Sayfa 616/1030 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,921 - 4,928 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Geçen haftalarda kotasyon yolu ile fonlama çok daha yüksekti. Son 3-4 gündür hem likidite açığı düştü hem de tcmb kotasyon ile fonlama kanalını (yüksek faiz ile fonlamayı) kullanmayı tercih etmedi. O nedenle şu an için tcmb'den herhangi bir sinyal yakalamak güç. Umarım reel faiz verecek şekilde bir ütüleme çeker. Yoksa sarmalı kırmak çok zor olacak.
    aynen oyle zaman ne getirecek izlicez

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,286
     Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Nufusun bu kadar (hızlı) artmasından nefret ediyorum..
    Yılda 1-1,2 milyon kişi çoğalıyoruz(yavaşlamış hali bu)

Hep pastayı küçültüyorlar....

saygılar/başarılar
    Emekli maaslarini kim odeyecek o zaman?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Haklısınız galiba...
    Dedim ki önce:Her yıl okula başlayan 1 milyon çocuğun artık olmayacak masrafı emeklilere yeter de artar bile...
    Sonra google amcaya sorunca ve :"Devletten emeklilik, malullük, ölüm aylığıyla, dul ve yetim maaşı alanların sayısı 12 milyonu aşarken, sigortalı çalışan sayısı ise 22.5 milyona ulaştı." diye görünce sanırım Sn Dudu haklı galiba dedim...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

4.  Alıntı Originally Posted by Chucky68 Yazıyı Oku
    Ilerki donemde hem faizi hem kuru ayni anda yukselisine izin vermezler...birinden birini feda edecekler..buda dolar olacaktir..yani yuksek faiz yerine yuksek kuru tercih edeceklerdir...bununda sinyallerini aliyoruz zaten...kısa vade mevduat yapip faizler dahada yukselecek %40 gelecek vs gibi reisin oldugu yerdeki sehir efsanelerine kanmayin...faiz firsati yalanci bahar gibidir...guneş açar gibi yapar mevduatci yoldaşlar hava ısındı zannedip uzerine ince giyer sonra aniden dolu yağiverir ne oldugunu anlamaz....o bakimdan faiz işi vur-kaç işidir...firsat bir yuksek faizde uzun baglamak her zaman olmasada cogu zaman kazançlidir...herkez %30 faizi gorup gaza gelip daha yukarisi var zanneti bugun durum ortada...kaçani kovalayacaksin..sonrada uzulmeyeceksin...

Chucky..........yeşil parkali bebek
    Dostum yanlış anlama da bunları 12 15 faiz de de söylüyodun
    aktif tahvil faizi 33 e fırladı..

Hala reis başta..

Doları salsınlar bakalım iflaslar işten çıkarmalar zamlar nasıl geliyor..

Öyle kolay değil..
    Ekonomik kaos çıkar..
    Bunu sosyal kaos izler..
    İç savaşa kadar gider bu iş..

Güven kaybının sınırlarında dolaşıyoruz tamamen kaybettik mi suriye ırak iran nijerya gibi ülkelerle bir araya konarız..
    Birede terör ülkesi damgası yedik mi tamamdır..

5. Dün BBP 24.13 idi bugün 23.66 ya düşmüş benim kurumda

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Reis in şimdi neden en az 3 çocuk yapın dediğini biraz daha iyi anladım...
    Önce emeklilikde yaşı arttırdı...(emekli sayısının artış hızını düşürdü..)
    Sonra nufus artış hızını arttırarak,toplam içinde emekli oranını düşük tutmaya çalışıyor...
    Genç nufus (çok) hızlı artsın,yaşlı/emekli nufus daha yavaş artsın istiyor...
    Genç nufus,yaşlı nufusa baksın istiyor...
    Tabi nedenlerden biri bu....

saygılar/başarılar

7. Hayır Sn Dudu...
    Emeklilerimize,artmayan nufus için yapmayacağımız masraflar (eğitim, sağlık gibi)+dışardan gelen genç işgücünün yaratacağı katma değer+şimdi aklıma gelmeyen nedenler çok rahat bakar...
    Ben hala nufusun artışından nefret ediyorum...

saygılar/başarılar

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Ağa haklısın ama ya devletin yaptığı israfa ne demeli bak ben Suriyelilere yapılan harcamalara israf olarak bakıyorum tamam savaştan kaçmış kadın yaşlı çocuğu al bakta bunların çoğunluğu 20_35 yaş arası genç insanlar senin ne işin var burada ben bunu diyorum açıkçası kadir kıymet bilmiyorlar bak ben 44 yasindayim otobüste minibüste benden büyüklere yer veriyorum ..o 20_25 yaşındaki genç Suriyeliler çak cak sakız ne yasliya yer veriyor ne hamileye ...adam öldürme darp tecavüz hırsızlık hepsi bunlarda daha 1 ay once İstanbul'da bunlar 3 kisiye kıydı geçen bursada 1 gence kıydı Urfa'da 2 kişiye kıydı ..bak bak karşılığı bu oluyor ..sağlık bedeva ilaç bedeva öğrencisine kredi bedeva kamplarda elektrik su ısınma bedeva ...onlara bakıldığı kadar kendi vatandaşına bakiliyormu bak en sosyetik yerlerde parklarda yatan yaşlı insanlar var Çamlıca parkları nda bile var bunlar ya bunlar kendi insanın...evet lafı çok uzattim ama bu Suriyelilerin getirisi goturdugunun 10 da 1 i ..bugünün parası ile 250 milyar TL az paramı o kadar parayla senin gibi milyonlarca emeklinin kaç yıl maasi ödenir ..bu yediğimiz zamlarda onlarında payı çok büyük sonuçta bütçe açık veriyor neyle kapancak borçlanma ile zamlar ile ...şimdi devlet sana yılbaşında %10 civarı enflasyon farkı verecek eee ama çoktan kuş oldu uçtu o fark ...uzun oldu neyse.

Sayfa 616/1030 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •