Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 6/1014 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 41 - 48 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by investment Yazıyı Oku
    640.000 tl /1300 (kira) = f/k 41 sene (amortisman)
    selam, burada önemli bir noktayı belirtmem lazım. Aldığım evin fiyatı all-in 640bin lira evet.
    önceden oturduğum eve 1300 lira kira veriyordum, ona da evet.
    Ama geçen hafta yeni aldığım evde birkaç daire birden kiraya verildi, kaçtan dersiniz ? 2500-2700
    Aynı mahallede aynı m2 'de olmasına rağmen lokasyon, cephe, kat, bina içi gibi faktörler o kadar çok farkediyor ki inanamadım.

yani esasında benim f/k oranım 20.5 sene, 41 değil.

meğer ben 8 senelik kiracı olarak 1300 ile çok ucuza oturuyormuşum piyasadan epey bilhaber kalmışım

2. bir müteahhit kira garantisi veriyorsa-kredi bulamıyor, paraya sıkışmış demektir.

bankaya faiz ödeyeceğine, alıcıya ''kira'' ödemek durumunda kalmıştır.

3. Sayın İsmailigr,eskiden İzmir tam anlamıyla bir emekli cenneti idi.Ancak artan nüfus,çarpık kentleşme,trafik ve betona teslim olmasıyla emekliler için cazip değil.Artık emekliler sahil kasabalarına yereleşmeye başladılar.Eğitim camiasından olduğum için emekli olsun olmasın insanlar artık daha sakin,daha güvenli yerler istiyorlar.Sahil kasabalarında 300-350 bin tl ye gayet güzel evler bulabilirsiniz.Ama önemli olan doğru yeri bulabilmek.Ben de 2013 yılında Şakran-Çandarlı arası bir yerden yazlık ev aldım.Artık kışın bile ailemle hafta sonları gidip en azından temiz hava alıyoruz.Şehre yakın sahil kasabalarını öneririm.Şakran-Foça-Çandarlı-Mordoğan-Özdere-Seferihisar.Foça sit alanı olduğu için fiyatlar biraz yüksek.Şakran İzmire 30 dakika uzaklıkta.Oraya yerleşen öğretmen arkadaşlarım yaşamlarından oldukça memnun.Yakında metro ve otoyol da oradan geçecek.Şehre daha yakın bir yer arıyorsanız o fiyat bandında Seyrek Villakent diye bir yer var.Tripleks bahçeli evler oldukça güzel.Az olan değerli olur.İzmir de bahçeli ev sayısı çok ama çok az.41 yaşındayım,küçüklüğümde Eskişehir de merkezde bahçeli eski bir evimiz vardı,herkes apartman dairelerine özenirdi,devir tersine dndü,çevremdeki herkes bahçeli ev hayali kuruyor.

4.  Alıntı Originally Posted by smyrna35 Yazıyı Oku
    Sayın İsmailigr,eskiden İzmir tam anlamıyla bir emekli cenneti idi.Ancak artan nüfus,çarpık kentleşme,trafik ve betona teslim olmasıyla emekliler için cazip değil.Artık emekliler sahil kasabalarına yereleşmeye başladılar.Eğitim camiasından olduğum için emekli olsun olmasın insanlar artık daha sakin,daha güvenli yerler istiyorlar.Sahil kasabalarında 300-350 bin tl ye gayet güzel evler bulabilirsiniz.Ama önemli olan doğru yeri bulabilmek.Ben de 2013 yılında Şakran-Çandarlı arası bir yerden yazlık ev aldım.Artık kışın bile ailemle hafta sonları gidip en azından temiz hava alıyoruz.Şehre yakın sahil kasabalarını öneririm.Şakran-Foça-Çandarlı-Mordoğan-Özdere-Seferihisar.Foça sit alanı olduğu için fiyatlar biraz yüksek.Şakran İzmire 30 dakika uzaklıkta.Oraya yerleşen öğretmen arkadaşlarım yaşamlarından oldukça memnun.Yakında metro ve otoyol da oradan geçecek.Şehre daha yakın bir yer arıyorsanız o fiyat bandında Seyrek Villakent diye bir yer var.Tripleks bahçeli evler oldukça güzel.Az olan değerli olur.İzmir de bahçeli ev sayısı çok ama çok az.41 yaşındayım,küçüklüğümde Eskişehir de merkezde bahçeli eski bir evimiz vardı,herkes apartman dairelerine özenirdi,devir tersine dndü,çevremdeki herkes bahçeli ev hayali kuruyor.
    Çok teşekkür ederim.

Sent from my LG-K535 using hisse.net mobile app

5. ankete oyumu verdim, şu günlerde emlak piyasası çılgınlıgı biraz durulmuş görünüyor, herkes bir noluyor der gibi şaşkın sanki, bakalım neler olacak

6. Yakın bir tanıdığımız Erenkoy'de 2+1 eski ancak yenilenir diye beklenilen bir binada dairesini geçtiğimiz günlerde satmış. 7 aydır satmaya uğraşıyordu, 925 bin TLden satışa çıkmıştı, 690 bn TLye satılmış. Örnek olsun diye paylaşmak istedim.

7.  Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Yakın bir tanıdığımız Erenkoy'de 2+1 eski ancak yenilenir diye beklenilen bir binada dairesini geçtiğimiz günlerde satmış. 7 aydır satmaya uğraşıyordu, 925 bin TLden satışa çıkmıştı, 690 bn TLye satılmış. Örnek olsun diye paylaşmak istedim.
    Öncelikle hayırlı olsun tabide 925 nere 690 nere .... şaka Gibi .... 100 lira iste 75 liraya sat

8. erenköy minibüs yolu üstlerine 0 daireler 2+1 650.000...üst bostancı suadiye yine aynı 3+1 740.000...belki daha da düşerler..
    yalnız bu fiyatlar bile kira çarpanına göre yüksek..

Sayfa 6/1014 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •