine en tuzlusundan bir parça peynir bırak. Yanına da bir kase içinde susuz rakı koy. Peyniri yediğinde içi yanacak ve susayacaktır. Kasedekini de su zannedip içecektir. Sarhoş olduğunda da uçamaz. O zaman yakalarsın..

Papaz mutlu bir şekilde kiliseye döner ve söylenenleri yapıp beklemeye başlar. Bizim karga ufukta görünür, bayrak direğine konar ve vatikan sancağını boka bular, oradan da kalkar çanın üzerine konar ve bi güzel orayı da pisler. Tam uçacakken peyniri farkeder. Afiyetle yer tuzlu peyniri. İçi yanan karga kasedeki rakıya su diye saldırır ve içer. Bunun rakı olduğunu anladığında iş işten geçmiştir. Havalanmak ister ama pat diye papazın ayaklarının dibine düşer.

Papaz kanatlarından gererek öfkeyle sorar;

+ Ulan ********. Milliyetçisin desem, bayrağa sıçmazsın. Hristiyansın desem, çana sıçmazsın, Müslümansın desem rakı içmezsin. Söyle lan sen nesin?

Karga cevap verir:
    - Hıykk.. "A.. Partiliyim"

Küçük Recep, yaşlı bir çiftçiden 500 liraya eşek satın alır. Ama çiftçi eşeği sabah verecektir.
    Sabah yaşlı çiftçi Recep'e:
    "Oğlum eşek dün gece öldü, paranı da yedim bitirdim!" der.
    Küçük Recep çiftçiye:
    "Ben eşeği yine de istiyorum" der.
    Yaşlı çiftçi:
    "Ölü eşeği ne yapacaksın?" diye sorar.
    Recep de:
    "Ölü olduğunu söylemeyeceğim, tombala düzenleyip satacağım" der.
    Aradan bir ay geçer, yaşlı çiftçi Recep'e rastlar, sorar:
    "Eşeği ne yaptın?"
    Recep:
    "Eşeği tombalaya koydum, 10 liradan 500 kişiye bilet sattım. 5000 lira kazandım!" der.
    Yaşlı çiftçi:
    "Peki, ölü olduğunu görünce kızmadılar mı?"
    Recep:
    "Yok yaa... Sadece kazanan şarladı, ona da 10 lirasını iade ettim sevindi!" der.
    Küçük Recep büyür, milletvekili olur, eşeklerin sırtından para kazanmaya devam eder...

Sayfa 6/34 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •