Sayfa 744/1002 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 5,945 - 5,952 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Tunç Şatıroğlu
    @TuncSatiroglu
    📈Tradingeconomics sitesinde düzenli olarak enflasyon verisi açıklayan 166 ülke ve Euro Bölgesi bulunuyor.

💡144 ülkenin enflasyonu %10'un altındadır

💡128 ülkenin yıllık enflasyonu Türkiye'nin açıklanan son aylık enflasyonundan daha düşüktür

💡161 ülkedeki enflasyon TCMB'nin yıl sonu hedefi olan %36'dan daha düşüktür.

💡Yüksek enflasyon bütün dünyanın sorunu değildir. Dünyanın büyük kısmında yüksek enflasyon sorunu çözülmüştür. Türkiye bu sorunu çözemeyen birkaç ülkeden biridir. COVID tüm dünyanın sorunu olmuş, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali de bölgedeki bütün ülkelerin sorunu olmuştur. Türkiye yüksek enflasyon sorununa çözüm yerine bahane üretmiştir.

💡Dünyada enflasyonun yüzde 50'den fazla olduğu 5 ülke vardır ve Türkiye bunlardan biridir.

💡Dünya beşten büyüktür.

https://tradingeconomics.com/country...ontinent=world

https://twitter.com/TuncSatiroglu/st...D&refsrc=email
    ENFLASYON kendi vatandaşlarının parasını resmi yolla ÇALMAKTIR, EN BÜYÜK AHLAKSIZLIKTIR.

Yıllarca biriktirdiği emekleri temsil eden BİRİKİMLERİ DEVALÜASYONLA SIFIRLAYAN
    Dünyadaki o 5 ülke dışındaki hükümetleri yok demek ki.

Tabii enflasyon sever ülkelerin yöneticileri devalüsyonlardan önce kendileri haberdar oldukları için servetlerine servet de katmaları ayrı bir konu...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Şükür henüz emekli değilim. Et alabiliyorum şu sıralar.
    Dün yaklaşık 8 kilo muhtelif et aldım.4.100 gayme tuttu. Aynısını sabah 5’de kuyruğa girerek ilgili kurumdan alsaydım daha ucuza gelirdi muhtemelen. Fazla ödedim ama uyku yanıma kar kaldı.
    Bugün de beyaz sıvı (Reha beyin sevdiğinden) şampuan, sabun , temizlik malzemeleri stokladım.
    Daha aklımda bir kaç ürün daha var stok için. Onlar da yarın artık.
    Çocuklar kuzu ciğer istedi ..Bu gün mahalledeki hemşerilerimin kesimhanesine gitti..Yarım kuzu ve ciğer takımını aldım(kilo 300 ) .....

BBP lideriin dediği gibi kilo işi pahalıya geliyor a.q

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Ulkenin haline bak parasi olan bile yurtdisina cikamiyor

https://www.instagram.com/reel/C3kr_...A3NzlhbQ%3D%3D
    El paso’dan usa’ya girmek için mi gidiyorlar acaba ?

4.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Çocuklar kuzu ciğer istedi ..Bu gün mahalledeki hemşerilerimin kesimhanesine gitti..Yarım kuzu ve ciğer takımını aldım(kilo 300 ) .....

BBP lideriin dediği gibi kilo işi pahalıya geliyor a.q
    Dana ciğer 475 gördüm. Et alamayan sakatata hiç ulaşamayacak anlaşılan. Ciğer çok yararlıdır. Yaparsa BİP parti yapar.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    ENFLASYON kendi vatandaşlarının parasını resmi yolla ÇALMAKTIR, EN BÜYÜK AHLAKSIZLIKTIR.

Yıllarca biriktirdiği emekleri temsil eden BİRİKİMLERİ DEVALÜASYONLA SIFIRLAYAN
    Dünyadaki o 5 ülke dışındaki hükümetleri yok demek ki.

Tabii enflasyon sever ülkelerin yöneticileri devalüsyonlardan önce kendileri haberdar oldukları için servetlerine servet de katmaları ayrı bir konu...
    Reyisin buyurduğu gibi faiz sebep enflasyon netice değildir, karşılıksız para basmak sebep, enflasyon neticedir.

CFA ülkelerinde (Eski Fransa sömürgeleri) Fransanın kontrolündeki frank kullanılır ve yıllık enflasyon oranı % 3 civarındadır.

Haaa... Bu örneği sömürge ülkesi olalım diye vermiyorum ve zaten hala sömürülüyorlar, karşılıksız para basamadıkları için enflasyon oranları çok düşük.

Daha bir sürü parametre var bu konuda, ahaaa... enflasyonun reçetesi bu denilemez tabiki.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Ulkenin haline bak parasi olan bile yurtdisina cikamiyor

https://www.instagram.com/reel/C3kr_...A3NzlhbQ%3D%3D
    sayın bisikletçi bana göre büyük adamsın yapılan aşağılamalara saldırılara cevap verme gereği bile duymuyorsunuz sevgimi saygımı gönderiyorum

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Dana ciğer 475 gördüm. Et alamayan sakatata hiç ulaşamayacak anlaşılan. Ciğer çok yararlıdır. Yaparsa BİP parti yapar.

Dana kuşbaşı kasapta 470 gaymeydi yahu, ayrıca karaciğer çok faydalıdır

diye not düşelim, çünkü ülkeyi ciğeri 10 para etmeyenler sarmış durumda.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

G.Amed abi, bu Amerikalıları uyarsana herif sörf tahtasına g.tünü yaymış yatıyor, kadın ise orasını yazmayayım oturuyor, diplerinde Büyük Beyaz köpekkbalığı var, s.klerinde değil
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 744/1002 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •