Sayfa 629/777 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,025 - 5,032 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    7 eylülden itibaren vadeli YP mevduatlarda ciddi azalma mevcut. Aynı tarihten itibaren vadesiz YP da azalma mevcut.
    Bu para nereye gitti. YP daki düşüş TL vadeli mevduattaki artışla korele değil.
    Dolares grafını açtığımızda 16 ağustosta 5.75 olan dolaresin 7 eylülde yani graftaki kırnımın olduğu zaman 6.51 de olması nedeniyle ülkeden/kayıttan dolar çıkışı var.

2. ykbnk topiğinde paylaştığım bir düşüncemi buraya da taşim istedim..

KLNMA ile başkayan tavan serisi
    İŞ üzerinden CHP hisseleri aldın verdin tartışması
    ISBTR ISATR ISKUR daki hareket..

Bana devletin FAİZ belası ile başa çıkmak için elindeki (RTE nin elindeki aslında) banka sayısını çoğaltma yönüne gideceğini (iş ziraat halk vakıf klnma küllerinden diriltilmeye çalışılan emlakbank ı da katın)
    Tabikide bu şekilde tek bi noktadan yönetilen 5-6 çok büyük banka ile piyasa nın en büyük oyuncusu olması yollu ÖZEL bankalar üzerinde baskı oluşturma (indir faizleri) (aba altından sopa gösterme de dahil) yolununu seçildiği izlenimizi uyandırdı..

TR için kıyamet senaryosu gibi bir durum planlanıyor olabilir..

3. 65 kg luk bir adamın merdinden düşmesi ile 130Kg lık hantal bir adamın merdivenden düşmesi aynı sonucu pek vermez.
    aslında ekonomiler nufus artışı arz ve talep dışında hormonlu olarak büyüdükçe ;
    olası bir kriz esnasında..
    krizin etkisi büyük oluyor
    krizi sarmak için kullanılan hormon un miktarı fazla oluyor..
    tabi bu fazla hormon yine hormonlu büyüme yine kriz..
    sarmal..

2016 başından beri TR nin para basma dışında bir seçeneğinin kalmadığını yazdım..
    TR şu an hem TL hem döviz sıkışıklığı yaşamakda..
    Hem faiz hem döviz yüksek.
    Olan bütün mevduat kredi olarak dağıtıldığı gibi gidip döviz borçlanarak da kredi dağıtılmış durumda..
    aç gözlülük popularist politikalar ..sonuç..hormonlu VERİMSİZ büyüme..
    Tabi bu beceriksizlikleri kimse üzerine alınmadığı için oluşan semptomlar sonucu da sinirlilik asabiyet sağa sola saldırma..

Bu sarmaldan çıkmanın tek nedeni KRİZ in kabul edilmesi ve acı reçete..
    İktidar bunu içmek istemiyor..
    20 senelik iktidarını kaybedebilir..
    heee yerine yeni seçilecek olana koltuğu bırakırlar mı paşa paşaaaa
    bıraksalar bile bütün alt bürokrasi hala AKP biat lı adamların elinde olması dolayısı ile yeni iktidar ne kadar muktedir olabilir..
    onlarda soru işareti..

RTE nin kafasında yahuu neden para basmıyoruz biz sorusu yoksa ve bunun yollarını zorlamak yoksa ÇOK ŞAŞIRIRIM..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    enki
    Bir dahaki türbülansa kadar mı
    yoksa türbülansı bizzat kendi mi tetikliyor..
    yukarıda global MB ları bilançolarını vermişsinde..
    azalıyor diye mi yorum yapmak lazım
    yoksa "yor" u çıkarıp azalmış diye mi..

bi tanesinde devamlılık vardır ...bi tanesinde olay olmuş bitmiş beklentiler başka yöne evrilmiştir bile..

trend lerde ki yanılgıda burada ortaya çıkar..
    insanlar hep öyle gidecek sanır..

2019 FED kararsızlığı faiz artırımlarının sonuna gelinmesi bence masadadır..
    QE bekleyen daha çok bekler..(kılık değiştirmiş QE beeelllki)
    ama önce faiz artırımı kesilir..
    sonra faiz indirilir
    sonra QE yapılır..
    bi yandan faiz artır
    öte yandan QE olmaz..

Defalarca yazdım..
    FED faiz artışının üzerinde kara bulutlar toplanıyor..

Olası artırımların hepsi fiyatlar içinde.
    Gund grafiktede görülüyor, azalıyor diye yorum yapmak lazım..henüz bitmiş bir şey yok..FED bilançoyu geri sarıyor(küçültüyor)..ECB QE yi azalatıyor, son durumda bu ay 15 milyar Euro'ya düşerecek ve Ocak'ta sıfırlayacak..BOJ Allahlık Ali bey zaten o devam edecek..

Her neyse, geçen seneler biz bu adamlar koro halinde paraları çoğaltırken uçup kaçıyorduk ya..şimdi tersini düşün bence..

Ha bana inanmazsan MB rezervlerine bak..geçen seneler 120-130 milyar dolarla çok övünülen rezervler brüt olarak 5 Ekim tarihi itibarıyla 84 milyar dolara(altın dahil) düştü..azalmaya da devam edecek..

Çok affedersiniz bir söz vardır bokla yapılan sidikle yıkılır..üretimle değilde el parasıyla, borçla rezerv biriktiriseniz adamlar parayı kısmaya başladığında rezervlerimizin de alarm seviyelerine inmesi normal bir vaka sayılması lazım..

Neyse Aralıkta, Ocakta bahsetmiş ve Nisan ayında piyasalar para eksikliği ile yüzleşmişti..sıkılaştırma fiyatlansa fiyatlanmasa o kadar farketmez, sıkılaştırma devam ediyorsa ve likidite azalıyorsa geçici bahar çok uzun sürmez ve yine piyasalar acı gerçeklerle bir bahane ile de olsa yüzleşirler..kısaca ben buna ''para var huzur var, para yok huzur yok'' diyorum..

Ancak malum her hasta iyileşmek ister..büyük MB larıda iyileşmek, eski sağlıklarına kavuşmak istiyorlar..ancak parayı azalttıkları bu yolda yol kazası olursa el frenini çekme, yavaşlama gibi alternatiflere doğru kayacaklardır tahminen..zaten FED yavaş gidiyor, aylık olarak söylediği kadar kesmiyor benim gördüğüm..maksat bir çuval incir berbat olmasın..

Ayrıca haklısın FED faiz arttırımlarının 2019 içinde sona gelmesi yada beklenti içine girilmesi olasılık dahilindedir..ancak bu sene bir , seneye ise üç faiz artışının beklenti dahilinde olduğu ve likiditenin azaldığı bir ortamda, bence daha var buna..önce piyasalar acı gerçeklerle bir yüzleşsin hele..YTD..

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    65 kg luk bir adamın merdinden düşmesi ile 130Kg lık hantal bir adamın merdivenden düşmesi aynı sonucu pek vermez.
    aslında ekonomiler nufus artışı arz ve talep dışında hormonlu olarak büyüdükçe ;
    olası bir kriz esnasında..
    krizin etkisi büyük oluyor
    krizi sarmak için kullanılan hormon un miktarı fazla oluyor..
    tabi bu fazla hormon yine hormonlu büyüme yine kriz..
    sarmal..

2016 başından beri TR nin para basma dışında bir seçeneğinin kalmadığını yazdım..
    TR şu an hem TL hem döviz sıkışıklığı yaşamakda..
    Hem faiz hem döviz yüksek.
    Olan bütün mevduat kredi olarak dağıtıldığı gibi gidip döviz borçlanarak da kredi dağıtılmış durumda..
    aç gözlülük popularist politikalar ..sonuç..hormonlu VERİMSİZ büyüme..
    Tabi bu beceriksizlikleri kimse üzerine alınmadığı için oluşan semptomlar sonucu da sinirlilik asabiyet sağa sola saldırma..

Bu sarmaldan çıkmanın tek nedeni KRİZ in kabul edilmesi ve acı reçete..
    İktidar bunu içmek istemiyor..
    20 senelik iktidarını kaybedebilir..
    heee yerine yeni seçilecek olana koltuğu bırakırlar mı paşa paşaaaa
    bıraksalar bile bütün alt bürokrasi hala AKP biat lı adamların elinde olması dolayısı ile yeni iktidar ne kadar muktedir olabilir..
    onlarda soru işareti..

RTE nin kafasında yahuu neden para basmıyoruz biz sorusu yoksa ve bunun yollarını zorlamak yoksa ÇOK ŞAŞIRIRIM..
    ilacı bekletsen ne
    Mucize mi olcak
    Trump ta tvitte dalga geçti
    İyi hissim var filan
    Diyo ki esasta amatörce yorumlarsak
    Paraya ulascagin tüm yolları tipadim
    E noolcek şimdi

6. Anadolu Yurdum İnsanı saf ve temiz be
    Kendi dünyaya kinaye yapar efkarlanmaz
    Kendine yapılınca anlamaz
    Yav noolcak bu halimiz
    Adam sana zate dost most olsa ki bence epeydir değil
    Pompeo yu geçerken uğra koçum demez
    Efendi gibi gider döner Sana ayriyetten gelir
    Ne la bu geziyoduk Saudi de
    Gezerken sana uğradık
    Hopa olum bura muz Cumhuriyeti mi ya
    Ekonomi sağlam olcak
    Hiç adamı karşılamiycan bile
    Ama ah yokluk
    Gözü kör olsun

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Anadolu Yurdum İnsanı saf ve temiz be
    Kendi dünyaya kinaye yapar efkarlanmaz
    Kendine yapılınca anlamaz
    Yav noolcak bu halimiz
    Adam sana zate dost most olsa ki bence epeydir değil
    Pompeo yu geçerken uğra koçum demez
    Efendi gibi gider döner Sana ayriyetten gelir
    Ne la bu geziyoduk Saudi de
    Gezerken sana uğradık
    Hopa olum bura muz Cumhuriyeti mi ya
    Ekonomi sağlam olcak
    Hiç adamı karşılamiycan bile
    Ama ah yokluk
    Gözü kör olsun
    Normalde ''yokluk'' diye bir şey yoktu..bunu biz istedik..16 yıldır tonlarca giren parayı verimsiz beton, AVM vs. gibi döviz kazandırmayan işlerde çarçur etmek yerine üretimde kullansaydık, şu an çok farklı yerlerde olurduk..yazık oldu..

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Normalde ''yokluk'' diye bir şey yoktu..bunu biz istedik..16 yıldır tonlarca giren parayı verimsiz beton, AVM vs. gibi döviz kazandırmayan işlerde çarçur etmek yerine üretimde kullansaydık, şu an çok farklı yerlerde olurduk..yazık oldu..
    Malesef dostum
    Ama olsun
    Bu da bi öğrenme metodu
    Herseyin bedeli var
    Every rose has its thorn
    Yapcek bişey yok
    4 mesaj sonra 3200 mesajla tamamlıyip . jubile sünnet töreni mi yapcem
    Tavuk ciffligi topiginde en aşşada
    Yarın bu saatlerde
    Beklerim abi
    Çay kuru pasta var
    Alkol yok nargile var
    Ayrıca olur öyle şeyler aldırma
    Türk yapay zekasinin geliştirilmesi icun
    Belki de böyle hazırlıksız yakalanmak gerekliydi
    Son düzenleme : Moruk; 17-10-2018 saat: 16:23.

Sayfa 629/777 İlkİlk ... 129529579619627628629630631639679729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •