Sayfa 607/983 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 7862 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Buffet'ın Apple hissedarı olması seçim değil zorunluluktu. Fon gibi davranan Berkshire'ın piyasa büyüklüğüne ulaştığınızda borsada ağırlığı %10'lara varan ve buna orantılı temettü ve sermaye büyümesi olan bir şirketten kaçmanız imkansız. Aksi halde kendisi yatırımcılarına para iadesi yapmak zorunda kalırdı ki bu da hissedarlara %40 civarı gelir vergisi demek.

2.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku
    Borsanın, ekonominin, faizin ve seçimlerin yönünü tahmin etmeye çalışanları dinlemeyi bırakın..
    İnsanın ömür boyu doğru karar alması gerekmez..

Warren Buffet

Bu hesaptan alıntı.
    Tahminler bize gelecekten çok, tahmincinin kendisi hakkında fikir verir. En sevdiğim sözlerden

3.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    3.Maden Yatırımı: Beklendiğinin üstünde bir cevherle karşılaşılmış o yüzden sondaj çalışmaları hala devam etmektedir. Maden geliri bilançoya 32-42 ay sonrasında peyder peyder yansıması düşünülüyor. Açıkladıkları gelir rakamlarının muhafazakar rakamlar olduğunu ilettiler. #eregl
    Bana göre bu maden kısmında çok boşluk var doldurulması gereken. İnanmak istiyorum ama nedense ön yargılı yaklaşıyorum yönetime.
    Normalde Amerika-Kanada-Avustralyalı Junior Exploration şirketler hisse fiyatlarını peak yaptırmak için kestiği zonları nerde ne kesmişler kap atarlar ve hisse fiyatları bunun üzerine yukselir. Bizde durum tam tersi.
    Belki de Ermaden kısmı halka açık olmadığı için o bilgileri şirket içerisinde tutuyorlar.
    Beklentinin çok üzerinde bir cevherle karşılaşmak demek biraz spekulatif. Cevher kalitesi mi? tonaj mı? Her iki kısımda önemli. Düşük tenör yüksek tonajı demir cevherinde pek istemezler.
    Tubitak raporunda bunun açıklaması vardı, sen söylemiştin, daha önce de forumda paylaşılmıştı.

Neyse bir iki uzun muma 50 TL üzeri pozitif tarafa geceriz

4.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku
    Borsanın, ekonominin, faizin ve seçimlerin yönünü tahmin etmeye çalışanları dinlemeyi bırakın..
    İnsanın ömür boyu doğru karar alması gerekmez..

Warren Buffet

Bu hesaptan alıntı.
    Olmaz hocam sen bilmiyosun bu işi.

Bulls alıyo mu, iş satıyo mu, citi citliyo mu? Bofa ne hayinlikler peşinde bunları konuşmayanlar para kazanamıyor borsada

5. Bi de alım pastası gönderin yanına da kola oooh sonra şeker gitsin 300 kilometre saate

Alıcılar,

Yatırım Finansman 2.54 milyon lot
    HSBC 2.04 milyon lot.

7.  Alıntı Originally Posted by remolarano Yazıyı Oku
    Bana göre bu maden kısmında çok boşluk var doldurulması gereken. İnanmak istiyorum ama nedense ön yargılı yaklaşıyorum yönetime.
    Normalde Amerika-Kanada-Avustralyalı Junior Exploration şirketler hisse fiyatlarını peak yaptırmak için kestiği zonları nerde ne kesmişler kap atarlar ve hisse fiyatları bunun üzerine yukselir. Bizde durum tam tersi.
    Belki de Ermaden kısmı halka açık olmadığı için o bilgileri şirket içerisinde tutuyorlar.
    Beklentinin çok üzerinde bir cevherle karşılaşmak demek biraz spekulatif. Cevher kalitesi mi? tonaj mı? Her iki kısımda önemli. Düşük tenör yüksek tonajı demir cevherinde pek istemezler.
    Tubitak raporunda bunun açıklaması vardı, sen söylemiştin, daha önce de forumda paylaşılmıştı.

Neyse bir iki uzun muma 50 TL üzeri pozitif tarafa geceriz
    Pelet ve cevheri farklı mı yorumlamak lazım?

Şirket kapalı kutu, GES yatırımları sorulmuştu, sonra toplu atacağız diye bir cevap mı gelmişti?
    Düşünsene şirket GES yatırımları ile enerjisinin %80'ini karşılar duruma gelmiştir diye bir kap atılsa ne olur? Uygun şartlarda hisseye en az %30 artırır böyle bir KAP... Fakat şu ana kadar tek bir KAP dahi atmadılar.

Şirket bazı şeyleri açıklamak zorunda kalıyor ama hissenin yükselmesini istemedikleri net. (yine de mittal sonrası tavır değişikliğini ve hisse alımındaki hareketleri yorumlayamıyorum)

Sizin o dediğiniz detayları da hayatta vermezler bize. Ama senin için yada belki sen Ermander'i arasan bir kaç detay öğrenebiliriz. Ben geçen sene baya bir bilgi edinmiştim bu şekilde. (konuşuruz isterseniz)

Uzun vade bakınca ben kendi kendime çok iyi bir yatırım yaptığımı düşünüyorum ama kısa vadede kahrolsun enflasyon diyorum!

2025 itibari ile %80'i karşılanırsa, 2026 yılında tüm enerjiyi GES'ten karşılayacak durumda olması lazım. Bir yıl önce tek bir GES'ten dahi bahsetmiyorduk. 2028 itibari ile de hammaddenin %80'i-%85'i maden yatırımından karşılanacak. Şu an buna benzer bir hikaye var mı Bist'te?

Hani biraz devlet desteği (ithalat falan) ve global destekle kar marjı kaç olacak %60'lar mı belki daha fazla? Şu an %5 bile değil belki...

8. Hasançelebi Demir Cevheri Üretim Projesi
    Proje, Hasançelebi demir madeni sahasında demir
    cevherinin üretilmesi, zenginleştirilmesi ve Divriği
    Pelet Tesisi harmanlama sahasına teslim edilmesini
    kapsıyor. İthal ürünün yerini alacak yerli kaynaklardan
    yararlanarak ülke ekonomisine katkı sunmak ve
    tedarik zincirini güven altına almak amacıyla hayata
    geçirdiğimiz projeye 9 Mart 2018 tarihinde başladık.
    Projenin 2026 yılı sonunda tamamlanmasını
    hedefliyoruz.
    Düşük tenörlü demir cevherinin değerlendirilmesi
    açısından bir ilk olan proje kapsamında 2023 yılında
    üretilen 2.236.445 ton cevher, Divriği Pelet Tesisi’ne
    teslim edildi ve bu cevherden yaklaşık 935 bin ton pelet
    üretildi. 2023 sonu itibarıyla gerçekleştirilen toplam
    cevher üretimi 10,1 milyon ton oldu.

Sayfa 607/983 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları