Sayfa 769/1030 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 6,145 - 6,152 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. USD satılıp USD düştükçe, milletin eline geçen TL ile ve TL faizlerin de bir miktar artması ile paranın TL mevduata kaymasından dolayı bankalar TL ye doydu/doyacak bu gidişle...TL mevduat faizleri artmaz artık bundan sonra bu durumda...

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    USD satılıp USD düştükçe, milletin eline geçen TL ile ve TL faizlerin de bir miktar artması ile paranın TL mevduata kaymasından dolayı bankalar TL ye doydu/doyacak bu gidişle...TL mevduat faizleri artmaz artık bundan sonra bu durumda...
    bana da usd düştükçe millet usd talebi artar ve tl kıtlaşır gibi geliyor. Mevduatcilarin bazıları hatta belki çoğu dolara geçebilir. bu durumda bankalar azalan mevduatları yerine koyabilmek için bir miktar faiz artırabilir. Belki de öyle olmaz. Bilmiyorum. Neyse görüruz.

3. Tabii bu siyasi ve ekonomik gelişmelere de bağlı biraz...Enflasyon, TL mevduat faizlerin altına kayması lazım, artmaması lazım...Yoksa sizin dediğiniz olur...

4.  Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    Ben şimdi 5,9 dan dolar alip %6 den faize koysam sizde 26,25 den faize koysanız.Ben dolarda dibin dibi 5 i görür ama zirvede sınırı olmaz diye içim rahatsa.Siz %24 enflasyonda reel %2 alıp mutluysanız bunlar seçimlerimizdir.TL de erime riskini almaktansa dolar bazında yerimde sayma riskini tercih ederim.Seçimlerimde beni pişman etmez.Ama full dolar yapmaktansa şu dönem %45 dolar , % 30 TL,%25 altın sepetide olabilir. Ytd.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    dolar bazında yerinde sayma daha iyi demizsiniz ..yurtdisindami harcayacaksınız doları merakimdan soruyorum ..olmaz da diyelim dolar 2 yıl 5.50 6.50 aralığında gitti geldi ..enf.yuzde 50 iki senede dolarda aynı .kaldı ..dolarınızın tl karsiligi olarak alım gücü düşmüyor mu ..sormamın sebebi bende de yüzde 10 dolardayım .kasko için ....ve şu var 6.80 den bozup şimdi alsaydınız daha iyi olmazmiydi ..bir noktada trade etmek iyi değil mi .böyle beklemekten .

5. Faiz, döviz tahmini yapmaya çalışanların dikkate alması gereken 3 öngörüm olacak.

1 - İktidarın davranışlarında bir rasyonalite arayarak döviz ve faizi tahmin etmeye çalışmayın. Piyasaların istediği her şey ancak piyasalar iyice çığırından çıktıktan sonra, zoraki ve kerhen yapılacaktır. Bu nedenle alınan önlemlerin hiç birisi kalıcı sonuç yaratmayacak, yalnızca günü kurtarmakla ilgili olacaktır.

2 - Kriz bu iktidar gidinceye kadar devam edecektir. Bu durumun bilincinde olan önemli sayıdaki yatırımcı ve kredi borçlusu, 2-3 hatta 5 yıllık döviz ihtiyacını, günü geldiğinde çok pahalıya almak durumunda kalabiliriz düşüncesiyle fiyatını uygun bulduğu anda TL'den dövize geçerek, temin etmeye çalışacak, bu durum da dövizin kalıcı bir şekilde aşağı sarkmasının önünde önemli bir engel oluşturacaktır.

3 - Piyasalar yönü kesinlikle aşağı doğru olan bir testere formatında ilerleyecek. Yani kısa ve orta vadede ne batacağız ne de çıkacağız, yön aşağı olacak ama arada yukarı yönlü düzeltmeler yapacak, bu da pozisyonların kademeli olarak alınmasının önemini artıracaktır. Yani dolar 7 TL'yi vurduğunda döviz portföyünün belli bir kısmını elden çıkarmış, 6 TL'nin altına düştüğü zamanda alım yapmış olmanız gerekirdi. Piyasaların ateşinden muaf işlem yapabilmek için alım ve satım noktalarının ve tutarlarının önceden belirlenmiş olması çok önemlidir.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

6. -dolarda 6 ay terste kalırsın faizden gelen para gitti dersin dolar hele bizim gibi ülkelerde 2 haftada tüm kayıplarını siler sana kar bırakır.
    -7.20 gibi gece yarısı anlık görülmüş seviyelerden dolar alanların sayısı bir elin parmağını geçmez,hatta investing dahil o kadar takip ederim daha 6.80 üzeri maliyetlenen görmedim.
    -rahip ve abd meselesinin yanı sıra ağustos ayında merkez bankasının kurun artışına seyirci kalmasından ötürü film koptu temmuzda 100 baz faiz artırmadı ama 2 ay sonra 625 baz yapmasına rağmen temmuz toplantısının 1 tl üzerinde dolar
    -dolar hiçbir zaman büyük küresel sermaye hareketleri lehimize dönmedikçe kalkışa geçtiği yerlere tekrar düşmez,bakarsanız zirvelerin her zaman daha yukarılarda oluştuğunu görürsünüz.
    -her zaman kademeli alım yapmak en idealidir,ben elimdeki dolarların yanı sıra cuma günü sabahtan 5.90 altındaki birçok seviyeden aldım 5.97 gördüğünde de 5.94 ten satış verdim(ing ile)
    -bunun dışında tüm mevduatımın %45 i hala dolarda günlük %5 faizde maliyetlerim 3.48-4.82-5.72-5.92 bunları faizle hesaplamıyorum bile zira %20 üzeri faizleri alalı daha 2-3 ay oldu nerdeyse geçen sene bu vakitler 12-13 geziniyorduk unutmayın
    -doların aşağıda marjı kalmadı,en fazla 5.7x lerden destek alıp yukarı çıkacak vadesi gelen için inanılmaz güzel alım yerinde.
    -hala en kötüsü fiyatlanmış değil,hala resesyona girmiş değiliz,hala şirketlerin konkordato haberleri devam ediyor,hala işşizlik ciddi anlamda yükselmiş değil,hala tam olarak seçim sathına girmiş değiliz,iş bankası hisselerine el konulması kanunu geliyor,trumpa rağmen fedin 1 sene daha faiz artışı devam ediyor,hukukun ülkede gizli tanık saçmalığı ile ayaklar altına alındığı görülüyor,zabıta ile tehdit ile fiyat artışlarının önüne geçilmeye çalışılıyor,enflasyondan daha düşük merkez bankası fonlaması devam ediyor,25 ekimde merkezin adım atmayacağı da iyice dillendirilmeye başlandı hatta kur biraz gevşedi hemen bankalar faiz oranlarını kesmeye başladılar,stopaj avantajı 1,5 ay sonra bitiyor,ülkede her daim potansiyel riskler mevcut,abd ile hala iran ambargosu konusunda anlaşmış değiliz,s400 konusu,membiç konusu rayına oturmuş değil,sürekli artan dış borcumuz yerli yerinde doların yüksek olmasından kaynaklı ithalat düşüşü söz konusu bu da ilk defa bu ay cari açığa olumlu yansıdı ve 51 milyar dolar seviyelerine indik,düşük dolar ithalatı yeniden patlatır bu yüzden hükümet de çok fazla istemez doların düşüşünü dolar düşerse bu kez faizleri indirecekler kur yine burdan ataklanabilir,hepsini geçtim merkezin rezervleri hala eriyor,toplam rezervler 66 milyar dolara düşmüş net rezervler 20 milyar doların altında nereye kadar kur baskılanacak sadece %25 enflasyonu hesaplasak kurun yukarı çıkacağı aşikar,merkezin anketine katılanlar bile 6.59 bekliyor yıl sonu,dolar ağustos ayındaki coşkusunu 625 faiz ve rahibin serbest kalması hadisesi ile durgun seyre bıraktı ama yönü kesinlikle yukarı,5.70 bandından aşağı kesinlikle düşmeyeceğini ve yıl sonunu en az 6.20 üzerinde kapatacağını düşünüyorum 1 sene sonra ise 8 lira üzerini bekliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by gencparaci Yazıyı Oku
    26.5 icbc bu hafta gecerli haftaya yani pazartesi güncellenecek bu mebla

HUAWEI KII-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    mevduat dönüşleri salı gününe denk gelirse iyi olur... müşteri temsilcisi mi pazartesi dönüşüne denk getirdi siz mi internetten yaptınız... bankalarda pazartesi toplantı olur , faizde güncelleme olursa , salı günü işleme girer...

8.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    USD satılıp USD düştükçe, milletin eline geçen TL ile ve TL faizlerin de bir miktar artması ile paranın TL mevduata kaymasından dolayı bankalar TL ye doydu/doyacak bu gidişle...TL mevduat faizleri artmaz artık bundan sonra bu durumda...
     Alıntı Originally Posted by d.ricardo Yazıyı Oku
    bana da usd düştükçe millet usd talebi artar ve tl kıtlaşır gibi geliyor. Mevduatcilarin bazıları hatta belki çoğu dolara geçebilir. bu durumda bankalar azalan mevduatları yerine koyabilmek için bir miktar faiz artırabilir. Belki de öyle olmaz. Bilmiyorum. Neyse görüruz.
    5.70 civarından alış için bekleyenler olduğunu biliyorum. 5.60 altında kalıcı olmaz ise buralardan güçlü talep gelmiş olduğu anlaşılır. YTD.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 769/1030 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •