Sayfa 602/653 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. sayın arkadaşlarım akbankın sermayesini 5,2 milyar olarak biliyorduk ancak borsa gündem akbank hissedetayları sayfasında sermaye 5,720 milyar olarak geçiyor. aradaki beşyüz milyonluk farkı anlıyamadım lütfen bilen biri açıklarsa çok memnun olacağım uzman para sitesindede akbankın sermayesini 5,720 milyar gösteriyor sadece iş yatırım 5,2 milyar yazıyor. bu çelişki neden?

2.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    sayın arkadaşlarım akbankın sermayesini 5,2 milyar olarak biliyorduk ancak borsa gündem akbank hissedetayları sayfasında sermaye 5,720 milyar olarak geçiyor. aradaki beşyüz milyonluk farkı anlıyamadım lütfen bilen biri açıklarsa çok memnun olacağım uzman para sitesindede akbankın sermayesini 5,720 milyar gösteriyor sadece iş yatırım 5,2 milyar yazıyor. bu çelişki neden?
    Sizin tecrübe ve bilgi seviyeniz son derece kısıtlı olmalı veya da bu işlere hiç mi hiç aklınız ermiyor. KAP orada duruyorken abuk subuk kaynaklara neden prim veriyorsunuz? Sermaye 5.2 milyar TL içiniz rahat olsun.

Yaşınız kaç merak ettim.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Sizin tecrübe ve bilgi seviyeniz son derece kısıtlı olmalı veya da bu işlere hiç mi hiç aklınız ermiyor. KAP orada duruyorken abuk subuk kaynaklara neden prim veriyorsunuz? Sermaye 5.2 milyar TL içiniz rahat olsun.

Yaşınız kaç merak ettim.
    bu çok nazik ve kibar beyfendi cevabınıza(!) yinede teşekkür ederim bana değilde bu çelişkiye düşen gerçek dışı bilgi veren sitelere küçümseme yapsaydınız daha akıllıca cevap olurdu bay trendhoud.......

4. Tamam da hangi kaynağa prim verip hangilerine prim vermeyeceğiniz sizin sorumluluğunuzdadır. Dandik yerlere bakıp oralardaki yalan yanlış bilgilere göre karar verirsen duvara toslarsın. Biraz uyanık olun, naifliği bırakın.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. Sn.TRENDHOUND..perşembe günkü KAP açıklamasına göre.Akbnk kendi hisselerinden 1 milyar tl lik.Ve 52.000.000 lot alım yapacağını açıkladı..ve benim penceremden,Cuma günü bakalım bu seviyelerden alım yapacakmı dedim.Ancak 15.84 lere kadar inmesine rağmen alım yapılmadı ve hatta Akyatırım ortaklığı 4 milyon lot satış yaptı ve bir küçük yatırımcı olarak benim, moralim bozuldu.ve acaba hangi seviyelerden alabilir diye düşünmeye başladım...acaba diyorum,12tl altını görüncemi devreye girecek? Sn TRENDHOUND sizin bu husustaki tecrübe ve bilgi dağarcığınızdan detaylı bir yorum rica etsek...Şimdiden teşekkür ederim.Selamlar...

6. Bu geri alım mevzusuna fazla kafayı takmamak lazım. AKBNK ın geri alım matematiği hisse için pozitif çünkü 1000 : 52 = 19.23 TL'ye tekabül ediyor ve spotun %20 üzerinde, İşbankasınınki ise 3000 : 330 = 9.10 TL ve spotun %20 altında, her ne kadar Akbankın geri alınacak lotları halka açık kısmın sadece %2 si olsa da. Serbest tedavülde olan lot sayısı 700 milyon lot bile değil yani çok az, bu yüzden hisse her 2 yöne de çok sert hareket edebiliyor. 2006 yılında Citibank %20 hisse aldığında bankanın ederi 15.5 milyar dolar olarak hesaplanmıştı ki bugünkü kurdan hisse başına 56 TL eder, şimdiyse 4.5 milyar dolar bile etmiyor hem de özkaynaklar 2006 sonunda 5 milyar dolar etmiyorken 2023 1Ç itibariyle özkaynaklar yani defter değeri 10 milyar dolara yaklaşmış olacakken. Panik yapmaya hiç gerek yok, bana göre bu fiyattan banka kelepirdir bunun başka izahı yok.

7. Diğer neden yönetim kurulunun yüklü bir geri alımı gereksiz görmesidir ki bunun nedeni pekala tatminkar bir temettü vermek olabilir mesela 2022 karının %30 u gibi. Böyle yapılırsa hisse başına 3.5 TL temettü ödenir. Temettüye ayrılacak fon yüksek olsun diye hisse geri alımını 1 milyar TL ile sınırlandırmış olabilirler.

8. %92.3 lük bir bedelsize gitmenin zamanı geldi bana göre. Böylece sermaye 10 milyara çıkmış olur, defter değeri ise ayni kalır değişmez.

Sayfa 602/653 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •