Sayfa 653/891 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon
Arama sonucu : 7125 madde; 5,217 - 5,224 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1. Mu Co it hissenin değeri bu değil diye kap gönderirken 64 kuruş değil 44 kuruş demek istemiş, biz yanlış anlamışiz sanırım, sorsan öyle der ,ben pahalı demek istedim der. Vede doğrusu buymuş, hissenin geldi fiyatı görünce, 50 kuruslar nedir ya, bu kadarda yeter artık. Allah sizi perişan etsin inşallah.sana destek veren siyasileride.kahrolun mübarek gün beddua ediyor herkes ,

2.  Alıntı Originally Posted by cevahirr Yazıyı Oku
    Sual: Niçin denilmesin?

Elcevab: Çünki kader, onun ölmesini onun tüfeğiyle tayin etmiştir.

Eğer onun tüfek atmamasını farzetsen, o vakit kaderin adem-i taallukunu farzediyorsun.

O vakit ölmesini ne ile hükmedeceksin?

Ya Cebrî gibi sebebe ayrı, müsebbebe ayrı birer kader tasavvur etsen veyahut Mu'tezile gibi kaderi inkâr etsen, Ehl-i Sünnet ve Cemaati bırakıp fırka-i dâlleye girersin.

Öyle ise, biz ehl-i hak deriz ki:

"Tüfek atmasaydı, ölmesi bizce meçhul."

Cebrî der: "Atmasaydı yine ölecekti."

Mu'tezile der: "Atmasaydı ölmeyecekti."

Sözler - 467

Yani

Öyle ise, biz ehl-i hak deriz ki:

"Tüfek atmasaydı, ölmesi bizce meçhul."

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sizce bu manak ne diyor anlayan bilen beri gelsin ama anlayacak iki kişi var Siren ve Oksijen kardeşler du bakalım ne diyecekler

3.  Alıntı Originally Posted by small_investor_0 Yazıyı Oku
    Yalnız Devlet ile Devleti yöneten hükümet ayrı kavramlar sayın Serdar. Devlet hep vardır ama Devleti yöneten hükümetler, kişiler ise değişir. Ha müCo hükümete sırtını dayamış ve korunuyor mu dersen evet korunup kollanıyor. Devletin kurumları partileşmiş mi dersen evet ne yazık ki partileşmiş derim.

Ne güzel demiş rahmetli Başbuğ "mesele vatansa hepimiz ölelim, mesele makamsa hepiniz ölün" işte bizdekilerin meselesi de makam menfaat ülkemizin en büyük sorunu da bu ne yazık ki.
    İyide kardeşim devletin kasasını ve vatandaşı işbirlikçileriyle soyuyorlar devletin tüm yetkilerini kendi lehlerine kullanarak bu haksızlığa zulme birileri dur demeli '' Ya devlet başa ya kuzgun leşe'' niye hep vatandaş bedel ödesin gelen çalıyor giden çalıyor Cumhuriyet tarihinde bu hep böyle olmuştur...Mücahit Ören ,cami duvarına işemeye başlamıştır bu işin sonu hayr'a alamet değil gibi duruyor....Ankara'ya Cumhur Başkanı ile bu konuları konuşmaya gitmiştir diye düşünüyorum adam bizi açıkça soyuyor zorbalıkla paramızı çalıyor ama bizi borsaya yönlendiren Cumhur başkanın dan spk'dan hiç ses seda yok niye danışıklı işler bunlar..Allah'a havale ediyorum zalimleri..

4.  Alıntı Originally Posted by wise stockbroker Yazıyı Oku
    İyide kardeşim devletin kasasını ve vatandaşı işbirlikçileriyle soyuyorlar devletin tüm yetkilerini kendi lehlerine kullanarak bu haksızlığa zulme birileri dur demeli '' Ya devlet başa ya kuzgun leşe'' niye hep vatandaş bedel ödesin gelen çalıyor giden çalıyor Cumhuriyet tarihinde bu hep böyle olmuştur...Mücahit Ören ,cami duvarına işemeye başlamıştır bu işin sonu hayr'a alamet değil gibi duruyor....Ankara'ya Cumhur Başkanı ile bu konuları konuşmaya gitmiştir diye düşünüyorum adam bizi açıkça soyuyor zorbalıkla paramızı çalıyor ama bizi borsaya yönlendiren Cumhur başkanın dan spk'dan hiç ses seda yok niye danışıklı işler bunlar..Allah'a havale ediyorum zalimleri..
    Üstad devlet millet için vardır, millete Hayri dokunmayan devlet zalimlerin elindedir. Zulüm ediyordur. Devleti yönetenlere artık güç yetmiyorsa söz geçmiyorsa zalimle iş tutuyorsa o yöneticiler batsın yerin dibine ,kahrı perişan olsun sarayları batsın yerin dibine,

Müslüman ülkede saray olurmu, göstersin bana bir kişi peygamberimiz zamanında sarayımi vardı,4 halife zamanında sarayımi vardı, Hz Ömer den bahsederler idi eskiden şimdi ağzına alan yok. Nerde ise yasaklayacaklar. Hani devlet işini yapar iken kendi şahsi mumunu yakardı ,devletin mumunu sindururdu, şimdi bu saraylar nerden çıktı,

Osmanlı dünyaya hükmederken topkapida köy evi bildiğin bir yapı vardı, oda yüzyıllar sonra yapılmış, istese idiler İngiliz ler gibi şatafatlı saray yaparlardı,

Ne zaman ki Osmanlı'da zevk sefa başladı şatafatlı saraylar yapıldı , 1800 lerden sonra ve battı sonunda .

Müslüman hükümdara saray gerekmez ,dinin içinde yeri yoktur. Bu müslümanlik değil apaçık zulümdür küfürdür israftır.

5. sevgili dostlarım,
    neşemize birşey olmasın, gücümüz kuvvetimiz yerinde olsun... görüyorum ki kimimiz keyfine diyecek yok zaten

sevgili speği de unutmadık tabiki, onada orhan babadan gelsin ,
    https://www.youtube.com/watch?v=UXCF9NQ5DIQ

6. Yahu allasen spek, 5x kuruşları göstermissin sen bu bist 50 yi mi yanlış anladın? şakamı yapıyorsun? hiç birşey anlamadım....

7.  Alıntı Originally Posted by Siren Yazıyı Oku
    Yahu allasen spek, 5x kuruşları göstermissin sen bu bist 50 yi mi yanlış anladın? şakamı yapıyorsun? hiç birşey anlamadım....
    Bist 50 ye girdi derken, oldu iflas 50. Allah bizleri bist 30 lara girmekten muhafaza eylesin.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Siren Yazıyı Oku
    Yahu allasen spek, 5x kuruşları göstermissin sen bu bist 50 yi mi yanlış anladın? şakamı yapıyorsun? hiç birşey anlamadım....
     Alıntı Originally Posted by Oxijen Yazıyı Oku
    Bist 50 ye girdi derken, oldu iflas 50. Allah bizleri bist 30 lara girmekten muhafaza eylesin.
    Fazla hisseniz yok o yüzdende rahatsıniz sanırım üstadlar. Keyfiniz yerinde, ne yapalım diyeceksiniz haklısınız.
    Adam benim hissenin fiyatı bu değil dediğinde bende ucuz diyor sanmıştım, meğer 64 kuruş a pahalı diyormuş. Biraz daha dusureyim demek istemiş.

Bu şirkette gelen kap hiç bir zaman doğru çıkmadı ,eskiden spk izah isterdi birşeyler sorardı, şimdi saldım çayıra hesabı, patronlarda tutugunu hesabı artik.

Adam hergun on milyon lotu yukarı ve aşağı yazıyor yukardan satildikca aşağıdan alıyor. On milyon lotta 100 bin kâr eder iyi para . O yüzden yükseltmesine gerek yok. Basarak aşağıya malı götürüyor zaten. Anlamadığım sadece o arada al sat yapan ky giremiyor arayada pek , bu al sati kimlere yapıyorlar. Kimin parasını alıyorlar. Biri duzuluyor al sattta , ky zaten maliyeti yukarda duzuldu, zaten üç beş lotla arayada giremiyor.

Bakıyorum mesela 62 iken zaten 58 59 60 a alımlar önceden girilmiş ,birden basıyor 59 a ordan alıyor, iyi güzel ,kime satiyorda yukardan aşağıdan alıyor. Ky değildir diye düşünüyorum, ky zaten parayı yukarda bağlamış.

Sayfa 653/891 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •