Sayfa 76/183 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon
Arama sonucu : 1460 madde; 601 - 608 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Sağlık

1. USAŞ olacaktı,çok yazım hatası yapıyorum bi kısmı benden ötürü bir kısmı telefondan.

2. Lokman Hekim Hastanelerinin yönetimi sert fiyat hareketlerinden rahatsız olduğunu ortaya koymak adına piyasalara açıklama yapmak zorunda hissettiler kendilerini. Yatırımcıları adına olumlu olduğunu görünen bu açıklamayı yatırım kuruluşları nötr olarak değerlendirdi.

Planlanmış 2.400.000 TL nominal bedele ulaşıncaya kadar hisseleri geri alma düşüncesi vardı, volatil fiyat hareketlerine bakılmadan istikrarlı kararlı ve güçlü şekilde ortaya konulmalıydı.Fiyat ve işlem limiti belirlemeden sınırlar oluşturmadan.

Plansızlık, şirketin fonlama maliyetini daha düşük seviyelerde kullanılmasını yok etmiştir. Bu durumun en temel kaynağı yönetsel ilginin daha farklı kulvarlarda kullanılması ile gerekli planlamayı oluşturamamaktan kaynaklanmaktadır. Tek ilgimizi şirketin gelişimi için harcıyoruz gibi bir yaklaşım olsa da bu da öngörüsüzlüktür daha ileri seviyesi de iş bilmezliktir.
    Kurumsal yapılarda değişmez standartlar vardır. Geleceğe dair beklentiler adı altında yapılan çalışmalar neden halen yapılmamıştır.Bu konunun muhatabı bu çalışma için gerekli vakti bulamıyor mu acaba? Başbakan yardımcısını karşılamak ile ilgili daha önemli görevler icra ediyor olunması söz konusudur belki! Ya da ne gerek var nasılsa tutturamıyoruz düşüncesi mi geçerli.Bakınız Türk Telekom açıkladı, çalışınca oluyor.

Ticari kuruluşların siyasi ilişkiler arasındaki sonuçları hakkında biraz geçmişten ders almak lazım. Geçmişi hatırlayarak gelecek adına adımlar atmak çok önemli. Mesela piyasanın bu tür ilişkilere bakışı nasıl olmaktadır bunun iyi anlaşılması lazım.

1990 yıllarının en sağlam şirketi ÇUKUROVA KEPEZ siyasi kimlikli Cem Uzan yüzünden ne duruma düşmüştür. Siyasetin içinde olan Doğan Grubu ya da İhlas Grubu grafiklerine bakın bakalım. Piyasa bu hisselerden neden uzak durmaktadır. Bunları iyi anlayıp ona göre siyasi apoletleri olanlar bu kurumdan uzak durmalıdır. Çünkü piyasalar bunu bir risk olarak görür ve senden uzak durur.
    MPARK halka arz durumunu kullanıp operasyon yapmak isteyenlere fırsat vermemek için geleceğe dair beklentileri ortaya koyarak daha iyi olacağız deseydiniz, sadece sağlık sektörüne odaklanıp daha karlı tablolar ortaya koymuş olsaydınız hisselerinizi inanın geri almak zorunda bile kalmazdınız.
    Borç içinde ve zarar eden MPARK a bile talep oluyorsa kar eden temettü dağıtan Lokman Hekim Hastanelerine neden yeterli talep oluşmadığının nedenleri yukarıda yazılanlardır.

Raporlar ise spekülatif kaynaklar olarak kullanılmaya devam ediliyor.400 bin adet açığa satış yapmak için kullanıldığı gibi.

Bu açığa satış anında O keltoş fon yöneticisini tavana yapıştırabilseydiniz kimse bu tür oynaklıklar yaratmaya bir daha cesaret edemezdi. 34 ve 27 yapmakla bu işlerin olmayacağı öğretilmelidir. Hah hukuk ve adalet anlayışı adına keltoş foncu ve ekibine baba parası değil alın terinin ne olduğu öğretilmelidir.

Hiç mi iyi şeyler olmuyor, elbette oluyor. Demet Tıp merkezinin artan etkinliği ve borç yükünü üzerinden atmış Akay Hastanesi büyük katkı ortaya koyacaktır. 2018 Eylül ayında hizmete girecek olan Elazığ şehir hastanelerinin hizmet unsurlarından biri olmak çok güzel gelişmeler. Rönesans Holding gibi bir dev ile oluşan dirsek teması da büyüme ve kurumsallık anlamında nasıl ilişkiler kurulmasına iyi bir örnek.

Bunun devamında Rönesans Holdingin gelecek projeleri arasında bulunan Van da yapılacak Rehabilitasyon merkezinin bir numaralı hizmet sunucu adayı olunacaktır.

Bu tür beklentileri ortaya koymak spekülasyon değildir geleceğe tutulan ışıktır.

3. Geçmişteki gibi uygulanacak geri alim programindan cok fazla ümitli olmamak lazim. Arada bir 3 _5 gün aliyor sonra unutuyor. Aldiklari 5 bin 7bin 8bin 10 bin. Arada bir 30bin ceker okadar. Ayrica alim stratejileride, *düştükce al * mantigindaydi şimdiye kadar.
    6 liraya cikarken ve 6 liradan 4 liraya duserken 5,30 üstunden mal aldiklarini hatirlamiyorum. 5 lira civarinda destek olmaya calistilar hep ama son 4 lira inişinde 5 10 binlik alimlar tahtayi tutmaya yetmedi..

Bana kalirsa şirket yönetiminde, şirketi sahiplenecek bir ortak olmamasi bütun aksakliklarin sebebi.%70 halka aciklik , kalan hisselerinde 70 80 kişi arasinda dagilmiş olmasi garip bir durum ortaya cikariyor.
    Insallah bugunden sonra butun stratejileri degistirip agresif bir geri alim programi uygularlar...
    Saygilar

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. O kadar yazı yazmışsın yazdığını sen bile bilmiyorsun çok söz yalan doğurur bekleyip göreceğiz

5. mpark halka arzı ile herkes hareket bekliyordu, beklenen hareketi yaptı, her zamanki gibi beklentinin tersi yönünde

6. Bilançolar bir açıklansın o zaman görülür ak ile karanın farkı.Medikal park ile o zaman daha sağlıklı mukayese yapılabilir.Gerçi onlar 1 milyara yakın keş parayı aradan cebe indirdiler yani bir adım öndeler bir de şube ve çalışan açısından büyük fark var.21 hastane 14 bin çalışan 6 hastane ve 1400 çalışan.Biri okyanus biri gölet.Ama biz Türklerin çokluğu ve büyüklüğün pek de işe yaramadığını anlatan atasözleri var.Yeni öğretim yılında üniversite açılınca büyüklük farkı ortadan kalkar eee 8 bin öğrencili üniversite boru değil.Güzelliklerle kalın.

7. Bir de piyasa değerlerine bir bakayım dedim,tamam ben biri okyanus biri gölet dedim ama bir 42 milyon diğeri 1.030 milyon dolar.Bu kadar da olmaz arada 1 milyar dolardan çok ama çok az bir fark var.Ikisi de hastane zinciri ve arada bir milyar dolar fark.Hayır fark kapanır mutlaka ama onların inmesi değil de Lokman ın çıkmasıyla kapanır inşallah fark.Güzel kalın.

8. Medical Park arzı bir çokları için hayal kırıklığı olunca, Lokman Hekim'e olan rağbet yavaştan artacaktır diye tahmin ediyorum.

Sayfa 76/183 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •