Sayfa 691/997 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741791 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 5,521 - 5,528 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Yenice Yazıyı Oku
    Burayı dolarcılar basmış. mevduat değil de dolar sayfası olmuş.

"dolarda yükseliş kaçınılmaz" sayfasında düşüşe göre basit bir yorum yazsan küfür, hakaret kaynıyor. sanki dolara tapılan yazılar yazılıyor. bu sayfada isteyen gelip yazıyor.

demek ki dolar tutanlarda ki psikoloji çok kötü. stres çok yüksek.

yüksek risk, yüksek kazanç yada kayıp getirir. benim anladığıma göre merkez bankası, 0,50 faiz artışı ile alabiliyorsanız hadi bu seviyeden dolar alın, dedi.

3,90 seviyesinden dolar alanlar bir sene sonra net %12-13 faize göre 4,30 TL altında kalırsa zarar eder.
    Dolar faizinin de % 4.50 civarında olacağını varsayarsak Dolarda kalanlar pek zarar etmeyecek gibi görünüyor. Benim aklıma Dolar 3 lerde iken buradan alan zarar edecek diyenlerin söylemleri geliyor ve o gün bugün Dolarda kalanlar Tl cilere göre hala artıda ki önümüzdeki dönemde de bunu değiştircek çok fazla argüman henüz yok gibi görünüyor . O nedenle Dolar yada döviz mevduatıda en azından sepet yapmak isteyenler için yabana atılmasın bence.
    Son düzenleme : umutabi; 15-12-2017 saat: 10:53.

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/ugurses/status/941390551651377153
    Ocak va martta iki defa 50 baz puan artış bekleniyormuş jpm öyle söylemiş havuç mu değil mi bilmiyorum
    Bunu dün 50 puan artırdığı anda bende düşündüm..

3.80 dolar kurunda 1 puan harcamak istemedi..

O da doların global gidişatının öyle aman aman olmadığının farkında..

Burgan güldüren 14.50 dendi..Normal vadeliler 14.90 15 ler civarı imişşş..

Dolar içinde kem küm 4.30 dendi amaaa...Bilimicimm..Çok üzerinde durmadım..Israrla sormadım açıkcası..

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben yine de ihtiyatlıyım, zira karma yapmazsa bu seferde yine mayosuz denize girmiş olacak. O nedenle mutlaka en azından yıl sonuna kadar bir şekilde karma yapacak diye düşünüyorum. Hatta ilk 15-20 gün karma değeri %12.25 te tutmayı dahi deneyebilir. Sonuçta bağımsızlığı sorgulanan ve piyasanın güvenini kısmen yitirmiş bir merkez bankasından bahsediyoruz.

Hepimiz iyi biliyoruz ki halihazırdaki ppk kararlarıyla yarın piyasayı %8 den 100 milyar TL ile 1 haftalık ta fonlayabilir. Bunun pratikte çok zor ama teoride mümkün olması dahi o %12.75 lik GLP faizinin değerini düşürüyor.
    Uzun zamandır denize mayosuz giriyor, alışkanlık haline getirdi. FED'i de etkisi altına alan Trump rüzgarı sayesinde küresel risk iştahı devam ettikçe denizden çıkıldığında plajda dahi mayosuz boy göstermeye alıştı

4.  Alıntı Originally Posted by vantage Yazıyı Oku
    Aktifbank;

100K+ 32 gün %15.15 (bono)
    1M+ 32 gün %15.50 (bono)

Pazarlıksız. MT'nin arayıp verdiği oranlar.
    hocam bunlar bono oranı değil mi mevduat karşılığı değil yani ?

5.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    Pahalıdan aldım 3.88 , acaba zarar edermiyim diye korkmuyorum değil ama mantıken düşmesi imkansız artık. Her düşüş alım fırsatı olur zaten . Artık dolarım var diye düşünüp TL fiyatına bakmayacağım bile. Hakkımızda hayırlısı.
    "Dolarin dusmesi imkansiz" fikri olusmaya baslamis.

AKP iktidara geldigi gun (kasim 2002) dolar/tl 1.70 idi. Kabaca devaluasyon %130. %50-55 civari da dolar kumulatif faizi desek (yillik ortalama %3), toplamda %200 tum surecte dolar tutanin tl bazli getirisi. Yani tum surecte dolarda kalan parayi 3e katlamis.

Gayrimenkul, altin, mevduat haliyle bunun cok cok ustunde. Bu surec boyunce surekli ayni konu konusuldu. Dolarin dusmesi imkansiz. Hatta burada topicler acildi. Dolarin yukselisi kacinilmaz.
    Veri seti ise baska birsey soyluyor. Amerika dolara guveni kotuye kullanarak uzun vadede dolari devalue ediyor. Varliklar karsisinda eritiyor. Altin, hisse piyasalari, gayrimenkul hatta son ornegi kripto paralar. Ancak bir iluzyon var, dolarin dusmesi imkansiz.

6.  Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar , bugün 440 için 32 gün oran araştırıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şu an bankaları arıyorum. Anadolubank 15 verdi.
    Hocam burgana da bakabilirsiniz...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Dolar faizinin de % 4.50 civarında olacağını varsayarsak Dolarda kalanlar pek zarar etmeyecek gibi görünüyor. Benim aklıma Dolar 3 lerde iken buradan alan zarar edecek diyenlerin söylemleri geliyor ve o gün bugün Dolarda kalanlar Tl cilere göre hala artıda ki önümüzdeki dönemde de bunu değiştircek çok fazla argüman henüz yok gibi görünüyor . O nedenle Dolar yada döviz mevduatıda en azından sepet yapmak isteyenler için yabana atılmasın bence.
    doların faizini düştüm o hesaplamada.

Dün Akbank özel bankacılık İstanbul şubesi yüklü meblağ için ( 1 milyonun üstü) %15.15 vermiştir .Bol parası olanlar değerlendirebilir.

Sayfa 691/997 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •