Sayfa 755/806 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805 ... SonSon
Arama sonucu : 6446 madde; 6,033 - 6,040 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Evet böyle bir lüksleri var ortakları cnh sağolsun. Ancak bizim için güzel olan iç pazar satışlarının artması, iç pazarın marjı ihracattan daha iyi.
     Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Türkiye traktör parkının yaşı 25. Oldukça yaşlı sayılabilir. Tarım destekleri artmaya devam ettikçe, çiftçinin ihtiyacı doğrultusunda traktöre ve tarım ekipmanlarına talebin önümüzdeki 5 yılda yavaşlayacağını düşünmüyorum. Yavaşlayacak olsa bile bu oldukça sınırlı olacaktır.
    Teşekkür ederim sayın müzikal

25 yaş ortalaması çok yaşlı bence bu ttrak için ön açıcı

2.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Ak yatırım Türk Traktör raporu Aylık satışlar:Toplam satış hacmi %25 daraldı,Türk traktörün Ocak 2024 te yurt içi satışları %36 daralırken rapor devam ediyor önemli olan kısmı 2014-2023 döneminde Türk traktör,yıllık yurt içi traktör satışlarının %8 ini yılın ilk ayında yapmıştır.Ak yatırım hedef fiyatı,960 TL Nötr demek görüş yok demektir.Kaynak İş cep.Taze haber.
    Bunun sebebini yukarıda yazmıştım. Maalesef analistler sadece rakamlar üzerinden gidiyor, keşke şirkete bir telefon açıp sebebini bizler gibi öğrenseler. Ama yapmıyorlar, neden acaba???

Size zahmet ak yatırımda bu notu paylaşan şahsa sebebini de sorar mısınız? Bakalım ne cevap verecek. Ben yarın sorduracağım vakit bulursam. Öğrenelim bakalım derdi neymiş. Sene sonu notundan 1 puan kıracağım analist arkadaşın

Şubat ayı rakamlarını görünce "aaa pardon" diyecekler mi, tabii ki demeyecekler

Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Bunun sebebini yukarıda yazmıştım. Maalesef analistler sadece rakamlar üzerinden gidiyor, keşke şirkete bir telefon açıp sebebini bizler gibi öğrenseler. Ama yapmıyorlar, neden acaba???

Size zahmet ak yatırımda bu notu paylaşan şahsa sebebini de sorar mısınız? Bakalım ne cevap verecek. Ben yarın sorduracağım vakit bulursam. Öğrenelim bakalım derdi neymiş. Sene sonu notundan 1 puan kıracağım analist arkadaşın

Teşekkürler Türk traktör 650 civarları dip dersek teknik o zaman bitmiş okeye döner durumda. aylar önce gördüğü zirvesi 1057 bugün kapanış 842 bugün beğendim kapanışı zirvesine %25 yükseliş bence iyi oran risk almaya değer tabi asıl olan aylardır geçemediği zirvesini geçerse işte o zaman çok farklı olur.Ayrıca tüm olumsuzlukların hisse fiyatında olduğunu düşünüyorum XU100 de düşüş olsa bile türk traktörde düşüşün sınırlı olacağını düşünüyorum ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim sayın müzikal

25 yaş ortalaması çok yaşlı bence bu ttrak için ön açıcı
    Yıllarca traktörde hurda teşviki konuşuldu durdu. Ama hiç yapılmadı. 25 yaş yıllardır değişmiyor, sanırım yine hurda konusu olmayacak. Zaten maksimum üretim yapılıyor, çok fazla yukarı marj yok yeni yatırım gelmedikçe. Önümüzdeki 2 yıl içinde kapasite artırımına yönelik yatırım beklentim var. Bu gerçekleşirse başka bir kanalın içine gireriz. Bu sadece benim beklentim elbette, YTD.

Mevcut kapasite ile gidecek olursak dolar bazında karlılık çok değişmez. Muazzam bir fiyat çıkışı beklemiyorum, 1000-1200 bandı normaldir bu koşullarda. Oralara gelmesi de kolay olmayacaktır. Bu marj için bu fiyatlardan alınır mı, orasını yatırımcısı bilir, ben bilmem

5.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku

aradıklarını bizzat biliyorum emin olabilirsin . yatırımcı bölümünü arayıp sorabilirisn aracı kuurmlar sizi arayıp bilgi alıyorlar mı diye .
    ben bireysel olarak arıyorsam aracılar haydı haydı arıyor

6.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    aradıklarını bizzat biliyorum emin olabilirsin . yatırımcı bölümünü arayıp sorabilirisn aracı kuurmlar sizi arayıp bilgi alıyorlar mı diye .
    ben bireysel olarak arıyorsam aracılar haydı haydı arıyor
    Madem aramış, eksik bilgi verip yatırımcıyı kasıtlı bir şekilde yanıltmış oluyor. Bu durumun yaptırımı da belli. Geçmiş olsun kardeşe

7. Traktör kapasite artırımı gerekirse yapar zaten Koç.Benim asıl istediğim şu anda CNH den ithal edip kendi üretmeden sattığı araçlar varsa onları üretmesi

8.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Madem aramış, eksik bilgi verip yatırımcıyı kasıtlı bir şekilde yanıltmış oluyor. Bu durumun yaptırımı da belli. Geçmiş olsun kardeşe
    evet aracı kurumlar bu dip notu vermelıydı

Sayfa 755/806 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •