Sayfa 764/1023 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 6,105 - 6,112 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Adam kendi seçmen kitlesinin zeka seviyesine göre konuşuyor işte. Sokağa çıkıp röportaj yapsınlar tüm sürü papağan gibi aynı şeyi söyler. Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var.
    Allahsızlar sizin Allah'ınız olsa hırsıza tapmazsınız. Sizin Allah'ınız falan yok. Siz şeytanın müridisiniz.
    Ne varsa bizde var. Bizim Allah'ımız var. İlahi adalet gecikse bile mutlaka gerçekleşir. Süründüklerini göreceğiz inşallah.
    hmm, benim allahım yok. dolayısıyla ilahi adalete de inanmıyorum. ama şunu söyleyebilirim: bu dünyada aptal olmak bir nimettir. bir insan ne kadar aptalsa o kadar mutludur...
    yatırım tavsiyesi değildir.

2. Merkez bankasını tereddüte iten durumun şu olduğunu düşünüyorum:

ABD'den Türkiye açıklaması: Müzakere süreci devam ediyor

En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    hmm, benim allahım yok. dolayısıyla ilahi adalete de inanmıyorum. ama şunu söyleyebilirim: bu dünyada aptal olmak bir nimettir. bir insan ne kadar aptalsa o kadar mutludur...
    Sonuna kadar katılıyorum. O yüzden Allahım bana ak çomar aklı ver diye dua ediyorum. Bu ülkede yaşamaya devam edebilmek için mutlu olabilmek için.

Dışa bağımlı olmayan güçlü bir Türkiye yarattı. Bu güvenle efelendi eyyyy eyyy diye. Onlarda deyiverdi işte sana heyyyyyy heyyyyy diye.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Merkez bankasını tereddüte iten durumun şu olduğunu düşünüyorum:

ABD'den Türkiye açıklaması: Müzakere süreci devam ediyor

tereddüt falan yok. cari açığı düşürmek için devalüasyon yapmaları lazımdı, o işin vebalini de amerikaya yüklediler. kur daha gidecek gibi, bu kadarlık bir devalüasyon yeterli olmaz bence...
    yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    tereddüt falan yok. cari açığı düşürmek için devalüasyon yapmaları lazımdı, o işin vebalini de amerikaya yüklediler. kur daha gidecek gibi, bu kadarlık bir devalüasyon yeterli olmaz bence...
    Cari açığın nedeni yurt içinde pompalanan KGF ve hormonlu büyüme idi. Kur cari açığa belki %30 etki etmiştir. Asıl etken hormonlu büyüme politikası idi. O nedenle büyümede dengelenme olmadan kur ile cari açıktan medet ummak yaraya tuz basmak ile aynı şey.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Dışa bağımlı olmayan güçlü bir Türkiye yarattı. Bu güvenle efelendi eyyyy eyyy diye. Onlarda deyiverdi işte sana heyyyyyy heyyyyy diye.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    Ben o şekilde düşünmüyorum...Faiz konusunda ısrar hem TL hemde Döviz borçlanma maliyetlerini artırdı...Kasada dövizde kalmamış...Tam 18 yıl sonra MB net rezervi 2000 yılı ile neredeyse aynı seviyeye gelmiş... Tansu gibi olacak bunların sonu.......

Sayfa 764/1023 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •