Sayfa 731/742 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741 ... SonSon
Arama sonucu : 5931 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Tam tersine hocam. Olumlu yansıyor çünkü öncelikle stokları degerleniyir.

Ikinci olarakta hammadde fiyatlari artinca nihai ürün fiyatlarida artiyor. Bu da ciroyu ve kar marjini olumlu etkiliyor. (diye biliyorum, yanılıyor olabilirim )

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Nihai ürün fiyatı artacaktır haklısınız.Maliyetteki artışı sirket fiyatlara yansıtınca ciroda artış olacaktır ancak bu seferde adet bazlı satislarinda düşüş gösterebilir ve buda marjlarini dusurebilir gibi geliyor bu maliyet artışlarının ama yine söylüyorum emin değilim ben de

Belki cevaplarsa şirkete sorabiliriz bu durumun genel olarak nasıl bir etkisi olduğunu..

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Enflasyon muhasebesinden olumlu etkilenecek nadir şirketlerden biri diye düşünüyorum Menderes için

Birde 4. çeyrekler hep çok iyi gelir Menderes te. Patron bir alicengiz yapmazsa gider artık 2024 de

3. Menderes; tekstil, seracılık, kuru meyve ve domates işinde büyük ihracatı olan bir şirket. Enerji üretiminde jes, res ve ges ne ararsan var. Bitmedi arsa, arazi tarla derken 1 ay sonra ruhsatı alınacak aşağıda linkteki mülkte şirketin bünyesine girmiş olacak

10 senedir alır satarım. Her sene bu sene Menderes senesi derim ve hep sukutu hayal ile ayrılırım.
    Amma finansal borçlarını kapatıp net nakite geçmeye hiç bir yıl bu kadar yakın olmamıştı.
    Migros benzer kamburundan kurtulunca koca Migros 1 senede 40 dan 400 ze gitmişti.

https://youtu.be/bXcOjqgM-HM?si=Dwc3SQL_gTxyz8rE

4.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesinden olumlu etkilenecek nadir şirketlerden biri diye düşünüyorum Menderes için

Birde 4. çeyrekler hep çok iyi gelir Menderes te. Patron bir alicengiz yapmazsa gider artık 2024 de
    Logoyu da öyle dusunuyorduk.Aynı o hesaba dönmesin Sn Maharaj

5.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Logoyu da öyle dusunuyorduk.Aynı o hesaba dönmesin Sn Maharaj

Mümkün tabi ama bazı kritere bakınca buna olumlu yansıyacak gibi düşünüyorum. Logo da bizi kurumlar yanılttı. Yoksa şahsi bir beklentim yoktu onda. Hep bir ağızdan Logo enflasyon muhasebesinden pozitif etkilenecek dediler. Bizde öyledir herhalde dedik ama sabahki görüşmemde öyle olmadığını anlamış olduk

Menderes de şahsi fikrim bu benim. Uzmancık fikri değil yani.
    Menderes patron tahtasıdır ve her şeyde mümkündür ayrıca tabi.

6. Menderes, finansal borcunu azaltiyor ve yıllardır gol yediği doviz açık pozisyonunu kapattı sayılır. Üretilen daireleri de satarak şirkete iyi nakit girişi olur. Borçlar daha da azalır.

Enflasyon muhasebesinde kara olumlu yansıması için bilançonun pasifinde borçların, aktifindeki nakit ve alacaklardan fazla olması gerekir ki mendereste bu şekilde.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

7. enflasyon muhasebesi sanayi şirketlerinin karına negatif yansıyor iyi gelen yok cemts örneği.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

8.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Menderes, finansal borcunu azaltiyor ve yıllardır gol yediği doviz açık pozisyonunu kapattı sayılır. Üretilen daireleri de satarak şirkete iyi nakit girişi olur. Borçlar daha da azalır.

Enflasyon muhasebesinde kara olumlu yansıması için bilançonun pasifinde borçların, aktifindeki nakit ve alacaklardan fazla olması gerekir ki mendereste bu şekilde.
    Elinde çok kıymetli gayrimenkuller var. İzmir Bornova projesi, Fabrikanın 500.000 m2 lik arsası ve daha bir sürü taşınmazı bar. Bunlara değerleme yapması lazım, yapar mı bilemem. Yaparsa çok süpriz bir bilanço gelecektir diye düşünüyorum

Sayfa 731/742 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •