Sayfa 67/182 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon
Arama sonucu : 1453 madde; 529 - 536 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    Su an TR EB'lerde tarihi firsatlar var. Yani elinizdeki ucuza satarsiniz ama piyasadan da ucuza toplarsiniz. Bunu yapmanin tek sebebi firsati yakalamisken vadeyi uzatayimdir, pastadan daha uzun sure pay alayimdir.
    dün benim elimdeki eurobondlardan zararda olduklarımı satıp 2033 vadeli yeni eurobonda geçtim.Dönen kupon ödemelerini bileşik getiri şeklinde değerlendirmesem bile bu haliyle 2033 de toplamda %100 getiri civarı getiri olacak.ben gayet iyi buldum bu getiriyi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    2023de beyan edilecek Eurobond gelirleri ile ilgili güncel bir yazı

https://t24.com.tr/yazarlar/murat-ba...elirleri,38162
    Merhabalar,

Yazıda 2022 eurobond gelirleri beyan edilmesi gerekmektedir yazılmış. 70bin aşılma durumu yazılmamış. Acaba aşıma bakılmaksızın beyan edilmesi gibi bir düzenleme mi oldu, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Selamlar

Alıntı Originally Posted by hbayburtlu Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Yazıda 2022 eurobond gelirleri beyan edilmesi gerekmektedir yazılmış. 70bin aşılma durumu yazılmamış. Acaba aşıma bakılmaksızın beyan edilmesi gibi bir düzenleme mi oldu, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Selamlar
    Hiç sanmıyorum ama kesin bir bilgim yok.Başka yazarlarda benzer şeyler yayınlayacaktır. Takip etmekte fayda var. Sanırı m Mart ayında burada daha fazla paylaşım olur.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by hbayburtlu Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Selamlar
    Benim bildiğim de "aşım yoksa beyan yok" şeklinde.

CPH2205 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Eurobond hem satış hem alış yapabiliyor muyuz aynı gün .

Benim bildiğim iki gün valörlü de Bond’lar onu nasıl hallediyorsunuz .

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Eurobond hem satış hem alış yapabiliyor muyuz aynı gün .

Benim bildiğim valör yok ama ne demek istediniz tam olarak? Aldığınız an eurobond hesabınızda görülür, sattığınız an da paranız hesabınıza geçer. En azından İşbank'ta böyle.

7.  Alıntı Originally Posted by hbayburtlu Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Selamlar
    Merhabalar,

Eurobond vergi konusunu bildiğim kadarı ile toparlamam gerekirse;

1-Eğer başkaca bir menkul kıymet getiriniz yok ise (Kira, temettü vs) , Eurobond geliriniz ilgili yılın gelir vergisi diliminin 2. kademesini ( 2022 için 70k - 2023 150k) aşar ise vergi beyanında bulunmanız gerekir.
    2- Diğer sermaye gelirleriniz ile beraber Eurobond geliriniz 70k'yı aşıyorsa tüm Eurobond gelirinizi beyan etmelisiniz.
    3- Bunların dışında 2022 yılında al-sat işlemi yaptıysanız ve bu işlemlerden bir kar söz konusu ise bunların miktarına bakılmaksızın hepsi beyan edilir.
    4- İtfa sonunda , iskontolu aldığınız Eurobondlarınız nominal olarak size döndüğünde, aradaki farkla ilgili vergi beyanı vermelisiniz.( Enf. ve USDTRY kur farkı hesaplaması yapılarak)
    5- Eğer yurt dışında yerleşik bir bireyseniz üstteki 4 madde sizin için geçerli değildir.

Bir eksik hata var ise düzeltilmesi ricası ile.

Selamlar.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Eurobond hem satış hem alış yapabiliyor muyuz aynı gün .

Ziraat ve TEB'de aldığınızdan 2 iş günü sonra portföyünüzde görünüyor. Ziraatten sattığımda ise karşılığı anında hesabımda görünmedi. Ama o gün başka bir eurobond almak istediğimde sattığım tutarla almama izin verdi.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

Sayfa 67/182 İlkİlk ... 1757656667686977117167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •