Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Arama sonucu : 123 madde; 41 - 48 arası.

Konu: 2. Abdulhamid ve serveti

1. Bütün hayatı borsa, para, faiz, borçlanmakla geçen bir padişahtan bahsediyoruz. Yorumlar ve cevabın bilimsel, kaynak göstererek olursa daha inandırıcı olur. Şu şöyle demiş, bu böyle demiş bilimsellikten uzak söylemlerdir.

[QUOTE=cengizz;1308742]
     Alıntı Originally Posted by cengizz Yazıyı Oku
    http://finans.mynet.com/haber/detay/...nerede/134121/

Bundan 2 ay önce İsviçredeydim. Bir bankanın fon yönetici ile tanıştım. Bana en çok kazanan fonun 1908 den beri ALTINA bağlanmış olan bir fon olduğundan bahsetti ve sahibi/ sahipleri ve/veya Varisleri ortada yokmuş!!

Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. Padişahı 2. Abdülhamid’in soyundan gelen varislerinin, dedelerinden miras kaldığını öne sürdükleri değerli mülk ve arazi için başlattığı hukuk mücadelesi sürerken, Türk Tarih Kurumu (TTK) eski Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü, 2. Abdülhamid’in mal varlığına ilişkin ciddi iddialarda bulundu........................................... ............

PARALAR NEREDE?

Milliyet’ten Mert İnan’ın haberine göre, 2. Abdülhamid’in mal varlığına ilişkin mevcut arşiv belgelerini talep gelmesi durumunda varislerle paylaşabileceğini dile getiren Hülagü, “Aileden bana ulaşan kimse olmadı. 2. Abdülhamid’in mal varlığı karışık bir konu. Üzerinden çok zaman geçmiş olması, çok fazla aktörün sahnede yer alması, konuyu daha karmaşık hale getirdi. 2. Abdülhamid gençliğinden itibaren ticaret, tarım ve borsayla ilgileniyor. Şehzadeliği zenginlik içinde geçiyor. 2. Abdülhamid, İstanbul Borsası’nda Ermeni danışmanları aracılığı ile para kazanıyor. Padişah; 1903'te dünyanın en zengin 3üncü kişisi. Ciddi serveti olduğu arşiv kayıtlarından anlaşılıyor. Yıldız Sarayı’nın bahçesinden çalınan altın ve paralar söz konusu. Padişah; Alman Kayzeri 2. Wilheim aracılığı ile paralarının büyük kısmını Alman bankalara yatırıyor. Bu bankalardaki paraların izini sürmek varislere düşer†diyor.
    ...........................................

İstermisiniz o fon Abdülhamidin olsun??? )))

4. Devlet hanedanın değil devletin malıdır diye el koyar mirasçılarına bırakmaz.

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    kim Abdulhamid han mı yalanlayacak onu mu bekledin
    Abdulhamid han senin atan değil mi tarihinin bir parçası değil mi
    tarihimizdeki yüzlerce kişiliklerden abdulhamid hanı seçmendeki saçma sapan şeyler yazmandaki amaç ne ola ki
    bu Abdulhamid han düşmanlarına dikkat etmek lazım
    mutlaka tarihlerinde bir kuyruk acısı vardır
    yahudiler aşırı nefret eder çünkü filistini satmadı
    içimizdeki irlandalılar aşırı nefret eder çünkü çok uzun süre osmanlının çöküşünü durdurdu
    şu foruma üç kelime yazmaktan acizsin abdulhamid hanı mı eleştiriyon
    senin tarih bilgin ne düzeyde
    kendine ait cümle yazmaktan acizsin tarih mi tahlil edecen
    abdulhamid ile uğraşanlara dikkat özellikle Yahudilerin müthiş bir kuyruk acısı var bu padişahtan filistini satmamasından dolayı inanılmaz aleyhte propaganda yapıyorlar

6.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    şimdi ben sana ne diyeyim hala British i tarihçi yazar sanıyon
    okuğunu anlamaktan acizsin
    abdulhamid gibi bir dünya deahasını mı eleştirecen
    sen rumenigge yi bile anlayamazsın ki o nu anlayacan
    çok komik ya tarihçi British araştırma sonunda bana soruyormuş
    bu forum iyice çocuklarla doldu

Originally Posted by british Yazıyı Oku
    ABDÜLHAMİT TORUNU
    Haftaya piyasaya çıkacak olan.
    Benim Osmanlıda Selanik kitabımdaki,
    Sultan II. Abdülhamitin Selanik Sürgünü,
    Bölümünden bir özet.

Siz çok genç ve boş birisiniz.
    Bilimsellikten ve kişisel analiz yeteneğiniz yok. Anlamaya ihtiyacım yok neden sevre giden yolu açtı bunu öğrenmeye ihtiyacım var.

Yukarıyı oku bakim "ilk başta" sen olsan ne anlarsın.

Alıntı Originally Posted by abekir Yazıyı Oku
    Originally Posted by british Yazıyı Oku
    ABDÜLHAMİT TORUNU
    Haftaya piyasaya çıkacak olan.
    Benim ‘’Osmanlı’da Selanik’’ kitabımdaki,
    Sultan II. Abdülhamit’in Selanik Sürgünü,
    Bölümünden bir özet.

Siz çok genç ve boş birisiniz.
    Bilimsellikten ve kişisel analiz yeteneğiniz yok. Anlamaya ihtiyacım yok neden sevre giden yolu açtı bunu öğrenmeye ihtiyacım var.

Yukarıyı oku bakim sen olsan ne anlarsın.
    British tarihçi yazar derdim
    British iyisin hadi

8.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    British tarihçi yazar derdim
    British iyisin hadi

Tam beklediğim türden "ilk" genç algı nüktesi.
    Sana tavsiyem tarih okurken kaynak yönü iyi desteklenmiş tarafsız bilimsel şeyleri öğren.

Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •