Sayfa 695/1006 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 5,553 - 5,560 arası.

Konu: Viop LVIII

1.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Uçak adedi 40 ise elimizdekilerin modernizasyonu ile 20 mlr USD vivarında olmalı.Ama bize bir de ekstra F-35 kitleyeceklerse o zaman onu bilmem. Ki inşallah olmaz bu. Aldıklarımızı verseler yeter. O F-35 ler bize ilerlemek için çok lazım.Çok olması gereksiz
    Evet 20 milyar dolar diyenler de okudum. Düzeltme şeklinde yorumlar yazılmış...
    F35 ayrı bir dünya...Bence envantere gerekli sayıda alınmalı...Ama sayı dayatırlar mı, işleri belli olmaz....Bakalım bir versinler önce de...

2. Sayın Achiles esas direnç 300 USD değil. 329 küsür USD Orası geçilebilirse de ATH yapmadan geri dönmez.Esas borsa bu 329 küsür USD den sonra.140-150 USD den gelip onu tek seferde kolay geçmesi zaten mümkün değildi.

Ben bist100 USD endeksinden bahsediyorum.

Bunun içinde bana göre banka kamu sanayii ve enerji şirketleri katkısı lazım.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3. Denizbank raporlar geldi..

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın Achiles esas direnç 300 USD değil. 329 küsür USD Orası geçilebilirse de ATH yapmadan geri dönmez.Esas borsa bu 329 küsür USD den sonra.140-150 USD den gelip onu tek seferde kolay geçmesi zaten mümkün değildi.
    Yani burada tartışılacak bir şey yok, şimdiye kadar gelişen kalıplarla, daha üst seviyedeki kalıpları resmetmeye çalışıyorum, iyi ve kötü senaryolar şeklinde. Bu bir fraktalı tanımaya çalışma gayreti. Olasılıklar var, yeni gelişmelerle bu olasılıklar azalıyor, en nihayetinde tek olasılık kalıyor.

Gelecek ön görülemez, benim temel felsefem bu. Bir anda biri kalkıyor olumsuz rapor yazıyor, bir anda stratejik olarak çok olumlu/olumsuz şeyler olur, bir bakmışsınız İran'a dalmışlar, ya da bir bakmışsınız Fırat doğusuna dalmışız herkesle papaz olmuşuz, bir anda 20-50 milyar dolarlık yabancı gelmiş v.s.

Kesinlik yok. Sadece bazen bir kalıp beliriyor, büyük ihtimalle bu kalıbın tamamlanmasına oynuyoruz. Eylül zirvesini de bu şekilde tahmin ettik, hem de noktasal, hatta daha oluşmadan. Mucizevi bir şey yok, sadece sürekli yapıyı tanımlamaya çalışma gayreti.

Saygılar

5. Sayın Achiles Estağfurullah sizin ki Elliot size şerh düşmek için yazmadım o yorumu. Fikrimi paylaştım. Saygılarımla.

Ben bunları 130-140 USD endekste dile getirdiğimde çok dalga geçenlerde oldu. Benim geçmiş tecrübelerime göre eğer bu endeks bir şekilde 329 Küsür USD deyi geçmeyi başarabilirse dünya savaşı çıksa peşine de uzaylı istilası olsa o ATH yi yine yapar.

Demek istediğim teknik bunu yapabilirse onu destekleyecek gelişmeler daha henüz bizim bilmediğimiz peşine mutlaka geliyor. Yoksa tabii ki bunlar garanti değil. Ama eğer inanılmıyorsa böyle bir yükseliş olursa içinde kalmak çok zor oluyor.

Bu tezi de şu yüzden savunuyorum AYLIk bist 100 USD grafik 2007-2010-2013 500 usd leri 3 kez görmüş 3 er yıl ara ile bu 11 . yılımız.Bir de 140-150 USD lerde 5 li hatta 6 lı dip olmuş. Hakim Güç bu ATH olmadan parasını cebine koyabilecek ortamı bulamaz.

Not: 329 değil 324.06 USD. Aklımda yanlış kalmış. 29 OCAk 2018 de gördüğü zirve.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 25-01-2024 saat: 00:32.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6. Yunus Paksoy:

Çok hareketli bir gece oldu.
    Basitçe birkaç soruya cevap

Soru: Biden’ın mektubu ne oluyor?
    Cevap: TBMM oylaması üzerine eş zamanlı bir “güven tesis edici” adım

Soru: Peki bu beklediğimiz resmi bildirim mi?
    Cevap: Hayır

Soru: ABD daha neyi bekliyor?
    Cevap: Türkiye’nin onay sürecini resmen tamamlayıp belgeleri yollamasını

Soru: 50 milyar $ mı, 20 milyar $ mı
    Cevap: 20 milyar $

7. Sayın ZdxLunar Soul,

Özet geçeyim, XU100 de orta vade görünüm şu dolar bazlı; (Benim yukarıda verdiğim grafik XU030 grafiği idi);

Bunun da üst boyutunda, çok uzun vadede görüntü şu olmalı, yani tümden gelim yapıyoruz, sadece her şeyden bağımsız son dipten itibaren saymıyorum;

Büyük bir resim içinde, alt resimler gibi. Bistte uzun yıllardır devam eden düzeltme bitmiş olmalı, yaz aylarında beklenen yabancı gelirse ve seçimlerden sonra USDTRY kısmen devalüe edilirse şöyle olmalı;

Yani 1 nci dalgayı örtecek olmalıyız. Üstteki yapıyı büyük resimde yerine koyunca.

8. Büyük resmin bir diğer alternatifi de şu, biraz daha derin bir 2 olabilir, bu da tamamen USDTRY nin adil baskılanmamış, serbest değeriyle alakalı görünüyor, yani yabancıya dolar bazında iyice orta yapma diyebiliriz.

Genişleyen üçgen sorunlu bir yapı zaten nadir bir formasyon ve pandemi rallisinin tarihiyle pek uyuşmuyor bu yapı. Ama olabilir tabi.

Sayfa 695/1006 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •