Sayfa 613/777 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Yahu Mc Kinsey'in yaptigi isi yapacak Turk bir kurulus yok mudur da bunlara milyon dolarlar odeniyor....hem metelige kursun atiyoruz hem savuruyoruz dolarlari ..
    Hisse.net'deki yazarları toplayıp şirket kursan bu Mc bilmemneden daha iyi is yaparlar ....JonDowes, rxpu, enki, ve ismini sayamadigim diger saygideger bilgili arkadaslar bu isin altindan kalkarlar eminim....
    Ama yapacak bir sey yok......
    Sağolasın..ancak yukarıda arkadaş özetlemiş, para puştta..

ve bizde para yok, kalmadı..yedik içtik bitirdik..

Eee fiscal tedbirler de bir yere kadar..ya sonra..

Burada bahsettiğimiz konular..

Global açıdan iyi benzetme olmuş; ''Flying on one engine'', ''borrowed time''

Gund, gel bak sende ''QE forever''cı ol..

Bu işin sonu sakat..

Flying on one engine, global growth exposed to turbulence

Friday September 28, 2018 13:51

PARIS (Reuters) - With growth in many European, Asian and emerging markets mostly uninspiring, the United States is increasingly the main motor behind the global economy.

The world's biggest economy is under scrutiny, however, as its current upturn is running on borrowed time coming the fiscal stimulus of debt-financed tax cuts.

''When the downturn in the U.S. economy starts, the effects (on share prices, interest rates, capital flows, emerging countries, exchange rates, global trade and global growth) will be very pronounced,'' Natixis chief economist Patrick Artus wrote in a research note this week.

''This downturn in the U.S. economy is inevitable as the United States is returning to full employment.''

The only question, he said, was when it would come, and in his opinion that would be sooner than later.

Though sanguine about the U.S. outlook through the end of the year, Barclays conceded it would be harder to predict further out.

''This fiscally induced expansion will be difficult to sustain in the absence of a much more substantial jump in investment to lift the economy's growth potential,'' the British bank's economists wrote in a research note.

''In the absence of such a jump, the economy will face heightened risks of a hard landing in 2020,''they said.

3. Enki senin portfoy % olarak neyde? doviz altın oranı nedir?

Sen ki QE forever diyen mega balonlar diyen sanırım % olarak altın agırlıklı olman lazım portfoyun?

4.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Yahu Mc Kinsey'in yaptigi isi yapacak Turk bir kurulus yok mudur da bunlara milyon dolarlar odeniyor....hem metelige kursun atiyoruz hem savuruyoruz dolarlari ..
    Hisse.net'deki yazarları toplayıp şirket kursan bu Mc bilmemneden daha iyi is yaparlar ....JonDowes, rxpu, enki, ve ismini sayamadigim diger saygideger bilgili arkadaslar bu isin altindan kalkarlar eminim....
    Ama yapacak bir sey yok......
    Onla alakası yok..
    Yabancı bize güvenmiyor..
    Bizim rakamlarımıza güvenmiyor..

Onun için aracı kondu araya..

Mc Kinsey onların güvendiği bir kurum..
    Referans istediler yani..

Ülkede ne sayıştay kalmış ne danıştay tüik desen aynı MB neydüğü belirsiz işler peşinde..denetleme sıfır..Paralar nereye gidiyor..
    Batığın boyutu ne alemde..
    Lafla yürütüyoruz gemiyi de..

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Onla alakası yok..
    Yabancı bize güvenmiyor..
    Bizim rakamlarımıza güvenmiyor..

Onun için aracı kondu araya..

Mc Kinsey onların güvendiği bir kurum..
    Referans istediler yani..

Ülkede ne sayıştay kalmış ne danıştay tüik desen aynı MB neydüğü belirsiz işler peşinde..denetleme sıfır..Paralar nereye gidiyor..
    Batığın boyutu ne alemde..
    Lafla yürütüyoruz gemiyi de..
    Kesinlikle
    Türk şirketinin bunu gerçekleştirme ihtimali yok
    Yabancı kuruluşlar nezdinde bunun oluyor olması ülke olarak lehimize diye düşünüyorum

6. dünya üzerinde hangi liderin masasında devlete ait bütün ihale dosyaları durur..?

bu gurur meselesi değil utanılacak bir durumdur hele ki adın bay yüzde yirmiye çıkmışsa..!!

Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    Enki senin portfoy % olarak neyde? doviz altın oranı nedir?

Sen ki QE forever diyen mega balonlar diyen sanırım % olarak altın agırlıklı olman lazım portfoyun?
    Benim portföy dolar+altın..daha çokta dolardayım..altın en son güvenli liman, dolar ise ilk güvenli liman..normalde böyleydi ama şu ABD'deki fiscal tedbirler olayın seyrini süre açısından değiştirdi benim açımdan..ciddi bir çalkantıda dolar her halukarda diğerlerine göre 5-0 önde olacak gibi..FED hem faizlerini yeteri kadar arttırmış olacak, hemde bilançoyu küçültmüş olacak..dolayısıyla ciddi bir çalkantıda geri sarmasıda kolay olabilecek..diğerlerinde ne var, şimdilik sadece noramin var..

Özellikle ECB tahvil alımını sıfırladığında Euro'yu merak ediyorum..neyse siz bana bakmayın ben Uğur Civelekten biraz halliceyim..benim bu piyasalardan para kazanmam zor..karamsarlar haklı çıkar, iyimserler para kazanırmış..selamlar..
    Son düzenleme : enki; 30-09-2018 saat: 19:18.

Alıntı Originally Posted by öztekin81 Yazıyı Oku
    Kesinlikle
    Türk şirketinin bunu gerçekleştirme ihtimali yok
    Yabancı kuruluşlar nezdinde bunun oluyor olması ülke olarak lehimize diye düşünüyorum
    Lehimize olsada Mckinsey bize ucuz maliyetli ihtiyacımız olan krediyi sağlıyabilecek mi..yanlış bilmiyorsam bir sene içinde cari açık dahil 220 milyar dolar parayı döndürmemiz gerekiyor..güven+maliyet diyelim bu işe..
    Son düzenleme : enki; 30-09-2018 saat: 19:20.

Sayfa 613/777 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •