Sayfa 6/14 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Arama sonucu : 111 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Sağlık için faydalı içecekler

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Hocam.. rumenigge hocam...

Yan tükandan gönderdiler.. Hep davuk döner.. hep davuk döner... nereye kadar... biraz vitaminni şeyler yesin dediler... Zihni açılır dediler..

Hayıllı olsun tükanı dediler..

yanında şalgam veya ayran iyi gider

2. Fabrikayı da verelim,çayırda otlatmayın,kara inek değil bu.

Hazır yem eyidir.
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    yanında şalgam veya ayran iyi gider
    Hee.. biz de şalgamnan içiyoz zaten.. dediler..

Kendi ayran içsin dediler..

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    Malum milli içeceğimiz
    hem ayranı hem de diğer insan sağlığı için faydalı içecekleri zaman zaman teşvik açısından bu topikte paylaşacağım

Yeni gördüm burayi .. Allah'ım bu yorucu günümü eğlenceye çevirdin, iyi güldüm gece gece.

Hiçbir şey insani acaba ne yapsam, nasil tahrik etsem diye böyle özenti şeyler yapmaya mecbur etmesin..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Eksisozluk çok güzel söylemiş ayran sofrası için :

güzel sofradır, muhabbetlidir. önce yoğurt, sonra su, sonra tercihe göre buz konur ama buz koymayıp soğuk yoğurt ve soğuk su kullanmak adaba daha uygundur.

bir de, eğer ayran sofrasında bir kadın yoksa, mutlaka uğruna ayran içilen bir kadın vardır.

akşamın sonunda, ayranın verdiği tatlı uyku hissiyle temiz bir uyku çekilir.

Tavsiyeler bana tanıdık geldi..

İyi uykular Türkiye

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,743
    Başlığın ismini değiştirdim,

bu şekilde devam ediniz...

ayranın sofrası olmaz...
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

7. Sağlıklı beslenmek ilazım.
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
    mayıs ayında gül reçelinin yanısıra gül sirkesi yaparız kendimiz,

kendi köyümüzdeki ısparta cinsi toz pembe renkli, nefis rahiyalı gül cinsinden olur makbul olanı, bu mevsimde semt pazarlarında rastlayabilirsiniz çuvallarla getirip satarlar, bu cinsi bulamazsanız normal güllerlede olur

sabahları bir bardak ılık suya bir çorba kaşığı gül sirkesi katarak içerseniz yağları eritir ödemi atar metabolizmayı hızlandırarak daha kolay kilo vermenize yardımcı olur bilginiz olsun

gül sirkesi yapılışı

iki litre gül sirkesi için

25 gonca gül, takriben 300-500 gram (goncaların kafalarının iriliğne göre değişir)

2 litre kaynayıp soğutulmuş ılık su

3 bardak doğal ev yapımı elma sirkesi ! doğal olacak mutlaka !

1 çorba kaşığı doğal bal ! doğal olacak mutlaka !

cam kavanoza koyularak ağzı bir tülbentle kapatılarak 30 gün bekletilecek,serin yerde muhafaza edin ve bekletin ,sirke fermante olmadan önce asla buzdolabına koymayın olmaz. olduktan sonra ağzını kapatarak buzdolabında saklayabilirsiniz
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

Sayfa 6/14 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •