Sayfa 73/153 İlkİlk ... 2363717273747583123 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 577 - 584 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    https://www.temettuemekliligi.com/20...erime.html?m=1
    Ben bunu bilmiyordum. Bilmeyenler için aracı kurum kapansa bile hisse senetlerinize bir şey olmaz.
    Şu an banka ile çalışıyorum ama yetersiz gibi.
    İyi akşamlar.
    Banka da aynı şekilde kapansa yine senetlerine birşey olmas. Senetler takasbankta saklanır.

Tl mevduat yine devlet güvencesindedir sanırım yüz bine kadar.

Ama misal bonolarda devlet garantisi yok. Altifbank bonosu sanırım yüzde 28 en yükseği ama devlet güvencesi yok işte.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    https://www.temettuemekliligi.com/20...erime.html?m=1
    Ben bunu bilmiyordum. Bilmeyenler için aracı kurum kapansa bile hisse senetlerinize bir şey olmaz.
    Şu an banka ile çalışıyorum ama yetersiz gibi.
    İyi akşamlar.
    Aracı kuruluşlardaki (bankalarda dahil) hisse senetlerini https://portal.mkk.com.tr/portal/#Portal-Login bu adresten giriş yaparak görebilirsin. Merkezi Kayıt Kuruluşunda tutulur. Hatta buradan giriş yaparak hisse senetlerine bloke koyabilirsin. Sen blokeyi çözmeden satış yapılmaz. Genel kurulu çağrıları vb. çoğu şey burada var.

3. İyi akşamlar arkadaşlar,
    Benim bildiğim senetler takasbank ta saklanır ve garanti altındadır ama bloke konursa ,
    Bloke konmamışsa aracı kurum veya banka istediği zaman satabilir.

4. ödünç olarak satabilir. sizden habersiz satar ama yerine koymak şartı ile.
    yerine koyamadım sizin hisseler uçtu diyemez.

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    ödünç olarak satabilir. sizden habersiz satar ama yerine koymak şartı ile.
    yerine koyamadım sizin hisseler uçtu diyemez.
    Aracı kurum hisselerimi satıp,batmışsa,iflas etmişse yerine konacağını düşünebilirmiyiz.?

6.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Aracı kurum hisselerimi satıp,batmışsa,iflas etmişse yerine konacağını düşünebilirmiyiz.?
    Satma ile ödünç verme olayları farklı
    Satmazlar hisselerini. Açığa satış için ödünç verirler. Açığa satan adamda o hisseleri yerine koymak zorunda. Belirli limitleri var o limiti geçerse de ceza koyar.aracı kurum batarsa dilekçe ile başka kuruma kaydırırsınız hisseleri. Size diyemezler ki sizin hisseniz ödünçte. Böyle birşey yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Bloke koymak mkk dan en sağlamı çünkü 100 bin TL üstü para kaptıran tanıdığım var, 5 6 sene öncesi batan bir aracı kurumdan 3 sene önce görüşmüştüm anlatmıştı ve parasını da o zaman için 2 senedir alamamıştı.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by highspeed37 Yazıyı Oku
    Bloke koymak mkk dan en sağlamı çünkü 100 bin TL üstü para kaptıran tanıdığım var, 5 6 sene öncesi batan bir aracı kurumdan 3 sene önce görüşmüştüm anlatmıştı ve parasını da o zaman için 2 senedir alamamıştı.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bunu biraz açabilir misiniz? Nasıl para kaptırdı.
    Mkk dan bloke koyma ve kaldırma işlemleri nasıl yapılıyor ve uzun sürüyor mu bu işlem.
    Saygılar

Sayfa 73/153 İlkİlk ... 2363717273747583123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •