Sayfa 747/1230 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,969 - 5,976 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Bu virüs olayında cauti reisin herşeyiı öngörememesi normal, patlamayan analizci yok piyasada. Hepimiz için konuşuyorum

1 ay önce ekonomide daralma zor diyen analistler şimdi %10 daralma olcak minimum diyor. Ben de ortalama 89 maliyetle tüpraşta tersten yakalandım. Ve korkarım ki daha çok zarar edecem : )

https://www.amazon.com/Great-Influen...4706455&sr=8-1

1918 salgınını anlatan şu kitabı okumanızı öneririm, bende yeni başladım. 13 dolar vermek istemeyenler libgenden bedavaya indirebilir.
    Büyük oyuncuların Virüs konusunu pozisyonları gereği başta hafife aldığını, gerekli pozisyon ayarlamaları sonrası, hükümetlere baskı yapabilmek için abarttıklarını söyledim..2009 da da böyle oldu...daha fazla taviz koparmak İçin de işi paniğe dönüştürdüler.

Bu görüş beni bağlar...çok da somut bir doneye dayanmıyor tabii ki...hatta wishfullthinking bile diyebilir bazıları.

Kısa vadede piyasa her zaman haklıdır..ama orta vadede kimin haklı olduğunu da zaman gösterecek.

Not: şu an Pegasus CEO su Mehmet nane bloomberght de konuşuyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    PEGASUS/NANE:ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE TEKRAR ESKİ PERFORMANSIMIZA DÖNECEĞİZ -BLOOMBERG HT

20.03.2020 16:08:27 PEGASUS/NANE:ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE TEKRAR ESKİ PERFORMANSIMIZA DÖNECEĞİZ -BLOOMBERG HT

20.03.2020 16:08:19 PEGASUS/NANE: BU KRİZİN GETİRDİĞİ PANİK AŞILDIKTAN SONRA İYİ BİR PERFORMANS GÖSTERECEĞİMİZE İNANIYORUZ -BLOOMBERG HT

Syg,
    Tam zamanında çıktı programa...bundan bir yıl kadar önce neden orta vadede Pegasus u beğendiğimi yazarken, en büyük artılarından biri de Mehmet nane demiştim...başarılı buluyorum kendisini.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

cautionary hısse net'e ilk girdiğimsenelerden bilirim ve görüşlerine değer veririm. Şimdi olağanüstü dönemlerden geçiyoruz ve kartlar yeniden karılacak. Kişilerin değerlendirmelerini teşvik edip her bilgikırıntısından yararlanıp ufkumuzu açık tutmamız gerekir. Bu dönemler de geçecek ve doğru seçim yapıp öngördüğü hedeflere kadar dayanabilen küçük bir azınlık para kazanacak, sinirleri bozulup terkedenlerin yerini yeni hevesliler alacak. 1986 dan beri gözlemlediğim bu. Ders aldımmı. Pek sayılmaz, dipte girdiğimi düşündüm, kendiğime güvendiğim için zarar kes yapmadım ve %40 zarardayım ama bekleyebilirim. Nasıl olsa güneş yeniden doğacak, her seferinde olduğu gibi.

4.  Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    130 milyar dolar kişilerin döviz meduatı ve 89 milyar dolar karşılığı altın hesabı var. MB rezervlerinde yıl içinde ödenecek dış borçlar düşüldükten sonraki net rakamı düşünürsek döviz hesaplarımızın şu anda karşılığı eksik.Bu durum ABD ve AB bankaları için de geçerli ama onlar 10 cent ile 100 dolar basabiliyor. ABD şimdi %1.5 faizli 50 sene vadeli hazine bonosu sürmeye hazırlanıyor. Normal konjonktürde bu Türkiye için sorun olmazdı ama CDS imizin 500 leri geçtiği durumda sorun.
    130 milyar dolar kişilerin döviz meduatı rakamına nereden ulaştınız?

İlgili linkte farklı bir bilgi mevcut. Kaynak paylaşırsanız forum için daha iyi olur.

Aynı şekilde 89 milyar dolar karşılığı altın hesabının bilgisi de linkte çok daha düşük gözükmektedir. Bu bilgilerin kaynağı bizim de öğrenmemize destek olacaktır.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Video yorum yapan bazı kişilerin verdiği rakamlardan hatırladığım.Rakam yuvarlak,biraz aşağı veya yukarı olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    130 milyar dolar kişilerin döviz meduatı rakamına nereden ulaştınız?

İlgili linkte farklı bir bilgi mevcut. Kaynak paylaşırsanız forum için daha iyi olur.

Aynı şekilde 89 milyar dolar karşılığı altın hesabının bilgisi de linkte çok daha düşük gözükmektedir. Bu bilgilerin kaynağı bizim de öğrenmemize destek olacaktır.
     Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    130 milyar dolar kişilerin döviz meduatı ve 89 milyar dolar karşılığı altın hesabı var. MB rezervlerinde yıl içinde ödenecek dış borçlar düşüldükten sonraki net rakamı düşünürsek döviz hesaplarımızın şu anda karşılığı eksik.Bu durum ABD ve AB bankaları için de geçerli ama onlar 10 cent ile 100 dolar basabiliyor. ABD şimdi %1.5 faizli 50 sene vadeli hazine bonosu sürmeye hazırlanıyor. Normal konjonktürde bu Türkiye için sorun olmazdı ama CDS imizin 500 leri geçtiği durumda sorun.
     Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Video yorum yapan bazı kişilerin verdiği rakamlardan hatırladığım.Rakam yuvarlak,biraz aşağı veya yukarı olabilir.
    Kaynaklı araştırmaya dayalı rakam paylaşırsanız aşağı yukarı bilgi yerine daha etkin ve hatırlama dışı bilgi sağlamış olabilir. Video yorum yapan bazı kişilerin linkleri de bize destek sağlar.

Buradaki bilgilerin tam doğruluğu hepimiz için önem arz etmektedir. Sizden yegane ricam varsa bir rakam ya da bilgi kaynağıyla birlikte paylaşmanızdır.

Böylelikle daha az yuvarlar ve savunulabilir bir bilgi sunmuş olabilirsiniz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Altın mevduatı toplamı TL olacaktı,benim dikkatsizligim.Dolar ise Google da aratınca 128 milyar Max gözüküyor,son dönem gazete haberinde de 120 milyar dolar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Kaynaklı araştırmaya dayalı rakam paylaşırsanız aşağı yukarı bilgi yerine daha etkin ve hatırlama dışı bilgi sağlamış olabilir. Video yorum yapan bazı kişilerin linkleri de bize destek sağlar.

Buradaki bilgilerin tam doğruluğu hepimiz için önem arz etmektedir. Sizden yegane ricam varsa bir rakam ya da bilgi kaynağıyla birlikte paylaşmanızdır.

Böylelikle daha az yuvarlar ve savunulabilir bir bilgi sunmuş olabilirsiniz.
    abartmayın arkadaşlar, şu anda bu verilere bakan makan yok..olağanüstü günler...piyasa ucuz hemde çok ucuz...Ama malesef belirsizlik bitmeden bu ucuzluk devam eder...en iyisi alıomları zamana yaymak ama alımda yapmak..az az belki..Sonuçta hissede de beklemenin maliyeti var..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 747/1230 İlkİlk ... 247647697737745746747748749757797847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •