Sayfa 604/861 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon
Arama sonucu : 6883 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    108 milyon tl değerinde döviz açığı var...üçüncü çeyreklerde bu miktar 45 milyonmuş....dövizin %10 artması genel itibari ile 10,8 milyon tl karı törpüler....yanlız bu borcun ne kadarı dolar ne kadar eurodur bilmiyorum...bakmakta fayda var....malum euro daha çok çıkıyor....
    yilbaşından bu yana dolar daha çok çıktı, parite 1.24 ten 1.18 e geldi.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by ogudo Yazıyı Oku
    yilbaşından bu yana dolar daha çok çıktı, parite 1.24 ten 1.18 e geldi.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    doğrudur ...ben en son pariteye bakmamıştım..geçmiş aylarda euro daha çok çıkıyordu...ama sonuçta yine de doların çıkışından bir miktar olumsuz etkilenecektir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. İnerken paldir kültür çıkarken nazlanarak..
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

4. Omuz Baş Omuz formasyonu yapmışsın. İkili dip formasyonu tamam. Daha nedir istediğin! Nedir bu isteksizlik!

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

BANVT Konsolide 2018/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 10133888 Yıllık Değ%:-69

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6.  Alıntı Originally Posted by Red Kid Yazıyı Oku
    Darı ambarında sanmayalım kendimizi. Açıkçası ben tek haneli kara razıyım. Şartlar geçen seneki gibi değil. Biraz daha ortadan bakalım. Sonra hayal kırıklığı yaşamamak için...

E5803 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Beklediğim tarzda bilanço. Kar düşük (ama en azından tek hane değil). Satışların maliyeti geçen yıl %79 iken, bu yıl %87 ye çıkmış. Bu da brüt karı yaklaşık 40 milyon TL eritmiş. Sonrası da ona göre şekillenmiş zaten. Yani maliyet artışının etkisi çok büyük.
    Ben bazı arkadaşlar gibi etiket fiyatlarıyla ilgilenmiyorum. Maliyetim arttı deyip zam yapamazsınız bu sektörde. Asıl takip ettiğim maliyetlerdi zaten. Ne kadar kontrol altında tutarsanız ala. Kurun bu çeyrekte şok bir şekilde yükseldiğine şahidiz. Bu da mısır, soya, ambalaj vs... Diğer tüm maliyet kalemlerini etkileyecektir.
    Kısacası şu olur, bu olur diye uçmadan daha gerçekçi bakmaya çalışırsak büyük zararlara katlanmak zorunda kalmayız.
    Hepimize hayırlı ve bol kazançlar dilerim.

7. Beklenen düşük kar geldi.Bunun buyuk oranda fiyatlandigini düşünüyorum.Ama spek ne yapar bilemem.Ancak bundan sonra beklenti satın alınır.İlerki süreçte oransal olarak gelir artarken giderler azalacaktır.Yıl sonu iyi olacaktır.YTD kendi düşüncem.

8. hep çok çekiniyorum dediğim bilanço gelmiş...ne yazık ki benim beklentim olan ama burada ifşa etmek istemediğim 20-25 miyon karın çok altında kar gelmiş...10 milyon çok az...ama maliyetlerin de çok arttığını son zamanlarda ısrarla söylüyorduk...

en son tuik verilerini paylaştığımızda üretimin de türkiye geneli son çeyreklere göre azaldığını söylemiştik...ciro 2017 son çeyreği 650 milyon tl lik ciroya göre 595 milyona gerileyerek azalmış...ama geçen yılın birinci çeyreklerindeki 570 milyonluk ciroya göre ise 25 milyon artmıştır...

tabi en çok etkili olan soya ,mısır ,enerji,işçilik giderlerinin artmış olmasıdır...ayrıca döviz açığı dolayısı ile o kalemde de olumsuzluklar olmuştur...

aylar önce ilk çeyreğin kötü gelebileceğini bu bilançoya dayanarak hisseyi ilk etapta aşağı sarkıtabileceklerini ama daha sonra tekrardan çıkaracaklarını söylemiştik...aşağı yukarı herkes psikolojik olarak buna hazırdır...umarım bu düşüşler bu bilançonun satın alınması olarak yansımış olsun ve bundan sonra düşmesin..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 604/861 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •