Sayfa 61/1001 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Merakımı celbetti.
    Çok calib i dikkat bir yorum olmuş..

1.Türkiye bir terör örgütümü ne alaka.
    2.Hadi en iyi TR terör örgütlerini destekliyordu diyelim..Bu durumda bu destek borsa üzerinden mi gerçekleşiyordu.
    Ne zaman borsa yükselse dolar düşse katardan gelen para denmiyor muydu..Terör örgütleri hisse mi alıyor.?
    3.Araplar ve aslında ABD katar a posta koyunca eyvah katardan para gelmeyecek dediler..Şimdi anlaşmış..Yine eyvah mı diyoruz.?
    Türkiye Katarla işbirliği askeri anlaşması vardı.Lafı tersten anlama.

Türkiye terör örgütleriyle savaşır,desteklemez.Şüphen varsa o senin sorunun.

Eyvah diyen falan yok.O senin rahatsızlığın.

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    O gun geldiginde degil USD, TL de alinamaz o zaman- karamsarliga halki lutfen yonlendirmeyiniz

Arada çok ciddi bir fark var, ülkedeki TL likiditesi M3 para arzına bağlı olarak sabit olarak duruyor ve yok olamaz. Yani TL her zaman bulunabilir ve yüksek bir para çarpanıyla dahi olsa ekonomik döngü devam edebilir. Sorun döviz varlıklarda , bu varlıklar aslında şu anda ülke içinde değiller. (tüm DTH lar dahil).Sadece bu dövizi borç alan ve ithalat yapmak için çoktan yurt dışına göndermiş firmaların bilançolarında bir taahhüt olarak duruyorlar. Taahhütlerin karşılığı da çoğunlukla gayrimenkul ve TL'ye endeksli teminatlar. Yurt içindeki döviz likiditesi tcmb haricinde (ki onunda çok büyük bir kısmı amerikan hazine bonolarında park edilmiş durumda) belki 15-20 milyar doları geçmez.

Bu bir karamsarlık değil , tamamen forumdaşların gözünden kaçan veya sıkıntılı bir konu olduğu için çok üstünde tartışmak istemedikleri bir konu. Bu durumu da belirli bir noktaya kadar anlayabiliyorum. Ama burada epey konu tartışılıyor, ancak döviz ve doları ilgilendiren bu durum (özellikle dolarda yükselişin kaçınılmaz olduğu bir ortamda ortaya çıkması muhtemel bu durum) pek tartışılmıyor veya tartışılmak istenmiyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by KIZILAGA Yazıyı Oku

Saldırgan tutumun hoş değil.

Adabımızla soru sorduk..Pişman olduk.

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Dostum merhabalar..o gün söz konusu olan bayanın fiziki dolar biriktirmesi değildi..bu bir tercihtir..bu tercihe ucuz milliyetçilik yapanlar haricinde buralarda çokları karşı çıkmaz..ancak yazısında dağılma ve parçalanma konusu/korkusu geçince, insanlar düzeltme gereği duydu..tepki o yüzdendi..saygılar.
    Merhaba dostum
    bir mesajı çok abartılı idi hatırlıyorum.
    ben tepkinin fiziki dolarla alakalı ilişkilendirildiği gibi aklımda kaldı.
    eğer öyle idi ise dün akşamda bal gibi fiziki dolar savunulmuş.
    benim tepkimde buna oldu.
    öyle değilse benim tepkim yersiz olmuştur.
    sevgiler.

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILAGA Yazıyı Oku

eski başbakanlardan davutoğlu, işidçileri alnından öperken,
    işid terör örgütü kategorisinde değildi herhalde.
    hatta bir ara işi öyle bir yere getirdiler ki,
    eski bakanlarda arınç, vs.. bebek katili apo yu , hacı baba diye halka yutturmaya
    çalışmıştı da..,
    açılım , patladı..
    memlekette siyasetçiler , rüzgar gülü gibi hareket ediyor.

6.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Merhaba dostum
    bir mesajı çok abartılı idi hatırlıyorum.
    ben tepkinin fiziki dolarla alakalı ilişkilendirildiği gibi aklımda kaldı.
    eğer öyle idi ise dün akşamda bal gibi fiziki dolar savunulmuş.
    benim tepkimde buna oldu.
    öyle değilse benim tepkim yersiz olmuştur.
    sevgiler.
    O yazıda fiziki dolara karşı bir eleştiri gelmemişti, zira forumda fiziki dolar ve altın tutan çok sayıda forumdaş var. Orada ülkenin siyasi olarak parçalanacağı gibi bir öngörü vardı. Ve çok tepki aldı. Ben de yazımda ekonomik çöküş ile ülkenin siyasi olarak farklı ülkelere parçalanmasının birbiriyle ilintili olmadığını belirtmeye çalıştım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Saldırgan tutumun hoş değil.

Adabımızla soru sorduk..Pişman olduk.
    dolarını ucuzdan verenler panikte....YORUMSUZ.

8. ocak 2018 $ 4,30 başlar,marta kadar 4,50-4,60. gerisi artık karanlık.

Sayfa 61/1001 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •