Sayfa 607/800 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 6396 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Öncelikle siz gamestop'ta olanları biliyor musunuz? Bilmiyorsanız , bi araştırın derim.
    Bu konunun ne Orma ile ne de acsel ile ben alakasını kuramıyorum.
    Orma gamestop olmadı olmaz da acsel'in de bu gibi bir olayla alakası olmaz olmamalı da. Ben cidden benzetmelerinizde bir anlam kuramıyorum.
    Size kolay gelsin
    Gamestop’u ezbere biliyorum. Bizde yıllardır yapılan açığa satış benzeri işlemlerin organize bir karşı hareketle bertaraf edilmesi yani yüksek fiyattan hisseyi alıp daha düşük fiyattan satma hesabı yapan büyük fonlara karşı reddit yatırımcıları ve elon musk gibi bazı yatırımcıların müdahil olmasıyla hissenin fiyatının düşmesi yerine onlarca kat artması ve fon sahiplerinin milyar dolar zarar etmesi hatta bazılarının batmassı, bazı fon sahiplerin olayı ülke güvenliği meselesi yapıp durumu kurtarmaya çalıştığı durum. Hissenin adı ise gamestop.

Biz dünkü ergen değiliz. Uzun yılların yatırımcısıyız...

Orma ile acselin elbetteki uzaktan yakından bir ilgisi yok. Orada bir ironi yaptım. Daha onu bile anlamamışsınız.

Mesele şu orma o zararla ve sermaye ile nerelere geldi siz acselin hak ettiği fiyatlara gelme ihtimalini yadırgıyorsunuz..

Hisseyi beğenmiyorsanız ne diye buralarda vakit kaybediyorsunuz....

2. Selamlar dostlar...bence sakinlikte fayda var...bakalım önümüzdeki süreçte acselin nasıl olacağını göreceğiz..inanıyorsak sorun yok...
    YAZDIKLARIM SPK KURALLARI GEREĞİNCE AL-SAT-TUT ÖNERİSİ TAŞIMAMAKTADIR...

Alıntı Originally Posted by turkuazmavii Yazıyı Oku
    Gamestop’u ezbere biliyorum. Bizde yıllardır yapılan açığa satış benzeri işlemlerin organize bir karşı hareketle bertaraf edilmesi yani yüksek fiyattan hisseyi alıp daha düşük fiyattan satma hesabı yapan büyük fonlara karşı reddit yatırımcıları ve elon musk gibi bazı yatırımcıların müdahil olmasıyla hissenin fiyatının düşmesi yerine onlarca kat artması ve fon sahiplerinin milyar dolar zarar etmesi hatta bazılarının batmassı, bazı fon sahiplerin olayı ülke güvenliği meselesi yapıp durumu kurtarmaya çalıştığı durum. Hissenin adı ise gamestop.

Biz dünkü ergen değiliz. Uzun yılların yatırımcısıyız...

Orma ile acselin elbetteki uzaktan yakından bir ilgisi yok. Orada bir ironi yaptım. Daha onu bile anlamamışsınız.

Mesele şu orma o zararla ve sermaye ile nerelere geldi siz acselin hak ettiği fiyatlara gelme ihtimalini yadırgıyorsunuz..

Hisseyi beğenmiyorsanız ne diye buralarda vakit kaybediyorsunuz....
    Orma eğer haketmediği fiyatlara geldiyse büyük ihtimalle manüple edilmiştir. Acsel kendi halinde düşük cirolu bir şirket. Kötü bir şirket değil bilakis iş hacmine göre de başarılı Bi şirket. Ancak mevcut ürettiği ürünlerle de ne uzar ne kısalır.
    Bunun dışında bir yatırım ve büyüme hikayesi olmazsa yıllarca enflasyon kadar büyür ancak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Orma eğer haketmediği fiyatlara geldiyse büyük ihtimalle manüple edilmiştir. Acsel kendi halinde düşük cirolu bir şirket. Kötü bir şirket değil bilakis iş hacmine göre de başarılı Bi şirket. Ancak mevcut ürettiği ürünlerle de ne uzar ne kısalır.
    Bunun dışında bir yatırım ve büyüme hikayesi olmazsa yıllarca enflasyon kadar büyür ancak.

2020 yılı enflasyon oranı %14,60

Acsel’in 2020-2021 arası yıllık değişim oranı %193,11 ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Sayın ortaklar;
    Bu şirketin ,Halka açıklık oranı / Hisse sayısı ve Cuma günü kapanışına göre, Son fiili dolaşım oranını paylaşabilir misiniz.??.

6.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Sayın ortaklar;
    Bu şirketin ,Halka açıklık oranı / Hisse sayısı ve Cuma günü kapanışına göre, Son fiili dolaşım oranını paylaşabilir misiniz.??.
    Yüzde 51.76 halka açıklık
    5.6 milyon hisse adedi
    10.7 sermaye
    46.7 ozsermaye
    YAZDIKLARIM SPK KURALLARI GEREĞİNCE AL-SAT-TUT ÖNERİSİ TAŞIMAMAKTADIR...

Alıntı Originally Posted by turkuazmavii Yazıyı Oku
    2020 yılı enflasyon oranı %14,60

Acsel’in 2020-2021 arası yıllık değişim oranı %193,11 ...
    2019/12 satış gelirleri 42.939.006
    2020/9 satış gelirleri 33.181.192

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by riva Yazıyı Oku
    Yüzde 51.76 halka açıklık
    5.6 milyon hisse adedi
    10.7 sermaye
    46.7 ozsermaye
    Teşekkürler Sn Riva..
    Sanırım 5.6 milyon adetlik hissenin de Büyük çoğunluğu yastık altındadır...
    SPK ne kabahat buldu da Hisseye brüt takoz koydu haalen anlamadım...
    Fizana giden / uçan nice kağıt varken onlara ses çıkarmayıp, Acıpayama acımasızca davranmaları anlaşılır durum değil..
    Bence çifte standart ve kayırmacılık...
    Cuma günü, Borsa' eksi kapanış yaparken ,hissenin 22.54 TL + fiyattan günü tamamlaması normal seyrine döneceğine işaret olarak yorumlanabilir... Pazartesi hisseyi izleyelim..
    Bilançosunu da görelim...Fikrimiz de netleşir..

Sayfa 607/800 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •