Sayfa 604/1078 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,986
    Çok değerli başlık sakini üstadlarım.
    Sizden bir bilgi rica edeceğim. Fibo nun çalışma prensipleri hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirim.
    Yani çalışma prensipleri.
    İç içe kaç kez denemeler yapması gerek ve denemelerin sonucundaki başarısızlıklarda gelebileceği seviyelerin nereleri test edebileceği gibi. İnternette çok baktım ama detaylı bilgiye doğru dürüst bir şeylere ulaşamadım. Bildik çiçek böcek mantığından öteye giden çalışmalar bulamadım.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Sizden bir bilgi rica edeceğim. Fibo nun çalışma prensipleri hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirim.
    İç içe kaç kez denemeler yapması gerek ve denemelerin sonucundaki başarısızlıklarda gelebileceği seviyelerin nereleri test edebileceği gibi. İnternette çok baktım ama detaylı bilgiye doğru dürüst bir şeylere ulaşamadım. Bildik çiçek böcek mantığından öteye giden çalışmalar bulamadım.
    sayın selimtogrul üstadım,

ben aşağıdaki linkten aldığım ilk bilgiler güzeldi.

bahsettiğiniz ileri seviyeler için bulursam yine paylaşırım.

hayırlı cumalar,

saygılarımla,

http://teknikanalizsanati.com/fibonaccicalismalari.aspx

3.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    Her kağıtta değişiyor tabi bu değer.Deneme yapalım bakalım nasıl sonuç verecek

Isctr de en iyi prim üreten değer

Periyot : 19

Sapma :1.6

Şu an durum bu..Üst bant üzerinde kalabilir mi acaba ?

Üst bant üzerinde kalamayan Isctr orta bant dener mi acaba ?

4.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Selamlar Sn. selimtogrul ,

Konuya şöyle gireceğim; Benim artık yazdığımdan çizdiğimden anlayabileceğiniz gibi hiç trade etmiyorum . Orta-uzun vade için alım yapıp harcadığım zaman çerçevesinde benim için makul olan reel getiriyi aldığımda kağıtlarımdan çıkıyorum. Bu ister 6 ay olsun ister 3-5 sene . Disiplinimi ne kriz ne pala bozabilir . Güvendiğim ve analiz ettiğim kağıtlarla hedefe ulaşana kadar yola devam ediyorum...

Varolan bu tek stratejim çerçevesinde de teknik analizlerimde iki temel gösterge için hem fibonacci fan hem de fibonacci retracement çizgilerini eksik etmiyorum. Ama ana hedef belirleyici olarak değil. Benim için hedef belirleyen kriter kesinlikle vadesine göre çekilmiş trend çizgilerim oluyor . Sadece tahminlerime katkı sağlamalarına çalışıyorum.

Kendimce tecrübe edebildiğim kadar ( bunu çizgilere itaat başlığımda da yazmıştım ) ; özellikle fibonacci fan çizgileri, orta-uzun vade zirveden dibe çekildiğinde bize dipten kurtuluşları , dipten zirveye çekildiğinde de varolan rallinin bitip yeni dip arayışlarının başladığını işaret ediyorlar. Birazdan dışarı çıkacağım ama zaman yaratıp fibonacci fan ile ilgili söylediğim bu tespit için 1-2 örnek grafik bulup buraya atmaya çalışırım. Özellikle THYAO için kendimce müthiş ralli tespitlerim olmuştu ve tecrübe ettiğimde kendim bile fibo-fan'ların başarısına inanamamıştım. Benim gibi uzun vadeciler için uzun ralli başlangıçlarını ya da bitişlerini tespit edebilmek doğru maliyet için hayati önemde . Bu konuda ilk fırsatta verilerime bakıp örnekler bulabilirsem göndermeye çalışacağım.

Fibonacci Retracement çizgilerini ise geri çekilmelerden sonra tepkinin ya da uzamanın nereye kadar gidebileceğini tahmin edebilmek için kullanıyorum. Aşağıda gönderdiğim özetin 2. sayfasında fiyatların fibonacci retracement çizgileri üzerinde nereye kadar pullback yaptığında uzamanın nereye varabileceğini kabaca göstermişler. Açıkçası birçok kağıtta birçok sefer tecrübe ettiğimde kayda değer oranda bu tahminlemenin orta-uzun vade için gerçekleştiğine şahit oldum. O yüzden her zaman bu kalıbı teknik analizin üzerine bir şekilde montajlarım ve hep aklımda kalmasını sağlarım. Belge ingilizce ama 2. sayfadaki rakamlarla ve çizimle olan anlatım gayet başarılı ve şöyle göz atmayla da anlaşılabilir.

Şimdilik kaçtım tekrar bildiğim kadarıyla yazıp çizmeye çalışırım...

Sevgiler... Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

İyi akşamlar Selim...

Mesajına biraz geç cevap verdim; kusura bakma...

Daha yeni müsait olabildim...

Bahsettiğin konu öyle kolay bir konu değil. Aslında tam benlik bir konu. Bu işe derinden dalmak isteyen herkesin bilmesi gerek bilgiler. Fakat dediğin gibi her yerde bulunmuyor. Üstünkörü kabaca bir anlatıp geçilmiş. Fakat işin ince ince detayları var...!

Zamanında bununla ilgili çok güzel bir çalışma yaptım. Herhalde anlaşılmadığında hiç ilgi çekmedi. Ben de arşive kaldırdım duruyor...

Nasıl olsa bir gün lâzım olacak diye... Şimdi bilmem kaç yıllık arşivi açtıracaksın bana...

Fakat şu aralar ben müsait değilim. Bu işin öyle yazılı metnini istersen ancak yabancı kaynaklardan bulursun. Türkçe çok zor!!!

Sen benim grafiği bir incele. Daha sonra kafana yatan/takılan yerleri tartışırız...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,986
    [QUOTE=T/A;2910439]....
    ...
    Zamanında bununla ilgili çok güzel bir çalışma yaptım. Herhalde anlaşılmadığında hiç ilgi çekmedi. Ben de arşive kaldırdım duruyor...
    ..
    [

Sevgili üstadım
    bu çalışma anlaşılmadı dedin. Eski sitede mi paylaşmıştın? olmazsa ben oralara bakayım. (istanbul soğuk, dışarı da çıkılacak gibi değil)

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    ....
    ...
    ..
    Sevgili üstadım
    bu çalışma anlaşılmadı dedin. Eski sitede mi paylaşmıştın? olmazsa ben oralara bakayım. (istanbul soğuk, dışarı da çıkılacak gibi değil)
    Sevgili selim...

Bu çalışmayı yapalı en az 10 yıl olmuştur. Aslında süper bir çalışma. O zamanlar birkaç yerde birden yazıyordum. Bazıları kapalı forumlardı. Burada da yazdığımı hatırlıyorum ama çok uzun süre yazmadım. Çünkü dediğim gibi sanırım anlaşılmadı. Ben de vazgeçtim... Takma adım başka idi elbette... Muhtemelen TigerX...

Bu çalışmayı yapan 2 kişiden birisiyim. Trade amaçlı kullanılacak ilk versiyonu (tablosuz) aşağıdaki gibiydi. Sonra tablo geliştirip, kararı kullanıcıya bırakmıştım.

Eğer şu an Sistem de anlaşılmasa idi onu da yayınlamaktan vazgeçerdim. O zaman da ortaya site çıkmazdı. O zamanlar ben Web olayını hiç bilmezdim. Sistem 'i paylaşabilmek adına şu anda kendimi idare kadar Web Programcılığı öğrendim...

Dediğim gibi şu an hiç müsait değilim. Fakat inşaAllah bir gün bu konuya değineceğim...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Selamlar Sn. selimtogrul ,

Konuya şöyle gireceğim; Benim artık yazdığımdan çizdiğimden anlayabileceğiniz gibi hiç trade etmiyorum . Orta-uzun vade için alım yapıp harcadığım zaman çerçevesinde benim için makul olan reel getiriyi aldığımda kağıtlarımdan çıkıyorum. Bu ister 6 ay olsun ister 3-5 sene . Disiplinimi ne kriz ne pala bozabilir . Güvendiğim ve analiz ettiğim kağıtlarla hedefe ulaşana kadar yola devam ediyorum...

Varolan bu tek stratejim çerçevesinde de teknik analizlerimde iki temel gösterge için hem fibonacci fan hem de fibonacci retracement çizgilerini eksik etmiyorum. Ama ana hedef belirleyici olarak değil. Benim için hedef belirleyen kriter kesinlikle vadesine göre çekilmiş trend çizgilerim oluyor . Sadece tahminlerime katkı sağlamalarına çalışıyorum.

Kendimce tecrübe edebildiğim kadar ( bunu çizgilere itaat başlığımda da yazmıştım ) ; özellikle fibonacci fan çizgileri, orta-uzun vade zirveden dibe çekildiğinde bize dipten kurtuluşları , dipten zirveye çekildiğinde de varolan rallinin bitip yeni dip arayışlarının başladığını işaret ediyorlar. Birazdan dışarı çıkacağım ama zaman yaratıp fibonacci fan ile ilgili söylediğim bu tespit için 1-2 örnek grafik bulup buraya atmaya çalışırım. Özellikle THYAO için kendimce müthiş ralli tespitlerim olmuştu ve tecrübe ettiğimde kendim bile fibo-fan'ların başarısına inanamamıştım. Benim gibi uzun vadeciler için uzun ralli başlangıçlarını ya da bitişlerini tespit edebilmek doğru maliyet için hayati önemde . Bu konuda ilk fırsatta verilerime bakıp örnekler bulabilirsem göndermeye çalışacağım.

Fibonacci Retracement çizgilerini ise geri çekilmelerden sonra tepkinin ya da uzamanın nereye kadar gidebileceğini tahmin edebilmek için kullanıyorum. Aşağıda gönderdiğim özetin 2. sayfasında fiyatların fibonacci retracement çizgileri üzerinde nereye kadar pullback yaptığında uzamanın nereye varabileceğini kabaca göstermişler. Açıkçası birçok kağıtta birçok sefer tecrübe ettiğimde kayda değer oranda bu tahminlemenin orta-uzun vade için gerçekleştiğine şahit oldum. O yüzden her zaman bu kalıbı teknik analizin üzerine bir şekilde montajlarım ve hep aklımda kalmasını sağlarım. Belge ingilizce ama 2. sayfadaki rakamlarla ve çizimle olan anlatım gayet başarılı ve şöyle göz atmayla da anlaşılabilir.

Şimdilik kaçtım tekrar bildiğim kadarıyla yazıp çizmeye çalışırım...

Sevgiler... Saygılar...

Fibo Fanlara en güzel örneğim dediğim gibi THYAO olacak sanırım... Çünkü bu kağıda baktıkça uzun vadeci olarak ne zaman girmen ve ne zaman çıkman gerektiği o kadar açık gözüküyor ki acele etmedikten sonra uzun vadede neredeyse kaybetme şansı hiç yok...

Haftalık logaritmik grafik üzerinde işaretledim . Mavi Fibo Fanlar zirvelerden dibe çekilenler. Kırmızı olanlar ise dipten zirveye çekilenler... Kırmızı olanları eski tarihe doğru karmaşa yaratmasın diye her ralliye koymadım ama koyulduğunda da görüntü aynı olacak...Son ralliye de ekstradan Fibo-Ret ilave ettim ki fibonacci'nin tüm destek ve dirençlerini nasıl kullandıkları gözüksün.

Birçok teknik analizcinin hemfikir olduğu üzere fibonacci'nin en değerli ve önemli seviyeleri %61.8 , %38.2 ... Bunlar çoğu zaman kuvvetli destek ve direnç olarak çalışıyor . Ama bana göre en değerli ve vageçilmez fibo seviyesi %61.8... Bu seviyenin aşağı ya da yukarı kırılımı yüksek olasılıkla alçalan ya da yükselen trendin bittiğine işaret ediyor ve uzun vade pozisyon almak için trigger seviyesi oluyor.

Şimdi bunun üzerinden Mavi Fibo-Fan'lara baktığımızda en üst çizgi %61.8 seviyesi yukarı kırıldığında barların uzun dönem ralli başlattığı ve birçok rallinin de bir önceki zirvesini geçtiği görülebilir.

Aynı şekilde kırmızı fibo fan'lara bakıldığında en alt çizgi %61.8 seviyesi aşağı kırıldığında uzun dönem duraklama ve düşüş trendinin başladığı görülebilir.

Benden bu kadar ... Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Sayfa 604/1078 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •