Sayfa 759/1019 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 6,065 - 6,072 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,278
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Deniz hoca topicte yağlı tohum fiyatları artacak yazınca bende gidip ayçiçek yağı aldım. Palm yağıda yükseliyormuş. Bakalım gramajları ne kadar küçültebilecekler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yagda ambalaj masrafi cok yuksek...

Herkes pet sisesini alip gidecek, acik yag satacaklar..

Eskiden acik kolonya satarlardi...

Cozum budur.

Fiskiriyeaaaaaaaah,

Hala fiskiriyeaaaaah..
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Cozum budur.

Fiskiriyeaaaaaaaah,

Hala fiskiriyeaaaaah..
    bunun sonu stagflasyon olur. para fışkırıyorcu da talep var ki artıyor der gelir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. https://www.memurlar.net/haber/10175...asi-cikti.html

"Dün Antalya Belediyesi'nin sitesindeki hal fiyatlarına baktım. Domatesin en ucuzu 2.5 TL, elma 2-3 TL, sivri biber 3 TL, patlıcan 4 TL, meşhur hıyarlar 1.8 TL'ye inmiş... (Ucuzu neden dikkate alıyorum? Zaten domatesin de hıyarın da patlıcanın da kalitelisi bizim sofralara gelmiyor. Onlar ihraç ediliyor, yabancıların masasına gidiyor.) Alanya toptancı halinde ise fiyatlar domates 5 TL, hıyar 9 TL, patlıcan 10 TL. Kumluca'da da hemen hemen aynı.Peki geçen hafta fiyatlar neydi? Antalya Hali'nde domates 15 TL, sivri biber 16 TL, patlıcan 13 TL, kabak 17 TL'ydi. Hakikaten ne oldu? Bir anda gaza indirim mi geldi, otobanlar beleş mi oldu, bedava mazot mu dağıtıldı? Yok tabi ki. Dedim ya, en çok yaş meyve-sebze gönderdiğimiz ülkeler -Rusya ve Ukrayna- savaşa girince bize yaradı!Rakamlar ortada: 2021'de 3 milyar 83 milyon dolar yaş meyve-sebze ihracatı yapılmış. Bunun 1 milyar doları Rusya'ya, 288 milyon doları Almanya'ya, 234 milyon doları Irak'a, 216.7 milyon doları Ukrayna'ya, 208.7 milyon doları Romanya'ya. Demek ki, ihracat kapısı kapanınca tüketiciye yaradı. Bunları diyorum diye, komisyoncusu, ihracatçısı, halcisi bana düşman oluyor, biliyorum. Ama maalesef durum bu. Haa, unutmadan şunu da söyleyeyim. Dün Ege Bölgesi'nden bir arkadaş mesaj atmış. Diyor ki, "Burada ticaret borsaları ürünü seralardan az az toplayın diye çiftçiye çağrı yapıyor." Niye mi? Fazla ürün olursa, fiyat düşer.

İlaçlı, tatsız, şekil bozukluğu olanları biz yerken en iyileri rus, alman vatandaşlarına gidiyor...

Geçen yıllarda bir haberde salihliden ceviz büyüklüğünde kütür kütür kirazların bir kilosunun bile iç pazara vermediklerini çiftçi anlatıyordu.

Sonra da yerli, milli palavraları...

Bu kadar fedakarlıkla toplanan paraların ümmetçilik adına kendi ülkesi için savaşmayıp mülteci olarak gelip burada devletten beslenen 10 milyona varan azınlığa verilmesi canınızı acıtmıyor mu?

Gerçi çalışmıyorlar diyemeyiz, toplam nüfustaki payları yüzde 10 olmasına karşın yıllık olarak tüm ülke nüfus artışının yüzde 50 sini üstlenmişler....İşleri çok zor...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4. Daha önce Ukraynaya göç etmiş afrikalı, afgan, suriyeli, ıraklı müslüman kardeşlerimizi de yakında avrupa almazsa ümmet birliği için ülkemize gelip yaşamlarına devam ederler...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5. tarım ve orman bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen 371 firmaya ait 559 parti ürünü kamuoyuna açıkladı

https://eksisozluk.com/1-mart-2022-t...3209?a=popular

6.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Rusyaya karşı hızlı ve sert bir şekilde verilen kararların mutlaka sonuçları olacaktır. Mesela artık isviçre bir cennet değil. Dolar veya euro tahvillerinize erişememe riskiniz var. Ve bu kararları mahkemeler değil siyasetçiler veriyor.
    Dolayısıyla artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bizimde buna ufaktan hazırlanmamız gerekiyor.

Her yer aynı. Kimsenin ne canı ne malı güvende artık. ABD, Kanada, İsviçre hepsi aynı.

Fırsattan istifade şimdi kriptoyu allayıp pulluyorlar, kaçın buraya gelin burada güvendesiniz diye. Büyük resmi görenler bunun da farklı bir kümes olduğunun farkındalar tabi

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Her yer aynı. Kimsenin ne canı ne malı güvende artık. ABD, Kanada, İsviçre hepsi aynı.

Fırsattan istifade şimdi kriptoyu allayıp pulluyorlar, kaçın buraya gelin burada güvendesiniz diye. Büyük resmi görenler bunun da farklı bir kümes olduğunun farkındalar tabi
    Dün okudum apple pay bile çalışmıyormuş. Yani günün sonunda gümüş, altın sikkeye geri döneceğiz gibi görünüyor.
    Bu yaptırım kararları verilirken bu kadar detaylı düşündüklerini değerlendirmiyorum. Bir yerden mutlaka beklenmeyen bir sonuç gelecek.
    Sosyal medya linç kültürüyle birleştirilince,
    Ülkenin ve bireyin kendine yeterliliği üzerinden yeni bir düzene doğru ilerleyeceğiz gibi görünüyor.
    Dün donald trump yasaklanıyordu. Bugün rusya oldu yarın kim olacak belirsiz.
    Cehenneme giden yol iyi niyet taşları ile döşelidir.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Cozum budur.

Fiskiriyeaaaaaaaah,

Hala fiskiriyeaaaaah..
    Ayçiçek yağında en iyi marka hangisi katkısız daha doğal olanı yoksa tüm markaların içeriği aynı mı?
    Ben Yudum marka kullanıyorum.

Sayfa 759/1019 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •