Sayfa 732/1000 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    müşteri temsilcisinden de yaptırabilirsiniz. sadece 2 gün valör oluyor. Onlar bizim göremediklerimizi de görebiliyorlar
    Müşteri temsilcisinden kastiniz şubeden bize otomatik atanan midir hocam? Yoksa borsa işlemlerinde iletisime geçtiğimiz ziraat yatirim danismani mi?

2. Güncel CDS puanini göremiyorum .Destek verebilen olursa sevinirim.

Daha once de bir arkadaşımızın belirttiği gibi Twitter da takip ettiğik kullanıcı 30 KASIM DA kaldı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Müşteri temsilcisinden kastiniz şubeden bize otomatik atanan midir hocam? Yoksa borsa işlemlerinde iletisime geçtiğimiz ziraat yatirim danismani mi?
    ben garanti ile çalışıyorum. şubede bana tanmış müşteri temsilcimle hallediyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    Güncel CDS puanini göremiyorum .Destek verebilen olursa sevinirim.

Daha once de bir arkadaşımızın belirttiği gibi Twitter da takip ettiğik kullanıcı 30 KASIM DA kaldı

investing de hisse senedi grafiklerini seçip ilgili alana cds yazın 5-10 kaç yıllık istiyorsanız grafiğini ve son halini görebilirsiniz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. Merhabalar,
    Ben de eurobond yatırımı yapmayı düşünüyorum da, mevcut 1+1 dairemi satıp dolara dönüp, EB almak istiyorum
    Tabi çekincelerim var, mesela usd çok yüksekken bu işi yapmak gibi.
    Ama sanırım usd uçuk & ekonomi de yamuk olduğu için cdsler yüksek, fiyatlar düşük doğal olarak. Bu da sanırım EB için doğru zaman oluyor.

Yine de seneye kuponumu aldığımda ya dolar 9 lara düşmüş olursa endişemi; o zaman da muhtemelen CDS ler düşmüş, EB fiyatları da yükselmiş olur, gerekirse satarım diye düşünerek gideriyorum; doğru mantık mı kurmuş oluyorum

Acemi sorular biliyorum ama, sizler bu konuda tecrübeli olduğunuz için en azından yönlendirirseniz sevinirim, tşkler şimdiden.

6.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Merhabalar,
    Ben de eurobond yatırımı yapmayı düşünüyorum da, mevcut 1+1 dairemi satıp dolara dönüp, EB almak istiyorum
    Tabi çekincelerim var, mesela usd çok yüksekken bu işi yapmak gibi.
    Ama sanırım usd uçuk & ekonomi de yamuk olduğu için cdsler yüksek, fiyatlar düşük doğal olarak. Bu da sanırım EB için doğru zaman oluyor.

Yine de seneye kuponumu aldığımda ya dolar 9 lara düşmüş olursa endişemi; o zaman da muhtemelen CDS ler düşmüş, EB fiyatları da yükselmiş olur, gerekirse satarım diye düşünerek gideriyorum; doğru mantık mı kurmuş oluyorum

Acemi sorular biliyorum ama, sizler bu konuda tecrübeli olduğunuz için en azından yönlendirirseniz sevinirim, tşkler şimdiden.
    Yorumların doğru,kendi notlarımı ekliyorum;
    - CDS in düsük olduğu ve doların görece alım fırsatı verdiği donemlerde doları topla
    - CDS İN yüksek olduğu dolar maliyeti yüksekkende iyi orandan eurobond topla

- Eurobondlarında vade beklemeden alım satım yaparsan beyanname ve gelir vergisi vermen şart.Maliyet hesaplarında bunu unutma.

- Kupon faiz gelirlerin belli bir değeri geçerse beyanname ve vergi bermem gerek unutma.Eğer kupon faizine ilave gayrimenkul(kira) iratı elde ediyorsan kesin beyanname ve vergi çıkar bunu unutma.

- Eurobondlarda en büyük risk Ülkenin temerrüde dusmesidir.Bu zor bir olasılık ama olursa ülkece bedel oderiz bunu unutma.Bu nedenlede kenarda belli bir ayrı likitin bence olsun.

- Benim endişelerimden biride dolar mevduat faizleri bu derece düşükken ve dolar bu kadar gozdeyken insanların eurobondlara yoneliminin artması.İktidar buna duyarsız kalmayabilir ve ilave düzenlemelere gidebilir.Bunu korkarak yazıyorum .
    Başkaca bir şey de aklima gelirse paylaşırım.

7. EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    Yorumların doğru,kendi notlarımı ekliyorum;
    - CDS in düsük olduğu ve doların görece alım fırsatı verdiği donemlerde doları topla
    - CDS İN yüksek olduğu dolar maliyeti yüksekkende iyi orandan eurobond topla

- Eurobondlarında vade beklemeden alım satım yaparsan beyanname ve gelir vergisi vermen şart.Maliyet hesaplarında bunu unutma.

- Kupon faiz gelirlerin belli bir değeri geçerse beyanname ve vergi bermem gerek unutma.Eğer kupon faizine ilave gayrimenkul(kira) iratı elde ediyorsan kesin beyanname ve vergi çıkar bunu unutma.

- Eurobondlarda en büyük risk Ülkenin temerrüde dusmesidir.Bu zor bir olasılık ama olursa ülkece bedel oderiz bunu unutma.Bu nedenlede kenarda belli bir ayrı likitin bence olsun.

- Benim endişelerimden biride dolar mevduat faizleri bu derece düşükken ve dolar bu kadar gozdeyken insanların eurobondlara yoneliminin artması.İktidar buna duyarsız kalmayabilir ve ilave düzenlemelere gidebilir.Bunu korkarak yazıyorum .

Bana göre tercih edilmeme nedenleri

bizde konut dışında uzun vadeli yatırım kültürü yok

Kira geliri ile beraber vergiye dahil olması cazibesini düşürüyor.

Üstelik alım satım vergisi olması nedeniyle hızlı nakite dönmenin cezası var.

8.  Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku

vakıf arı hesapta günlük %4.5 veriyordu dolara.. % 4 faizli tahvil bile çıkmıştı..
    şimdi % 1veriyorlar stopajda çıktımı 0.80..

50000 dolar 32 günde 35 dolar getiriyor..

Sayfa 732/1000 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •