Sayfa 6/26 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 203 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Döviz-Altın-Borsa-Vob-Varant

1. Ayrıca (ekonomiyle fazla streslenmeden) hoşça vakit geçirmek isteyenlere:

https://github.com/mnihatyavas/Sigil...ch-uygulamalar repository sayfamdaki tüm CSS ayarları, imla ve düşük cümle hataları düzeltilmiş bestseller romanları indirip ücretsiz Sigil epubReader kurumuyla okumalarını öneririm.

Yada HTML-CSS-JS web ağsayfa tasarım, ve JavaScript tarayıcıda .html uzantılı binlerce eğitim program örneklerini hiçbir derleyici/yorumlayıcı gerekmeden tıklayıp çalıştırıp, sonuçlarını istedikleri gibi değiştirebilirler.

Veya gelecekte artık hiçbir elektronik kitabın onunla simülasyonsuz yazılmayacağı LTspice-uygulamalar sayfasında ilk 7 kitablı örneklememi tamamlayıp; sonra başka elektronik kitaplardaki devrelerin simülasyon örneklerine geçeceğim, binlerce elektonik devre tasarımı örneklerimi inceleyip değiştirebilir, sıkılmadan vakit geçirebilirler.

2. Unutmayalım; Atatürk, hem donation/bağış kabülcü hem de sigortalı ve emeklilik devlet güvenceli (dünyada tek örnek, diğerleri vatandaş donation/bağışçı) Diyanet Başkanlığından hiç vazgeçmedi.

Şirk (ortak, arkadaşlık) koşulmayan yegane vahit kalleş, yaşama tenezzülsüz katliam ve kıyamet felahlı ebedi cennet uyaklığı müstakbel allah baba ana oğul şişkin radikal (kızılderili, güneyli çiftçi, şimdi de dünya katili) eşkıyalar kendi egoist biteviye ruhani kıdem için gelecek nesil çocuklarını katliam kıyamet maşalığına kader biçiyor; keşke ben ve çocuklar geleceğin tenezzüllü eğitim ve işgören devlet güvenceli şirk koşulabilir çoğulcu katılımcı sosyal demokrat vatandaşlığına felahlansam acizane kıfateyli niyetine değil..

3. Çok kısaca, kadim muhafazakar radikal cumhuriyetçi ve fütürist güncellenebilir sosyal demokrat altyapı felsefesini nacizane özetlemeye çalıştım.

Ayrıca çevrimdışında çevrimiçiymişcesine JavaScript çalışanlara python ücretsiz indirip kurup, DOS penceresinden:

>python -m http.server

sonra, dB/desiBel hesaplamaları için:

>python

>>> from math import *

>>> dBp=10*log10(P2/P1)=10*log10(100/1)=20dB

>>> dBv=20*log10(V2/V1)=20*log10(100/1)=40dB

sonra da, kompleks hesaplar için:

>>> from cmath import *

>>> Z=R+XL+Xc=30+35.98j-87.54j, Xl=1/(2*pi*f*C), XL=2*pi*f*L

>>> V=12 (12V , 60Hz, sin)

>>> I=V/Z=0.1+0.174j

>>> polar(I)=(0.2, 1.044)

>>> phase(I)*180/pi=59.81 derece

>>> I=0.2<59.81D

tavsiye ederim. Elinizin altındaki vazgeçilmez hesap makineniz olacaktır.

4. BÜLENT BALCİ
    Facebook.com "Borsa ve Ekonomi Yorum"da Yönetici · Dün, 15:15
    Bir müddet endeks düşerken AL, çıkarken SAT
    İsabetli yorum.
    Birönceki: "112.500'ü yukarı kırarsa yükselebilir, yoksa düşüşe geçer" de isabetliydi.
    ....
    Bence düşüşleri artık yavaşlar, erken alıcılar AKB, GARAN ve İŞC hisseleri alabilir, ve beklemede kalır.
    Bekleme 1-2 ay dahi sürebilir, ancak yükselişe geçerse, alıcı bu hisseleri azami BİST_100 123B'i görürse satıp altına geçmeli ve yeniden alış için bir sonraki şiddetli geri çekilişi beklemeli.

5. >python -m http.server
    sonrası tarayıcı url adres satırına
    http://localhost:8000/örnek.html
    girilmeli...

6. Özel emeklilik TL fonlarını %10 destekleyen (TL değil altın/döviz biriktirin tavsiyesi vermek yerine) hükümet, sonra kalktı dövize/altına %300 devalüasyon yaptı, ayrıca faizleri %8'lere düşürüp emekli fonlarının vereceği aylık net miktarı unufak etti.

Hükümet İŞB'daki Atatürk hisselerinin bugünkü değerden hazineye devri için İŞB'na taslak hazırlattı. Devlet hazinesinin yararını ve İŞB'sının dürüstlüğünü test etmek istiyorsa, Atatürk'ün 1925 yılında İŞB'na yatırdığı paranın o günkü altın karşılığını talep etmeliydi, yoksa devalüasyonlarla unufak olan bugünkü komik TL tutarını değil.

7. Tufan Geldi, Moderatör · 3 saat:
    Hiç zararsız Zamanında nakite geçtim.
    Ne yazık ki 2 gün sonra tekrar girdim.
    Biraz zarar edince tekrar nakite geçtim. 3 gün sonra tekrar girdim.
    Ve bugün 2 senelik kâr ları verdim. Üstelik hatırı sayılır miktarda zarardayım.
    Ama her ne hikmetse hiç telaş yok üzüntü yok stres yok.
    Hâlâ ful maldayım.
    Bu neyin işareti tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa memnun olurum.

Mahmut Nihat Yavaş: Borsa 2.dibini yaptı, AKB dip yükselişi sinyali verdi.

Şaban Eker: Tavuk gribi. Domuz gribi ve Corona gribi Bunlar emperyalizmin oyunları Ben bunlara inanmıyorum bu gripler kimin işine geliyor kimler zengin oluyor ona bakmak lazım Bunlar küresel çaplı oyunlar domuz gribine ne oldu kullanıldı bitti Corona virüsü de Kullanılıp bitecek... Geç bunları diyorum

Mahmut Nihat Yavaş: Borsa dip tehditlerinde hisselerinden çıkmazsan, (başka melanetlerle, hatta suikastlarla) domuz gibi zıbartılırsın demektir!.

Emin Çevikkol, 6 dk.:
    Hayırlı günler.Aklımda 3 hisse var.
    THYAO-GSRAY-CEMAS
    Sizce şuan için hangisi kısa vadede daha mantıklı?
    Fikirleriniz için teşekkürler.

Mahmut Nihat Yavaş: Spekülatif hiçbir hisseyi oyun/öğrenim için 1Lot'dan fazla alma; birkaç aylık dahi olsa yatırım için AKB, GARAN ve İŞC hisselerinden şaşma!

8. GARAN hissesi önceki 9.18 dibinden sonra sürekli hafif seyir yükselişe geçti.

Sayfa 6/26 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •