Sayfa 733/891 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon
Arama sonucu : 7124 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1.  Alıntı Originally Posted by Alptehran Yazıyı Oku
    Sanırım artık "sözün bittiği yer" ifadesi bile kifayetsiz kalıyor.
    İlk yatırım hesabımı tcell halka arz edildiği zaman açtım ve tcell ile hisse senedi yatırımına başladım. Yatırım alışkanlığım;çok iyi araştırıp, muhakeme edip, sadece 1 (bir) hisse seçerek getiriye kanaat edene kadar uzun süre bekleme şeklindedir. 6.60'dan almış olduğum Asuzu hisse senetlerini 2 yıl sonra, 20.50 civarı "artık kafi" dedim ve 20 yıl sonra ikinci kez tcell hisse senedi aldım. 2 aydır hem araştırıyorum hem de siz değerli hissedaşlarımın analizlerinden/değerlendirmelerinden faydalanıyorum. Ama hiç böyle bir tecrübe yaşamadım. Artık "yok böyle birşey" ve "sözün bittiği yer değil, aklın/beynin durduğu yerdeyiz" diyorum.
    20 yıl önce "çok kısa bir zaman içinde 1'e 40 verecek" beklentisi vardı. Geçen 20 yılda tcell 40 kat büyüdü ama hiçbir zaman 40 vermedi

2. TEB yatırım viop endeks kontratında long pozisyon açtıkça
    Aldığı long pozları hedge etmek için endekste ağırlığı en yüksek hisseler de aynı gün short poz açıyor
    Anlayacağınız o ki adamların endeks kontratlarında çevirdikleri fırıldakların mezesi oluyoruz
    Sırf endekste ağırlığımızın yüksek olmasından dolayı
    Koskoca şirketin değerini tcell ile alakası olmayan pozisyonların hedge edilmesi baskılıyor
    Gel de sövme bu duruma
    Koskoca ülkede birileri tcell ile alakalı olmayan yerlerde para kazanacak ve ceremesini tcell hissedarları çekecek
    Varlık fonu işte bu noktada eleştirilmeli
    Bu kurt tezgahını bir tekme ile dağıtacak güç kendilerinde
    Vasıfsızlık basiretsizlik ülkenin kurumlarında paçadan akıyor
    Bir tane iş bilen adam olmazmı şu alenen ulu orta yapılan rezillikleri "dağılın ulan çakallar" diye bitirecek?
    Sözün bittiği yer esas burası
    Az insan çok huzur

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    TEB yatırım viop endeks kontratında long pozisyon açtıkça
    Aldığı long pozları hedge etmek için endekste ağırlığı en yüksek hisseler de aynı gün short poz açıyor
    Anlayacağınız o ki adamların endeks kontratlarında çevirdikleri fırıldakların mezesi oluyoruz
    Sırf endekste ağırlığımızın yüksek olmasından dolayı
    Koskoca şirketin değerini tcell ile alakası olmayan pozisyonların hedge edilmesi baskılıyor
    Gel de sövme bu duruma
    Koskoca ülkede birileri tcell ile alakalı olmayan yerlerde para kazanacak ve ceremesini tcell hissedarları çekecek
    Varlık fonu işte bu noktada eleştirilmeli
    Bu kurt tezgahını bir tekme ile dağıtacak güç kendilerinde
    Vasıfsızlık basiretsizlik ülkenin kurumlarında paçadan akıyor
    Bir tane iş bilen adam olmazmı şu alenen ulu orta yapılan rezillikleri "dağılın ulan çakallar" diye bitirecek?
    Sözün bittiği yer esas burası
    Endekste çok etkili olan birçok başka hisse var. bu hedge işlemlerini neden idiğer guruplarda yapılmıyor?
    Çünkü onların gizli açık sahibi var.
    anda müdahale ediyorlar.
    Ya türkcell?
    Tcell sahipsiz.
    Arayanı soranı yok. Rulet masasında meze olmuş.
    20 yılda 20 kat büyümüş ama dolar bazında 20 kat düşmüş örnek kağıt .
    Dünya borsa tarihine altın harflerle yazılacak tek örnek....
    Bu Başarıda TVF emeği unutulmayacak....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

4.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Geçen bir tanıdık abi bende borsaya girdim dedi.
    Hayırlı olsun ne aldın dedim 500 TL den cimbeton aldım dedi.
    Allah Allah. baktım 10 kat artmış bunu niye aldın dedim. Grafiğine baksana kulp yapiyormus. Abi daha çok gidecek dedi. Öyle demişler.
    Hayırlı olsun dedim. 300 e düşünce beni arıyor zararı nasıl kurtaracagim diye bir de güzel güzel hikayeler anlatiyor
    Turkcell grafiğine bakmis 10 yıldır kicin kicin gidiyor bunda iş yok bu yükselmez diyor.
    Hani haksız da sayılmaz ha...
    Sayın Arpaci55,
    Bende konu viop olduğu için, sizin başınızdan geçenin benzer bir olayı konu nedeyim;
    Geçen şirket çalışanlarından (şöför) yani finansal okul yazarlı beklemiyoruz..!!!!
    Adam abi sağ ol bana bir iki hisse söylendin Allah Bereket versin güzel kazandık ...vs...
    Ama Tcell aldık ..
    -e güzel dedim.
    ondan battık 17 mil...düş 9mil TL
    nasıl oldu bu???
    Şaşırdım tabi ki....

VİOP dedi!!!!!

Durum bu yani....

Millet bekliyor...3-5 günde hemen milyoner olayım köşeyi döneyim.....

Bu işin bir sürü profesyoneli bankalarda çalışıyor...adamlar salak mı? sana %25 faiz le para satmak için adam çalıştırıyor...
    Gider onlar VİOP yada her neyse ondan alır...onlar kazanır dedim...
    öyle uçacak kaçak lafları ...kanmayın dedim...

Buradaki tahtada herkes işi bilen bir sürü yatırımcı var...
    Döngü aynı al -sat, sat- al maalesef durum bu....
    alın hisseleri 1-2 bakmayın tahtaya işlem yapmayın...
    yazı aşağılara verirse alın biriktirin bakalım ne olacak?

Bunlar kendimce aklımın erdiği.... kadar...

Farklı görüşü olan tabi ki olabilir...

ytd.

Saygılar

Sayfa 733/891 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •