Sayfa 750/793 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760 ... SonSon
Arama sonucu : 6337 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Şu kampı mampı olan kurumlar da dikkat ettiyseniz genelde ordan oraya tayin gören kurumlardır.. Çoğu memur gibi memleketinde işe başlayıp orda bitirmezler meslek hayatlarını.. Çoluğu çocuğu rezil olur tayinlerde.. Ailesi, okulu, taşınma rezilliği, edindiği sosyal çevresini kaybetme, yeni görev yerine alışma.. Bence s.kindirik bi kamp için ağır şartlar.. Ki bildiğim kadarı ile herkes her sene gidiliyor diye bir durum da yok.. Koca koca kurumların 1-2 kampa doluşamayacaklarını herkes akıl edebilir.. Kim bilir kaç yılda bir geliyordur sıra..

Burda adaletsizlik duygusundan çok kıskançlık duygusu görüyorum ben.. Net..
    ELİNİZE SAĞLIK .... Bizim millet hiçbir emeği olmadığı halde gelip tüm kamu imkanlarına çöken siyasileri eleştirmez ama kendi maaşlarından verdikleri aidatlarla ayakta kalan ( öğretmenevi, hakimevi, orduevi vb. ) yerleri beleş sanarak giremedikleri için delirirler. Oysa ; bu mekanlar üyelerinden aidat alarak ayakta kalırlar.

Söylediğiniz gibi, bir öğretmen, asker, hekim, hakim vb. tayin olduğunda ilk 10-15 gün ev bulana kadar kalsın, seminere- göreve gittiğinde bir kaç gün kalsın diyedir. Fiyatlar ise son 10 senedir hiç de ucuz değildir. Bazı gerzekler her şey bedava diye bilerek dedikodu yaparlar. Şu anda bu tesislerde çay 15 tl. mercimek çorba 30 tl. , yatak ücreti 400 tl.

2. Dün Hacettepe hastanesinde bir emekli oto tamircisi vezne kuyruğunda söyleniyor. Bu sağlıkçılara dayak şart, bu paralar fazla diyor. Diğer insanlarda susuyor ve bu zat sesini yükselterek provakasyona devam ediyor. Neymiş, dışarda onlarca hasta kuyruktayken doktor ve diğer çalışanlar nasıl çay içermiş.

Adama tüm hırsımla patladım. Sen tamirhanende oto tamir ederken ne yaptığına karışan varmıydı ? İşini doğru mu yapıyordun. Bu insanlar sabah tam 8 de vizit gezmeye başlıyor, diğerleri birimlerinin başında koşturuyorlar. Saat 9 gibi muayene sırasında çay içerken sana ne zararı var ? Makinemi bunlar ? Ayrıca bu konuşma olurken saatler 17,25 olduğu halde halen tomografi , mrg, laboratuvar açık ve çalışıyordu. Saat 19 ' a kadar sonuçlara bakacağını söylüyordu doktorlar.

Herkes kendinin ne olduğunu sorgulamadan karşıdakine çamur atma, açığını arama peşinde. Sen 6 yıl tıp üstüne 4-5 yıl uzmanlık ihtisası yapsan Allah bilir bize neler yaparsın. Uyuz herif diyerek susturdum. Gerçek hasta olandan çok , canı sıkılan ileri tetkik hastanelerine direkt gelirse kalabalık bitmez elbet.

3. Haftada bir iki gün çalışan aile hekimleri ve hemşireleri sisteme sokulmalı aile sağlık ocaklarında personel israfı yapılmakta hastanelerde sıra alınamamakta

bir tarafta işe bir iki gun giden haftada %20-40 verimle çalışan doktor ve hemşiresi diğer tarafta sıra bulamama bir dengesizlik yok mu bu durumda

bu konuda farklı bir yapılanma şart

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Konu maliyet değil.

Adaletsizlik.

Diğer tüm çalışanlara böyle bir olanak verilse fatura epey şişer...

Milyonlarca öğretmen, belediye çalışanı vs. neden yararlanamıyor?

Neden bazı memur veya asker çocukları kamplarda beleşe tatil yaparken diğerleri onbinlerce TL lik fatura ödemek zorunda.

Neden orduevlerinde cola, bira, yemekler her şey çok çok ucuz. Üstelik en yüksek maaş alanlar da onlar.
    yanlış bildiğiniz bir konuda yanlış yorumlar yapıyorsunuz
    yaklaşık 30 yıldır
    öğretmenevi, orduevi polisevi veya kamu kamplarına bütçeden para akatarılması bütçeden personel çalıştırılması yasak
    kendi bütçesi ile dönemeyen yerlere kar eden yerlerden para aktarılıyor yada kurtarılamıyorsa kapatılıyor satılıyor.
    saydığım yerlerin hepsi tayinli personelinde kalması için yapılmış yerler
    antalyayada muşada bir öğretmenin tayini çıksa ilk 1 aya yakınını buralarda geçirmek durumunda. ev tutana yerleşene kadar. yer bulamadımı daha uzun sürede kalabilirler
    antalyadaki kamplarda veya deniz kıyısındaki herhangi bir kampta kalan memur parası ile kalır
    bunlar içind eörnek verecek olursam antalya hakimevi sosyal tesisleri en lüks sayılabilecek yerlerden biridir ve 2 kişi günlük 2.600 tl ye kalabilirsiniz.
    ha lüks dediğime bakmayın antalyada sıradan bir tatil köyüne gittin mi bulacağın imkanların yarısı yoktur ama temizd,ir düzenlidir. aç kalmazsın
    tabi bu fiyattın içinde veya dışında alkol alamazsın bazı tuhaf kurallara uymak zorundasın
    öğretmenevlerinde kalmak istersen ve öğretmen değilsen kahvaltı dahil 2 kişi 2.000 tldir ve içerisinde lüks diyebileceğin hiçbir şey yoktur. öğretmensen kişi başı 600-700 tl civarı bir fiyata kalabilirsin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. ben hiç polisevinde kalamadım bir iki denemem oldu ama direk polis değilsen yer yok deyip geçiyor

6. Mevduat faizleri bugünde düşmüş enpara akbank düşürmüş

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    ben hiç polisevinde kalamadım bir iki denemem oldu ama direk polis değilsen yer yok deyip geçiyor
    memursan ve görevliysen önceden yer ayırtıp kalırsın
    görevli değil ve memursan boşyer olursa kalıyorsun
    sivilsen duruma bağlı gibi
    ben 2 defa kaldım bir daha asla kalmam. çok temiz değiller ortam uygun değil yemekler kötü
    tabi baltalimanı tarafındaki gibi polis evlerine denk gelirsen durum farklı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    ben hiç polisevinde kalamadım bir iki denemem oldu ama direk polis değilsen yer yok deyip geçiyor

3 ay önce eşimle adana polis evinde kaldım , vasat ötesi anlatamam , ucuz ama değmez

Sayfa 750/793 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •