Sayfa 74/2147 İlkİlk ... 24647273747576841241745741074 ... SonSon
Arama sonucu : 17176 madde; 585 - 592 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Az kişi yazsak da izleyen önemli bir kitle var. Gerçi bir kişi bile faydalansa yeter bence. Kaliteyi düşürmeye, boş muhabbetle sayfaları doldurmaya başlayanlar olursa hemen uyarırım...Olmadı başlığı da kaparım.

Bu arada bu başlığa 3 yıldız, hatta daha altını veren hazımsızlar var. Ne oldu, nesini beğenmediniz. Yoksa burada alıştığınız ya da özlediğiniz çirkeflikleri görmüyorsunuz diye mi bu hazımsızlık. Daha çok beklersiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    askeri harcamalarımız,3,5 milyon suriyeli,teşvikler,kgf ,yüksek petrol fiyatı,düşük ihracat ,israflar bunlar varken yüzde 10 da nasıl duruyor hayret ediyorum........
    Enflasyon seçilen mal ve hizmetlerin fiyatındaki değişimi gösteriyor. Harcama sepetinize göre sizin-benim enflasyonum daha farklı olacaktır. Bir ara deniz üstad harcamalarını kaydedip kendi enflasyonu hesaplıyordu, belki son durum hakkında bilgi verir.

Şahesen kendi enflasyonum da %15 in altında değildir. Akaryakıt harcaması, eğitim gideri, dışarıda yeme içme maliyeti, mutfak masrafı vs ortalaması en az %15 dir.

Dış PİYASALARIN durumu malup DÜŞÜŞ devam ederken 15 dakikalık GRAFİKTEKİ Düşen trend yukarıya geçmek için deneniyor başaramadılar henüz ...

Tuesday April 03 2018 Actual Previous Consensus
    11:00 AM
    EA
    Markit Manufacturing PMI Final MAR 56.6
    58.6 56.6

Euro bölgesinde Aralık ayından beri,3 aydır arka arkaya bir önceki aya göre daha düşük imalat PMI 'ları geliyor.

The latest reading pointed to the weakest pace of expansion in the manufacturing sector since last July, as both production and new business increased the least since November 2016 and the pace of job creation eased to a seven-month low. Also, sentiment among manufacturers regarding future output softened to a 15- month low, but remained strongly positive overall. On the price front, input cost inflation fell to a six-month low and average selling prices rose the least in the year so far.

https://tradingeconomics.com/euro-ar...ufacturing-pmi

Son okuma ,geçen Temmuz ayından beri imalat sektöründe en zayıf büyüme adımını işaret ediyor.Üretim ve yeni işletmeler,her ikisi birden Kasım 2016'dan beri en az artışı gösterdi.Yeni yaratılan istihdam 7 ayın en düşüğüne gevşedi.Ayrıca,imalatçılar arasında geleceğe ilişkin üretim artışı beklentisi de gerileyerek son 15 ayın en düşüğüne indi fakat totalda pozitif bölgede güçlü kalmaya devam ediyor.Fiyat cephesinde girdi maliyetleri enflasyonu son 6 ayın en düşüğüne geldi ve ortalama satış fiyatları şimdiye kadar yıl içinde en düşük yükselişi kaydetti.

ABD ekonomisi geçen yılın ikinci çeyreğinden beri giderek artan bir şekilde, istimi üzerinde yükselişte iken, Euro bölgesi ekonomi alanında son aylarda yorgunluk işaretleri ve yavaşlama var,buna rağmen piyasa yapıcılar bu durumu ısrarla euro/dolar paritesine yansıtmamakta inat ediyorlar.Bakalım,ne zamana kadar suyu tersine akıtabilecekler!...

Tuesday April 03 2018 Actual Previous Consensus
    03:55 PM
    US
    Redbook YoY 31/MAR 4.4%
    3.6%
    03:55 PM
    US
    Redbook MoM 31/MAR 0.4%
    0.1%

Redbook(Kırmızı kitap) nedir:

The Johnson Redbook Index measures the growth in the U.S. retail sales. The index is based on the sales data of around 9,000 large general merchandise retailers representing over 80 percent of the equivalent 'official' retail sales series collected and published by the US Department of Commerce

Johnson Kırmızı Kitap endeksi ABD perakende satış büyümesini ölçen bir endekstir. Bu endeks, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından toplanan ve yayınlanan eşdeğer 'resmi' perakende satış serilerinin yüzde 80'ini temsil eden yaklaşık 9.000 büyük ölçekli genel perakendecinin satış verilerine dayanmaktadır.

Redbook Index in the United States averaged 2.31 percent from 2005 until 2018, reaching an all time high of 7.60 percent in March of 2005 and a record low of -5.80 percent in July of 2009

2005 yılından beri istatistikleri tutulan Kırmızı Kitap endeksinin ortalama değeri 2.31,en yükseği Mart 2005 tarihindeki 7.6,en düşüğü -5.80 ile Temmuz 2009 tarihleridir.

https://www.cnbc.com/2018/04/03/kuro...s-program.html

Kuroda says the Bank of Japan is talking about an exit from its huge stimulus program

The Bank of Japan is talking about an exit from its huge stimulus program.
    The central bank has pledged to buy $80 trillion yen ($720 billion) worth of bonds a year.
    Governor Haruhiko Kuroda says his target is still to achieve 2 percent inflation
    .

Japonya Merkez Bankası Başkanı Kuroda:''JMB devasa parasal teşvik programından çıkmayı konuşuyor''

Japonya Merkez Bankasının yıllık 720 milyar dolar değerinde Japonya Hazine tahvili satın alma tahattüdü vardı.
    Kuroda ,hedeflerinin hala %2 enflasyon seviyesine ulaşmayı başarmak olduğunu ifade etti.
    Son düzenleme : deniz43; 03-04-2018 saat: 19:49.

7. Dow 1/2 kapanir +550 puana. Eldeki mal maliyeti de 22870 e düşer. Az olsun öz olsun...

8. pozitif dow kapanışına rağmen, kapanış sonrası ticaret savaşları endişelerinin alevlenmesi ile vadeliler 100 puan kadar ekside...dolartl nin ateşi hale yüksek ve 4 tl sınırında.

bu çerçevede, vadeli açılışının 100-200 puan negatif, 140100 lerde açılmasını bekliyorum. bekliyorum derken bir tarafımdan sallamıyorum ama...bu iş biraz hesap kitap işi...şu şartlarda 300-500 puan artı gap bekleyen var mesela, ya cehalet, ya da manipülasyon amaçlı bu tür yorumları doğru analiz edin derim.

Sayfa 74/2147 İlkİlk ... 24647273747576841241745741074 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •