Sayfa 69/230 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon
Arama sonucu : 1840 madde; 545 - 552 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    sayın devir in en çok gıcık olduğu şey Euro veya dolar bazlı endeks ewp sayımıdır
    İşte buna içerim!!
    Öyle şeymi olur, usd bazında 2008 kriz fıyatiarında endeks, yaşadın mı sen 2008’i ???
    Yaşamadıysan bakma zaten usd grafiğe, tl ile devam edin,
    Objektif olmak adına burayıda okuyan insanlar için devir hoca paylaşsın bir zahmet lütfen yada başka biri!! Sadece haftalık usd grafik Lütfen
    Ewp saymaya gerek yok
    Bence ewp papatya falı, pala eline göre sayımı bozar, örnekleri binlerce

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

tobo mu acaba ?
    çare tobo da

3. Dow zirveye yakın, MSCI-EM en dipte. Korelasyonlar da bozuldu artık.
    --

4.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Dow zirveye yakın, MSCI-EM en dipte. Korelasyonlar da bozuldu artık.
    --
    Sevgili Hocam
    Bize gelecekler
    Diye düşünüyorum
    Tek şartım 92 bin üzerinde kalalım

5. Teknikten pek anlamam elliottan ise hiç anlamam ancak şirketlerin şu anki fiyatlamalarına göre bir çöküş olmasını mümkün görmüyorum. Şirket değerleri şu an zaten kriz fiyatlamasında. Bunun üzerine bir çöküş görülmemiş birşey olur.

6.  Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    İşte buna içerim!!
    Öyle şeymi olur, usd bazında 2008 kriz fıyatiarında endeks, yaşadın mı sen 2008’i ???
    Yaşamadıysan bakma zaten usd grafiğe, tl ile devam edin,
    Objektif olmak adına burayıda okuyan insanlar için devir hoca paylaşsın bir zahmet lütfen yada başka biri!! Sadece haftalık usd grafik Lütfen
    Ewp saymaya gerek yok
    Bence ewp papatya falı, pala eline göre sayımı bozar, örnekleri binlerce
    Güzel bir fal ama. Çok işimi gördü. Trendlerin arkasından baktırmadı bu güne kadar. Bu dönemde gerçi kazandırmıyor ama portföyü koruyor en azından. Mesela şimdi de diyor ki 93169 ve 91200 kırılmazsa tut, 200'e kadar yolu var. Kırılırsa sat en çok %3 kaybedersin ama çok aşağılardan tekrar alırsın. Kötü mü ?
    --

7.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Teknikten pek anlamam elliottan ise hiç anlamam ancak şirketlerin şu anki fiyatlamalarına göre bir çöküş olmasını mümkün görmüyorum. Şirket değerleri şu an zaten kriz fiyatlamasında. Bunun üzerine bir çöküş görülmemiş birşey olur.
    Aynen katılıyorum da yukarıda bahsettiğim zirvedeki blue-chipler bir %50 daha yapar mı ? Yeni trend olursa ana motor bankacılık olur fakat diğerlerinin de destek vermesi lazım.
    --

8. Pariteyle de kaydadeğer korelasyonumuz var. Burası önemli

Paritede kısa vade iki alternatif var. Ya doğrudan 1.09'a gidecek, ya da önce 1.20 üstü sonra 1.08-1.09. Sonra hepsi uşağı hesabı.
    1.20'den kalkıp 1.09'a giderse 84600 delinmez ama direk 1.09 bizde de trend filan bırakmaz.
    --

Sayfa 69/230 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •