Sayfa 61/853 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. nuri yanılıyor. aile kararı harici bürokrasi olaiblirmi ? ben mümkün görmüyorum. aynı bahçeli gibi aslında muhalif mi bilgi dahilinde planla mı hareket ettiğini ayırt edememeiz gibi.

siz hiç kamu memuru oldunuz mu ? evet en dandik amir bile kurumdaki emri altında ki memurları inim inim inletmektedir. başkana şikayet edemezsin çünkü başkan amiri tutmaktadır. memur garip ya istifa edecektir ya da umutsuzluk çaresizlik içinde ekonomik şartlar yüzünden kendinden ödün vererek çalışmak zorundadır.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayva reçelli abimiz, FANATİK olduğunu daha fazla gizleyemedi.

Fanatiklik, gerçekleri görmenizi engeller. Sadece görmek istediklerinizi görürsünüz.

Demekki ayva reçelli abimizi kaale almadan, görmemezlikten gelerek yolumuza devam edeceğiz.

Fanatiklik yapısaldır, düzeltemezsiniz. Konuşmak, tartışmak havanda su dövmeye benzer.

Zaten bu foruma tartışmak için girmedim ve kavga etmemek için forumdan kimse için kişisel bişey yazmamaya özen gösteriyorum, ama bi yerde mutlaka karşınıza çıkıyor.

Yazısını yüzeysel okudum, girizgahı çok itici geldiğinden. Umarım devamında yazı farklı anlam taşımamıştır çünki kendisini ignore liste ekledim.

Yaşım ileri. Bu yaşa kadar çok fazla havanda su dövdüm, artık tahammül edemem.

Bir seferindede bu kişilerden biri ile deneysel test yapmıştım. Sinirlenmeden, bu kişiyi, kendisi hiç farkına bile varmadan kendi yoluma sokabilirmiyim diye.

Çok kolaylıkla kendi yoluma soktum ve kendisi farkında bile olmadı. Forumdan başkası bi yazı yazdı, abi adamı naaptın diye.? O zaman herkesinde açıkça anladığını gördüm.

Ancak yanlış olduğunu düşündüğüm görüşü değiştirmenin benim için hiç bir anlamı yok. Birincisi, kendi fikrimi empoze ederek sürü oluşturma ve gütmeyi HİÇ SEVMEM. İkincisi, fikrini değiştirdiğin kişi, akıllı değilse, hayat boyu kontrol altında tutman gerekir yoksa üç gün sonra sana karşı döner. Çünki kişideki sorun yapısaldır. Ya güdeceksin, ya uzak duracaksın.

İlk olduğu için, fikrimi yazdım. Neden böyle davrandığımı yazdım.
    Bundan sonra, YAPISAL SORUNU OLDUĞU AÇIK OLAN KİŞİYİ(benim anlayışıma göre-tabiki yanlışta olabilir) direk ignore liste atacağım ve konuyu açıklamayacağım.

Son düzenleme : alicemal; 21-11-2018 saat: 14:28.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. insanlar yeni sistemi anlayamamış alicemal bey. halen bilgi harici talimat harici birşeyler olabileceğini düşünüyorlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    proleter, uzatmak bana anlamsız geldiğinden konuyu değiştireyim.

faceBook' algoritmaları arka planda, paylaşım yapan kişi ile ilgili neler yapıyor, onla ilgili haber var.

- Facebook'ta yapılan 150 beğeni ile algoritma, kişiliğimizi eşimizden daha iyi tanır.
    - 300 paylaşımla ise bizi kendimizden daha iyi tanır.

İnanılmaz değilmi.?

Tabi, algoritmayı oluştururken, psikologlar ve toplumbilimcilerle beraber oluşturuyorlardır herhalde.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Piyasada dünki hedge fonun yarattığı tedirginlik sürüyor.
    Bir kaç gün sürme ihtimali var.

Yeni bir atak gelmezse, BIST kaldığı yerden devam eder.

BIST psikolojisinin şöyle birde davranış tarzı vardır.

Aynı olay belli aralıklarla tekrarlarsa, her seferinde etkisi daha az olur ve en sonunda etki sıfırlanır, normal kabul edilmeye başlanır.

Yani, daha büyük olmamak şartı ile, yine aynı atak olursa. BIST dün %3 düştü ise, tekrarında %3 den daha az düşer. Her seferinde düşüş miktarı azalır ve en sonunda sıfırlanır.

Atak daha büyük olur ve çeşitlenirse.? O zaman bu yeni bi şeydir ve kendi döngüsünü başlatır.

Kitaplık yazılar bunnar yaw... süperim ama nazar deydirmeyin, en azından BIST den çıkana kadar. Aman diyim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün akşam bi kaç kanalın ekonomi programlarına üç beş dakka baktım.

Yorumcular epey karanlık bir gelecek çizdiler.
    Bu kişiler aynı zamanda aracı kurum ve bankaların fon yönetimlerinde çalışıyorlar. Ya danışmanlar yada yöneticiler.

Buda borsanın, nasıl kolay yükselmeyeceğini gösteriyor.
    Tabi tam tersinide gösterebilir. Çoğunluk ne tarafa pozisyon almışsa, en büyükler bu durumdan faydalanmaya çalışabilir.

Mesela iri para sahipleri hep aşağı pozisyon almışlarsa, endekse yön verenlerde gelecekte iyi şeyler görüyorsa, bu onlar için iyi bir fırsattır. Hemen ters yönde harekete geçerken, TV ve gastelerdeki adamlarınada, kendi işlerine yarayacak haberleri yaptırırlar.

Benim %30 alabilmem için.
    Büyüklerin(balinalarmı desem, çok uygun olur), 2019 projeksiyonlarında, bu yıldan daha iyi şeyler görmeleri gerekir.
    @NeAcaipDunya

7.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    nuri yanılıyor. aile kararı harici bürokrasi olaiblirmi ? ben mümkün görmüyorum. aynı bahçeli gibi aslında muhalif mi bilgi dahilinde planla mı hareket ettiğini ayırt edememeiz gibi.

siz hiç kamu memuru oldunuz mu ? evet en dandik amir bile kurumdaki emri altında ki memurları inim inim inletmektedir. başkana şikayet edemezsin çünkü başkan amiri tutmaktadır. memur garip ya istifa edecektir ya da umutsuzluk çaresizlik içinde ekonomik şartlar yüzünden kendinden ödün vererek çalışmak zorundadır.
    Yazdim yarim sayfa cuvap ama tiklayinca gonderemedim. Tekrar girince de yazi silindi. Yazdiklarimin dogru oldugunu ispatlayan, analez tamam dedirtecek cinsten bir yaziydi. Yazik oldu be ya...Bugun ikinci oldu bu.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Nezle olduk.
    Dünden beridir, göz ve burun sizlere ömür.

Nezle, çok ağır geçiyor bende.

Dün pek endekse bakamadım.

Anlayabilirsem biraz haber okuyayım.

Önceki günlerde ilginç olan, artık millet USD ye hücum etmiyor, yada abd ve uşakları her fırsatta USD almıyor. ABD uşağından kastımı yazmıştım, suudlar, BAE, fetö, birazda avrupa.

Önceki gönki hedge fonun yüklü USD alımında bile 10 kuruş yükseldi ve devam etmedi.

Bu konuyu anlamaya çalışıyorum. Elimizde ne var.

abd artık karşımızda görünmüyor.! USD çıkışı ve inişinde bumu çok etkindi.?
    USD yi alan, banka hesaplarına bakılırsa hepsi içerde TR de.?
    TR piyasaları kapandığında, USD de hareket olmuyor, hareketin içerden yapıldığını gösteriyor.?

ABD nin karşımızdan çekilmesinin ne kadar etkisi var ve daha önemlisi NASIL.? Yurt içinde olduğuna göre hareket, abd nin yurt içindeki uşaklarımı yapıyor hareketi.?

Ne kadarı abd sebebi ile, ne kadarı bizim milletin korkuları sebebi ile sürü hareketi yapmasından kaynaklanıyor.?

Bizim milletin korkuları geçmemiş. Hem ekonomi kanal yorumcuları, hemde VOB tarafı sürekli karanlık tablo çiziyor ve USD yükselecek diyor. Demeyenler de çekimser kalıyor. Yükselten bizim sıradan millet olsa, hala yukarı atak olması lazım.

O zaman yurt içindeki abd uşakları ve uzantıları bu işi yapıyor.

Peki MB. Onun ne kadar etkisi var. Belkide tek başına bastırdı bizim milletin hevesini.?

Her neyse...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 61/853 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •