Sayfa 751/1000 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ha bu arada onsta bir hareket var ,nedenini tam anlayamasam da artış var baya.
    Suudiler yüzünden.

2.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Brunson etkisi bence iyice sönümlendi. Bundan sonrası için Bırakırsa 5,70 bırakmazsa en fazla 6,20..
    brunson etkisi de yavaş yavaş etkisini kaybediyor, kaybedecek.. sırada ne var ?

3.  Alıntı Originally Posted by andrewcardwell Yazıyı Oku
    Dolar /TL 5,40 gelir mi ?
    200 günlük ortalama 4.50 lerde

Trump bu işi hallederse halleder ;)

dünya lideri

4.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    gelmez

ytd..
    türkiye olmaz denilenlerin olduğu ülkedir

5.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    brunson etkisi de yavaş yavaş etkisini kaybediyor, kaybedecek.. sırada ne var ?
    25 Ekim tcmb faiz kararı. 24 Temmuz'daki gibi dövizin düşüşüne güvenip negatif reel faiz riskine girerse büyük bir risk almış olacak.

Bu riski alıp almayacağına göre dövizdeki baskı yön değiştirebilir.

Dengeli bir faiz artışı (ütüleme şeklinde) gelirse ki ben bunu 125 baz puan olarak görüyorum, dövizdeki aşağı yönlü baskı devam edebilir.

Ama faiz artışı gelmez ise yurt dışı yatırımcı tekrar ottan çiçekten nem kapmaya başlar. Negatif reel faiz ortamında da bu gayet normaldir.

25 Ekim ppk toplantısını 24 Temmuz toplantısının bir tekrarı olarak görüyorum.

Ayran var içersen dayak var yersen.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Dövizin belli bir değerin altına düşmesi istenmiyor Hükümet tarafından. Çünkü şu an ihracat ithalat yavaşça dengelenmeye başladı. Eğer TL.yeniden değerli hale gelirse ithalat artmaya başlar. Şu an artan turizm gelirleri ve ithalatta düşme nedeniyle cari açık rahat.
    Bunu sanırım benim kadar hükümette biliyordur. Sanırım 6 ve üstü rakamlar olması istenen dolar kuru rakamları. Her halukarda o rakamların üstünde tutmaya çalışacaklar dolar kurunu.
    Y.T.D.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    25 Ekim tcmb faiz kararı. 24 Temmuz'daki gibi dövizin düşüşüne güvenip negatif reel faiz riskine girerse büyük bir risk almış olacak.

Bu riski alıp almayacağına göre dövizdeki baskı yön değiştirebilir.

Dengeli bir faiz artışı (ütüleme şeklinde) gelirse ki ben bunu 125 baz puan olarak görüyorum, dövizdeki aşağı yönlü baskı devam edebilir.

Ama faiz artışı gelmez ise yurt dışı yatırımcı tekrar ottan çiçekten nem kapmaya başlar. Negatif reel faiz ortamında da bu gayet normaldir.

25 Ekim ppk toplantısını 24 Temmuz toplantısının bir tekrarı olarak görüyorum.

Ayran var içersen dayak var yersen.
    RTE ne diyecek o önemli, MB düşüncesi esas değil.
    Doların o günkü durumuda önemli.
    Düşüş eylemindeyse 125 değil pas bile geçebilirler

Alıntı Originally Posted by andrewcardwell Yazıyı Oku
    Dolar /TL 5,40 gelir mi ?
    Ben iktidar olsam getirmezdim.

Sayfa 751/1000 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz