Sayfa 7/169 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 1347 madde; 49 - 56 arası.

Konu: GLYHO- Global Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by gundem Yazıyı Oku
    Selamlar.. Bir yatırımcı olarak çok teknik bilgiye sahip olmasam da az çok ekonomik okur yazarlığım var. ama şunu anlamıyorum bir şeyin değerini ölü fiyatına getirmek kime ne kazandırır. GLYHO özelinde hisse fiyatının 2000'li yıllarda 5 dolar olduğunu bügünkü ekonomik koşullarda ve buna alım gücünü de kattığınız zaman hisse fiyatının yerlerde olduğunu herkes görebilir Yalnız bunu ifade ederken şirket tarafından açıklanmayıp, biz küçük yatırımcıların bilmediği bir durum söz konusu olmaması durumunda düşünebiliriz. Yine kendi adıma sayın KM ve tahta yapıcı oyunu eski yatırımcılar üzerine kurulduğunu görebiliyoruz. Bir eski yatırımcı olarak ha hisse bu fiyatlar ha ederine gelmemesi benim için hiç bir fark yok. Ben hisse fiyat anlamında arada kalan hiç bir fiyatlamayı kabul etmiyorum. Gelelim holdingin halka arz yoluyla piyasaya sürdüğü Naturelgaz ve Conse'deki fiyatlamalara.tek kelimeyle yazık yatırımcıya.. Buradaki fiyatlamayı takip ediyorum. kademeli alış düşünüyorum. Yine bir şirket %70 elinde bulunduran bir şirketin hisse fiyatının düşmesini neden? ister.. Üstelikte aynı alanda çoğu şirketten ekonomik kriterleri daha iyiyken.Saygılarımla..
    Sayın gündem, sorunuza ben mümkün olduğunca cevap vermeye çalışayım... öncelikle patronlar bankadan gidip yüksek faizli kredi bulmaktansa halka ırz veya kendi hisseleri ile bedavaya para buluyorlar ha diyeceksinizki mal değerli sattı görüyoruzki 5 dolarlık kağıt centlerde işlem görüyorki dolar enflasyonu da olmasına rağmen...

ikinci konu ülkede cari açık almış başını gidiyor sonuçta bu parayı biri ve birileri ödeyecek dimi,

2.  Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
    Sayın gündem, sorunuza ben mümkün olduğunca cevap vermeye çalışayım... öncelikle patronlar bankadan gidip yüksek faizli kredi bulmaktansa halka ırz veya kendi hisseleri ile bedavaya para buluyorlar ha diyeceksinizki mal değerli sattı görüyoruzki 5 dolarlık kağıt centlerde işlem görüyorki dolar enflasyonu da olmasına rağmen...

ikinci konu ülkede cari açık almış başını gidiyor sonuçta bu parayı biri ve birileri ödeyecek dimi,
    Selam.. sayın Sommers sizi anlayabiliyorum. O zaman ben şöyle düşünüyorum, Bizim ülkede Borsaya yatırım yapmak afedersiniz aptallıktır. Haşa mevduat faizinden daha büyük haramdır. hani derler ya; Biizim ülkemizde Borsa"Devlet eliyle yürütülen Kumardır. Fetva vermek bana düşmez ama Ülkemizdeki Borsa hayatını görünce faizin daha temiz olduğuna inanıyorum ki en azından başınıza geleceğini biliyorsunuz, Günaha girmiyorsunuz.. Hiç bir şey göründüğü gibi değil Yalnız buna kanunlarda ön ayak oluyor. Devlet parayı fakirlerden alamıyor, zenginden de alamıyor arada benim gibi ülkenin kalkınmasını isteyen, faize bulaşmak istemeyen ve 3-5 kuruş tasarruf yapabilen yatırımcıların paralarını sıfırlayarak tedarik ediliyor. İnanmak istemiyorum ama böyle..
    Son olarak GLYHO ve iştiraklerinde yatırımcı ilişkilerinden karşılık alamamak üzüntü verici, Çok önceleri bir paylaşımımda sermayenin yurt dışına bir şekilde çıkarıldığını düşünmüştüm, kendimce yine aynı düşüncedeyim. Ayrıca sayın KM bu şirketten elini çekene kadar buradayım.Bu sayın KM ölümüyle mi gerçekleşir yoksa şirketin batması veya satılmasıyla mı? gerçekleşir bilemiyorum.. Yaşarsak zaman gösterecek..
    En büyük hayalim, hissenin hayallerime gelmesinden daha büyük ve gerçekleşmesini çok istediğim ve sürekli dualarımda yer alan Allahım bana sayın KM'nın ölümünü göster, cenazesine katılmayı ve hakkım helal etmiyorum diye bağırmayı nasip et.. Artık sadece Allaha yalvarıyorum... Saygılarımla..

3.  Alıntı Originally Posted by lennoncan Yazıyı Oku
    8,10 - 7,80 - 7,70 tl den alım yaptım. Bunlara göre bile zararlayım. Seçim sonrası meclis - başkanlık aynı ittifakta olması durumunda herhalde artış görme imkanımız olacak.
    Borsa düşerken Kutman bunu arttırmazdı. 10 TL'den 20 TL'ye çıksa idi, 115 TL'ye düşen THY'ye veya 75 TL'ye düşen KCHOL gibi şirketlere geçerdi yatırımcılar. Kutman'da bütün malı kendi kucaklamaz zaten.
    Bu kadar dar aralıkta alım yanlış bir tercih. En azından ama en azından yuzde 5 olması daha iyidir. Bir dahakine artık

Saygılarımla
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

4.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Bu kadar dar aralıkta alım yanlış bir tercih. En azından ama en azından yuzde 5 olması daha iyidir. Bir dahakine artık

Saygılarımla
    Benı hatırlarsanız gecmıste ozelden soruyordum sıze. Hısseye gırıs yapmak ıcın kısmi bır seyler aldım. Takıbımde olsun dıye ama her kademeden alana zarar yazdırıyor bu ara. syg

5. Selamlar... "Birilerinin kazanması için birilerinin kaybetmesi gerekir" sözünün çoğu zaman doğru olduğuna inansam da Burada paylaşım yapan herkesin iyi niyetli olduğuna, Farklı bir niyetle burada yazı yazılmayacağına, birimizin bir yatırımcının zararın bilerek isteyemeyeceğine inanıyorum. Bu kısım paylaşımımı kesinlikle birini kasttettiğimi düşündüğüm için değil, içimden geldiği için paylaştım.
    Geçenlerde dikkatimi çeken bir şey rastladım. Bir yatırımcı olarak LİNKEDİN üzerinden holdingi ve iştiraklerini Ne gelişmeler olmuş şirket çalışanlarının paylaşımlarını takip ediyorum. Dikkatimi; Naturelgaz da çalışan bir yöneticinin Türkiye ile Bulgaristan arasında yılda yaklaşık 1,5 milyar metreküpe kadar doğal gaz transferi sağlayacak işbirliği anlaşmasını beğendiğini gördüm. İlk başta anlam veremedim. Ama şunu düşündüm, Yıllar önce Naturelgazın halka arzından önce şirkete Elekriek mühendisi arandığını dolayısıyla enerji şirketlerinin çalıştığını şirketin Kariyer nette elektrik mühendisi aradığını şans eseri bir arkadaşın dikkatini çekmiş burada paylaştığını gördüğümüzde anladık. Şimdi nereye gelmek istiyorum Unutmamışken şirketin dışarıya gaz satışlarını düşünebileceği, bununla ilgili yatırımcıyla bilgi paylaşacağını söylemiş ama bugüne kadar hiç bir paylaşımı olmamıştı. Lafı çok gevelemeden acaba naturelgaz tarafından dışarıya gaz satışları gerçekleşmiş midir diye düşünmeden kendimi kurtaramıyorum. Sonuçta dün bu konuyu sormak için Naturelgaz ve GLYHO yatırıcı ilişkilerini aradım karşılık bulamadım. telefonuma kimse bakmadı.
    Şunu herkes kabul etmeli ki Şirket yatırımcısına asla şeffaf değil, kendi adıma yatırımcıdan çok şeyleri kaçırdıklarına inanıyorum. Saygılarımla...

6. Selamlar.. şunu anlayamıyorum. Şirket yatırımcıdan neden bilgileri kaçırır. Neden?bunu yatırımcı ilişkilerine kadar indirir. Kesin zamanı hatırlamamakla beraber yaklaşık 10 yıl önce GLYHO şirketini arardım, yatırımcı ilişkileriyle çok rahatça görüşebilirdim. Bugünkü gibi köşe kapmaca oynamazdım (( O zamanlar sayın Begüm hanım vardı ve tanıdığım kadarıyla çok iyi bir yatırımcı danışmanıydı. Hemen hemen bütün sorularıma tüm samimiyetiyle cevap verirdi. Kendisine selam olsun.
    Şirketin iştirakleriyle birlikte yatırımcısına şeffaf olmamasının altında yatan nedir? ..nedir?... Nedir?.....sadece şirketin yatırımcıya ihtiyacı olduğu zaman açıklama yapmalarını doğru bulmuyor, hatta kınıyorum. Saygılarımla...

7. Bence aynı numaradan sıkça aranınca (numara görunuyor ya) operatör artık anlatmaktan veya dinlemek vazgeçmiş olabilir.
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

8.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Bence aynı numaradan sıkça aranınca (numara görunuyor ya) operatör artık anlatmaktan veya dinlemek vazgeçmiş olabilir.
    Bence iki ihtimal var. Bu kadar baskıyı görünce aklıma 1 ihtimali getiriyor.

Sayfa 7/169 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •