Sayfa 661/946 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 5,281 - 5,288 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ilginç trump önce başbakan yardımcısı geliyor diye twit atıyor sonra 10 mayısta yürürlüğe girecek uygulamayı 2 gün önce yürürlüğe sokuyor
    sarı başgan çinlileri masaya oturtmadan önce kucağa oturtuyor.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

2.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    dolar çok zorluyor , çok denedi, sanki kopup gidecek gibi, ama bişey onu sürekli tutuyor 18.99da
    5,69
    5,79
    5,89
    5,99
    6,09 fazla işlem yapmadı malum nedenlerle (seçim İptali)
    6,19 da sıra... Sürekli bandın üst tarafında geziniyor. Kedinin fareyle oynaması gibi...

3.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Amerigalı olsam sarı başkana büyük reis der ve en baba destekcisi olurdum,adam alemi sövüşlüyor yahu...

4.  Alıntı Originally Posted by tunguska Yazıyı Oku
    Amerigalı olsam sarı başkana büyük reis der ve en baba destekcisi olurdum,adam alemi sövüşlüyor yahu...
    Çinlilere bunu yapan S400 de, arap sevici bademlere ne yapar, vallahi yerlerinde olmak istemem. Sarı başkan zibilyon tane fantazi düşünüyordür temmuza kadar :D
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Rabobank Stratejisti Piotr Matys Bloomberg HT'deki Akıllı Para programında Açıl Sezen'e yaptığı değerlendirmede İstanbul'da seçim tekrarının yatırımcılar için belirsizlik kaynağı olduğunu, bunun da TL'nin diğer para birimlerinden daha düşük performans göstermesinde etkili olduğunu belirtti. Matys bir takım risklere dikkat çekerek TL için şu aşamada iyimser olmadığını söyledi.

Matys "Son 4 haftada TL'de % 8 düşüş yaşandı ve TL en kötü performansı gösteren gelişen ülke para birimi oldu. Bu da enflasyon daha uzun süre yüksek kalmaya devam edebilir demek. Bu durumda MB'nin de faiz indirimi düşünme olasılığı azaldı." dedi. Matys kur hızlı bir şekilde 6.50'ye veya 7'li seviyelere çıkarsa Merkez Bankası'nın buna tepki vermek zorunda kalabileceğini belirtti.

Matys Türk varlıklarına yönelik algının negatif olduğunu belirterek "Borsada 88 bin seviyesini izleyeceğiz. Eğer ABD ile ilişkiler açısından yapıcı söylemler duyarsak Türk varlıklarında iyileşme olabilir. Ama şu anda TL için iyimser olmak zor" dedi.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Rabobank Stratejisti Piotr Matys Bloomberg HT'deki Akıllı Para programında Açıl Sezen'e yaptığı değerlendirmede İstanbul'da seçim tekrarının yatırımcılar için belirsizlik kaynağı olduğunu, bunun da TL'nin diğer para birimlerinden daha düşük performans göstermesinde etkili olduğunu belirtti. Matys bir takım risklere dikkat çekerek TL için şu aşamada iyimser olmadığını söyledi.

Matys "Son 4 haftada TL'de % 8 düşüş yaşandı ve TL en kötü performansı gösteren gelişen ülke para birimi oldu. Bu da enflasyon daha uzun süre yüksek kalmaya devam edebilir demek. Bu durumda MB'nin de faiz indirimi düşünme olasılığı azaldı." dedi. Matys kur hızlı bir şekilde 6.50'ye veya 7'li seviyelere çıkarsa Merkez Bankası'nın buna tepki vermek zorunda kalabileceğini belirtti.

Matys Türk varlıklarına yönelik algının negatif olduğunu belirterek "Borsada 88 bin seviyesini izleyeceğiz. Eğer ABD ile ilişkiler açısından yapıcı söylemler duyarsak Türk varlıklarında iyileşme olabilir. Ama şu anda TL için iyimser olmak zor" dedi.
    bunlar bikaç ay öncesine kadar 5 ve altını bekliyorlardı. yancılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Ben tevazu ve huzur arıyorum dedim.

Bende var demedim.

Huzur kim ben kim.

Huzursuz bir ihtiyarım ben.

Kendime huzur vermem ki çevrem huzur bulsun.

Ben huzur verecek ortam ve kişi arıyorum.

Mokuyla kavga eden değil. (Kimse üzerine alınmasın bu lafı)

Tevazu sahibi de değilim. Keşke becerebilsem.

Ben tevazu sahibi insan seviyorum dedim.

Çok seçiciyimdir. Zor beğenirim.

Neyse...Bu konu burada bitti.

8.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Çin bu saaten sonra kimsenin kucağına oturmaz. Adamların ABD ve AB gibi tüketim üzerine kurulu refah devletleri yok. Olası bir ticaret savaşında batılılar daha zararlı çıkar.

2014 yılında aynı lafları Ruslar için ettiler. Hem ambargo, hem de petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen ayakta durmayı becerdiler. Ne siyasi ne sosyal bir istikrarsızlık yaşamadılar. Çünkü adamların acı eşiği yüksek. Bugün bir Çinliyi bir Rusu bir de Amerkalıyı ülkemizde misafir edin. Bir gün ahırda bir gün Çırağan sarayında kalsınlar Çinli ile Rus keyifle uyarlar ortama. Ama yurdışına çıkarken 10 tane aşı yapan abd'liyi 3 yıldızlı otelde bile konuk edemezsiniz.

Bugün Ruslar tekrar 500 nilyar dolarlık döviz rezerviyle gelecek her türlü krize hazır durumdular. 2014'ten bugüne bir çok proje gerçekleştirdiler, hiç bir tanesinde borç yok, köprülerden geçişte de vatandaşları para ödemiyor. En son Kırım'ı Rusya anakarasına bağlayan 18 km'lik Kerç köptüsünü geçen yıl açtılar. Geliş geçiş bedava. Şimdi bir de tren yolu inşa ediyorlar aynı köprüde.

Yani diyeceğim Batı doğal kaynaklarına ulaşamadığı için Rusya'ya, sanayi üretiminde ve ar-ge'de gerisinde kalmaya başladığı Çin'e karşı bir savaş başlatmış durumda. Bu Çin ya da Rusya'nın uyduruk "dıj güjler" söylemi değildir. ABD'nin stratejik bütün belgelerinde bu iki ülke dış tehdit olarak gösterilir. Ve bu 2 ülkenin anlaşmazlık içinde oldukları durumda Batı mutlaka bunları sorunlu olduğu ülkeleri destekler, istisnasız.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 661/946 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •