Sayfa 618/821 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 6567 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Evde tat marka salça varmış. (Hanımı Tukaş alması konusunda haberdar etmem lazım ). Salçanın üstünde 1 kg salça için 6.5 kg domates kullanılmaktadır yazıyor. 1,5 kiloluğun fiyatına baktım aynı marka için 35-39 tl arasında değişiyor fiyatı.
    Fabrika 6.5 kg dan 1 kg salça çıkarıyorsa ev imkanları ile en az 8 kg gerekir.

Bu sene fabrikalar domatesi 1.5 liradan bağladığına göre 1 kg salçanın domates maliyeti 9.75 lira. İlaveten kavanoz, elektrik su işçilik genel yönetim pazarlama ve finanman vb maliyeti var. Küçük kavonoz bile piyasada en az 8 lira civarında sanırım.

Geçen sene domates 0.60 liradan bağlanmıştı. O zaman kg 25 liradan satmak karlıydı ama yeni sezonda salça en az 40 lira olmalı.

Diyelim 1 milyar kredi çeksin faizde %40 ,vade 36 ay olsun.
    Faiz ile anapara taksidini hemen ilk ayda alacağı için anapara gittikçe azalacağından faiz oranı da yükek olacaktır.
    Banka 2 yıl parayı almasada şirket 36 ay sonra anapara ile faizini ödese o zaman şirket karlı olur.
    Eğer şirket parayı yatırıma harcayacaksa bedelli yapsın,seve seve ödeyelim.
    Bankalar enflasyondan düşük faiz veriyorda nasıl o zaman devasa kar yapıyorlar.
    Faiz ler bildiğimiz gibi değil de ondan,kandırmaca var.

3.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Faiz ile anapara taksidini hemen ilk ayda alacağı için anapara gittikçe azalacağından faiz oranı da yükek olacaktır.
    Banka 2 yıl parayı almasada şirket 36 ay sonra anapara ile faizini ödese o zaman şirket karlı olur.
    Çünkü merkez bankası faiz lobisini yüzde 14 ile fonluyor. Banka da yüzde 14 ile aldığını yüzde 40 ile satıyor. İyi ki faize karşıyız.

Alıntı Originally Posted by akturus Yazıyı Oku
    Çünkü merkez bankası faiz lobisini yüzde 14 ile fonluyor. Banka da yüzde 14 ile aldığını yüzde 40 ile satıyor. İyi ki faize karşıyız.
    Aynen öyle. merkez bankası bize de %14 ile kredi verse. Mükemmel olur.

5.  Alıntı Originally Posted by kaynakç Yazıyı Oku
    Aynen öyle. merkez bankası bize de %14 ile kredi verse. Mükemmel olur.
    Mevcut ekonomik modelle yerli ve yabancı bankerleri besliyoruz maalesef. Yurtdışına de %12+'la borçlanıyoruz döviz cinsinden.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Sayın efe09,

Forumda tukaş'ın ürün grubu için gtip kodlarını paylaşmıştınız ihracat verileri için.
    Forumda eski mesajlarda bulamadım, zahmet olmazsa tekrar paylaşabilir misiniz.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Geçen gün Urla köylerinden domates salçası stokladım. kilosu 60 liradan. Keçi peynirini 150 liradan. Balı 400 liradan. Gıda krizine bireysel hazırlığımı yapıyorum. Winter is coming!

Tukaş ve tatgd nin hissesini alırım ama salçayı köylüden alırım. Takıntılıyım gıda konusunda. Yoğurtumu kendim yaparım keçi sütünden. Zeytini keza öyle.

25 liraya salça olmaz oluyorsa o domates domates değildir!

8.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Bankaların olayı TÜFE endeksli tahviller. Yeterince TÜFE endeksli tahvili olmayan Garanti Bankası enflasyon muhasebesine göre zarar etti ilk çeyrekte. Özsermayesine göre daha yüksek oranda TÜFE endeksli tahvil bulunduran Ykbnk için ise durum değişebilir.

https://twitter.com/eshittir/status/...6MbkhhS7U1lQLQ

Ticari kredi faizleri yükseliyor ama hem enflasyonun hem de dolardaki artışın hala çok altında. Zaten bu nedenle döviz pozisyonu olan şirketlerin TL kredi çekmelerini zorlaştıran düzenleme geldi.

https://twitter.com/e507/status/1545...Zn92T82QdVe9nQ

Sayfa 618/821 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •