Sayfa 73/588 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon
Arama sonucu : 4699 madde; 577 - 584 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

KAP : Borsa İstanbul A.Ş. Duyurusu

VOLATİLİTE BAZLI TEDBİR SİSTEMİ (VBTS)

Sermaye Piyasası Kurulunun ilgili kararları uyarınca, Borsamız Pay Piyasasında işlem gören pay senetlerinde, işlemlerin adil ve dürüst bir şekilde gerçekleşmesinin sağlanması ve yatırımcıların aşırı volatilitenin getirdiği risklerden korunmaları amacıyla bir tedbir sistemi geliştirilmiştir.

25/09/2017 tarihinden itibaren uygulanacak tedbir sistemi kapsamında; gerekli koşulların oluşması halinde ilgili pay senedinde 15 gün süreyle birinci tedbir olan "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı" tedbiri, birinci tedbir uygulanan pay senetlerinde volatilitenin devam etmesi durumunda ise 15 gün süreyle ikinci tedbir olan "Brüt Takas" tedbiri uygulanacaktır.
    "Brüt Takas" tedbirinin getirilmesi durumunda, birinci tedbir olan "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı" tedbiri de "Brüt Takas" tedbirinin geçerli olduğu süre zarfında uygulanmaya devam edilecektir.

Tedbir alınmasını gerektiren koşulların oluşması durumunda; tedbir uygulanacak pay senedi ve tedbirin başlangıç tarihi ile tedbir süresi, ilgili tarihte piyasa kapandıktan sonra Borsamız tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurulacaktır.

**ÖNEMLİ

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Önceden 3-5 kişi vardı,onlar da sattılar sanırım,bir sen bir de ben kaldık adnan...yakında senden fazla senedim olacak...

ASUS_Z00AD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Önceden 3-5 kişi vardı,onlar da sattılar sanırım,bir sen bir de ben kaldık adnan...yakında senden fazla senedim olacak...

2016/09 karını katlayacak gibi,bugün birazda ben aldım.Geçen yıl yabancı görünümlü Adnanla omuz omuza 4,95 den 2,70 e düşüren Emeklilik Yatırım,yıl başından buyana yine sözde yabancılarla mallarını yerine koymuş.

4. 2016 9 (3.3 aylık)aylık bildiğiniz gibi anormal bir durumdu,şimdi normal(sözgelimi 10 milyon )bile gelse finansal lar bile anda hisseyi çok ucuz gösterecek.bu nedenle ben de umutluyum.

5.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    2016 9 (3.3 aylık)aylık bildiğiniz gibi anormal bir durumdu,şimdi normal(sözgelimi 10 milyon )bile gelse finansal lar bile anda hisseyi çok ucuz gösterecek.bu nedenle ben de umutluyum.

2016 9'da anormal olan neydi?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    2016 9'da anormal olan neydi?
    3 aylık dönemlerde elde edilen artı kar anormaldi:
    Misal 2015 yılı birinci 3 aylık:11155 milyon
    ikinci 3 aylık :10449 milyon
    üçüncü 3 aylık :19478 milyon
    dördüncü 3 aylık :9795 milyon
    oysa 2016 yılında birinci 3 aylık :9376 milyon
    ikinci 3 aylık :9601 milyon
    üçüncü 3 aylık :1802 milyon
    dördüncü 3 aylık :8346 milyon gördüğünüz gibi üçüncü 3 aylık bilançoda artış sadece 1.802 milyon TL...söylediğim anormalite budur.F/K yıllık olarak hesaplandığından şu anda hala geçen yılki 9 aylık rakama göre hesap yapılmaktadır.Yeni 9 aylık rakam 10 milyon civarı bile gelse F/K rakamı aşağı düşecektir.Söylediğim budur,haa yine geçen yılki gibi 1-2 milyon gelirse değişen bir şey olmaz..o başka..

7. Ben şu anda matrikste F/K yı 4.38 fiyatta göre 9.53 olarak görüyorum.misal 12 civarı bir 9 aylık gelirse f/k 7.14 14milyon gelirse f/k 6.84 e düşecek..2015 gibi 20 civarı bir 9 aylık gelmesi durumunda f/k 4,5 civarına düşer..( 9 aylık derken üçüncü 3 aylık demek istedim)
    Son düzenleme : efe78; 06-10-2017 saat: 17:11.

8. Büyük yatırımlarını tamamlamıştı borcunu da bitirmek üzere..hep döviz pozisyon açığı vardı,ilk yarıyılda artık fazlası var.Yine ilk yarıyılda satış miktarı geçen yılın altında kaldığı halde hasılat ve kar geçen yılın üzerinde,karlılık ve ihracat önemli oranda yükselmiş.
    3.çeyrekte ihracat ve kar patlaması muhtemel,%100 kar artışı sürpriz olmaz.Önceki zayıf bilançolarda 5,09 gören fiyat şimdi 4,20..%100 kar artışı açıklandığında fiyat yine buralarda kalır mı?

Sayfa 73/588 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •