Sayfa 655/899 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Pwc nin raporu soda için 9 tl ederi var diyor,trakya için 5 tl ederi var diyor,
    4 kritere göre ederiçbu diyor,bunu uygulayıp değişim oranlarını düzenlemeliler,
    Spk resmi belge harici neye göre şirketlerin ederi,bu değişim oranı bu diyecek,
    Spk hisse değerlerini düşürünmü diyecek,mümkğn değil,

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    raporda şişe için aynı yöntemle değeri 8.04 bulunmuş. muhtemelen birleşme değişim oranları da bu fiyat ile orantılı olarak alınmış gözüküyor. Yani Soda birleşme oranı 9.33÷8.04 =1.16

Burda yukarıda paylaştığım gibi eğer yeni tebliğde var olan adil fiyat mevzusu kesinleşirse soda ve diğer hisseleri, fiyat ortalamaları yerine değerleme fiyatlarından almak zorunda kalacaklar diye düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by kyhnki Yazıyı Oku
    raporda şişe için aynı yöntemle değeri 8.04 bulunmuş. muhtemelen birleşme değişim oranları da bu fiyat ile orantılı olarak alınmış gözüküyor. Yani Soda birleşme oranı 9.33÷8.04 =1.16

Burda yukarıda paylaştığım gibi eğer yeni tebliğde var olan adil fiyat mevzusu kesinleşirse soda ve diğer hisseleri, fiyat ortalamaları yerine değerleme fiyatlarından almak zorunda kalacaklar diye düşünüyorum.
    Yeni tebliğ eski tebliğe göre değerleme yapılmadı ,
    Yani eski tebliğ,böyle değerleyin yeni tebliğ şöyle değerleyşn demiyor,

Şirketlerin değerlenme yöntemleri belli,o yöntemelere yani standart olan yönteme göre belirlendi değerler,

Oyak birleşmesindeki değerleme yöntemi ne ise şişe birleşemsindede o yöntem uygulandı ve değerleri bulundu,

Yapılacak şey basit şirketlerin değerleine göre değişim oranlarını aynen oyak çimentolarda olduğu gibi uygulamak,

Konu spk ya gitti spk mevcut değerlere göre değişim oranlarını uygulatmak zorunda elimde resmi değerleme raporu var,

Misal soda için 9 lar ,trakya için 5 ler,bu rakmlara görede değişim oranı belirlencek,

Ben değişim oranlarına göre elimdeki trakya ve sodaları değişim oranlarına göre değiştircem,trakyanın ederi ve sodanın ederi resmi belgeli artık

3.  Alıntı Originally Posted by ccnk Yazıyı Oku
    ayrılma için ne yapmak lazım
    olağanüstü genel kurul tarihi açıklanacak, bu genel kurula katılıp birleşmeye şerh koyuyorsunuz.

4. Ben bankanın önerisi ile dün aldım sodayı bende bu fiyattan yararlanabilecekmiyim

5. benim tebliğ den kastım ayrılma hakkı içindi. ayrılma hakkı eskisinde fiyat ortalamaları baz alınıyor, yenisinde adil fiyat da işin içine giriyor. yoksa şirketin değeri zaten bunlardan bağımsız. kendi açıklamaları, yeni tebliğde ayrılma hakkı için değişiklik istenirse bu fiyatı değiştiririm diyor.

akşam webcast var orda biraz daha detay verirler diye umuyorum.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku

Şirketlerin değerlenme yöntemleri belli,o yöntemelere yani standart olan yönteme göre belirlendi değerler,

Oyak birleşmesindeki değerleme yöntemi ne ise şişe birleşemsindede o yöntem uygulandı ve değerleri bulundu,

Yapılacak şey basit şirketlerin değerleine göre değişim oranlarını aynen oyak çimentolarda olduğu gibi uygulamak,

Konu spk ya gitti spk mevcut değerlere göre değişim oranlarını uygulatmak zorunda elimde resmi değerleme raporu var,

Misal soda için 9 lar ,trakya için 5 ler,bu rakmlara görede değişim oranı belirlencek,

Ben değişim oranlarına göre elimdeki trakya ve sodaları değişim oranlarına göre değiştircem,trakyanın ederi ve sodanın ederi resmi belgeli artık

eski yeni tebliğden beklentimiz, birleşme oranı ile ilgili değil. geri alım fiyatı ile ilgili. madem fiyatı 9tl olarak belirlenmiş, geri alımda bunun etkisi olmalı.

7. Anladım sn kyhnki ,ayrılma hakkı diyelimki bu rakmalsrda çıktı yine,
    Şerhke falan uşraşmadan piyasadan yakın rakamlara bermek daha doğrusu.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

8. sn toibek,
    umarım herkes karlı çıkar bu işten, uzun süredir bekliyoruz.
    Anladım sn kyhnki ,ayrılma hakkı diyelimki bu rakmalsrda çıktı yine,
    Şerhke falan uşraşmadan piyasadan yakın rakamlara bermek daha doğrusu.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 655/899 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •