Sayfa 609/1024 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. sabah sabah tum banka internet sitelerine baktım oranlar aynı sanki bankalar arlarında anlasmıs gibi oynama yok haralde kgf kredileri yavasladı..neyse sunun surasında ne kaldı bilanco donemine 15 gun sonra senlenir buralar dolar al sat ta yapılmıyor artık para girisi var stabil gidiyor. reeel faiz olmamasına ragmen geliyor herifler. mesela brezilyada politika faizi 10.25 rusya da daha yuksek orolarda enflasyon dusuk oldugu icin reel faiz fazla orolara para akıyor gerci brezilya son donemde 400 baz puan dusurdugu icin oroya akım durdu su an en cok rusya faydalanıyor...ucundan dan turkiye ..bide burda reel faiz onlar gibi 4-5 dolayında olsaydı haralde tl mevduat oranı 17-18 dolar 3.2 lerde borsa 120 000 lerde olurdu

2. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    200 milyon TL'nin alacağı oranı "piyasada %16 var" diye tüm sisteme örnek teşkil edecek şekilde belirten bir yorumun değeri var mıdır? Bu işin standardı 1-5 milyon TL arası paraya verilen orandır.
    4M paraya oran 15 gördüm. Şehir Adana .
    Esnaf arkadas Akbank bağladı.

Acaba 4M ye 15 veren banka sistemi.
    200 M kadar çok değil.
    10 M ve üzerine 16 neden vermesin ?

10M ve üzeride çok kişi olduğunu biliyorum. Sadece Adanada.
    İstanbul ve diğer şehirlerde daha zenginleri vardır.

4.  Alıntı Originally Posted by REINHARD Yazıyı Oku
    4M paraya oran 15 gördüm. Şehir Adana .
    Esnaf arkadas Akbank bağladı.

Acaba 4M ye 15 veren banka sistemi.
    200 M kadar çok değil.
    10 M ve üzerine 16 neden vermesin ?

10M ve üzeride çok kişi olduğunu biliyorum. Sadece Adanada.
    İstanbul ve diğer şehirlerde daha zenginleri vardır.
    jondowes un verdiği 12.73 TL ortalama mevduat oranını baz alırsak, sanıyorum 5mTL üstü mevduatların çoğu belki %70 kadarı döviz mevduatı. Bunu çevremdeki iş adamlarından görebiliyorum. Bu durumda 5mTL üstü mevduatlarda TL mevduat azınlığa düşmüş olabilir, Bu kıtlık nedeniyle de %16 alıyor olabilirler. Sayıca ve meblağ olarak (dövize kaydıklarından dolayı) az olduklarından da ortalama değeri 12.73 gibi bir oranın üzerine çekememiş olabilirler. Uzun bir süredir varlıklı kesimin çoğunlukla dövizde olduğunu gözlemliyorum. Zira dertleri faiz gelirinden çok var olanı korumak.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    jondowes un verdiği 12.73 TL ortalama mevduat oranını baz alırsak, sanıyorum 5mTL üstü mevduatların çoğu belki %70 kadarı döviz mevduatı. Bunu çevremdeki iş adamlarından görebiliyorum. Bu durumda 5mTL üstü mevduatlarda TL mevduat azınlığa düşmüş olabilir, Bu kıtlık nedeniyle de %16 alıyor olabilirler. Sayıca ve meblağ olarak (dövize kaydıklarından dolayı) az olduklarından da ortalama değeri 12.73 gibi bir oranın üzerine çekememiş olabilirler. Uzun bir süredir varlıklı kesimin çoğunlukla dövizde olduğunu gözlemliyorum. Zira dertleri faiz gelirinden çok var olanı korumak.
    Globalizasyonun verdiği avantajlarla ,okumuş ve zengin kesim için geçerli olarak, global para birimlerinde kendi varlıklarını hesaplıyorlar ve değerlendiriyorlar bu eski birşey değil son 4 senedir böyle. Son 3-4 yıldır Paris veya Amsterdan vb. yerlere gitmek ve yaşamak -
    Ankara veya İzmir'e gitmek veya yaşamak arasında hiçbir fark kalmadı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

6. burgan usd 4.5%
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 02-06-2017 saat: 14:37.

7.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    sabah sabah tum banka internet sitelerine baktım oranlar aynı sanki bankalar arlarında anlasmıs gibi oynama yok haralde kgf kredileri yavasladı..neyse sunun surasında ne kaldı bilanco donemine 15 gun sonra senlenir buralar dolar al sat ta yapılmıyor artık para girisi var stabil gidiyor. reeel faiz olmamasına ragmen geliyor herifler. mesela brezilyada politika faizi 10.25 rusya da daha yuksek orolarda enflasyon dusuk oldugu icin reel faiz fazla orolara para akıyor gerci brezilya son donemde 400 baz puan dusurdugu icin oroya akım durdu su an en cok rusya faydalanıyor...ucundan dan turkiye ..bide burda reel faiz onlar gibi 4-5 dolayında olsaydı haralde tl mevduat oranı 17-18 dolar 3.2 lerde borsa 120 000 lerde olurdu
    Sıcak para enflasyona bakmaz. Sıcak parayı ilgilendiren sadece kurdaki harekettir.

8. 200K Vakıfbank 98 gün %14.25 den bağladım

Sayfa 609/1024 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •