Sayfa 770/852 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1. Yatırımcılar nal toplamıyor bunu bilin... Türkiye hukuk devletidir.

2.  Alıntı Originally Posted by Efendi Yazıyı Oku
    Yatırımcılar nal toplamıyor bunu bilin... Türkiye hukuk devletidir.
    Malim yok ama inanin ky kazansin istiyorum

Bu pesi sira gelen halka arzlarda araci kurumlar habire deger tespit raporlati yayinliyolar ya,ernst youngdaki o hanima o metodlarla bir degerleme yaptirsinlar...

Bakalim halka arz fiyatlarinin kacta kaci cikiyor????

Ytd

3. Arkadaşlar Kipa mağdurları olarak yaptığımız başvuruları aldığımız cevapları ve edindiğimiz bileğileri burdan paylaşırsak ne olacağıyla ilgili fikir edinmek adına faydalı olur diye düşünüyorum

4. Borsa başkanlığına yaptığım başvuruda Konunun kendileri tarafından ilgili kanun yönetmenliklerce değerlendirildiği hatalı bir işlem veya durum farkedildiğinde spk ya iletildiği şirketin yaptığı başvuru için spk nın yetkili karar organı olduğu cevabını aldım ve şikayet için spk ya yönlendirildim Şirketin yatırımcı danışmanı konu genel kurulda görüşüldü yapılacak her türkü işlemde birleşme rapor onaylama ve benzeri durumların spk onayına tabi olduğu cevabını aldım SPK dan ise herhangi bir cevap gelmedi Mağdur arkadaşlar genelde hukuki yollara başvuru yapacaklarını ancak benim şahsi kanaatim hukuki yola başvurmayanların herhangi bir telafisi olmayacağı yönünde Ytd. İnşallah zararımızı telafi edecekleri bir yol bulunur

5. TTK 191

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

V-ORTAK HÜKÜMLER

1.ORTAKLIK PAYLARININ VE ORTAKLIK HAKLARININ İNCELENMESİ

Madde 191-(1) Birleşmede, bölünmede ve tür değiştirmede (küçük) ortaklık paylarının ve (küçük) ortaklık haklarının gereğince korunmamış veya ayrılma karşılığının uygun belirlenmemiş olması hâlinde, her ortak birleşme, bölünme veya tür değiştirme kararının Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilanından itibaren iki ay içinde, söz konusu işlemlere katılan şirketlerden birinin merkezinin bulunduğu yerdeki (İstanbul Anadolu) asliye ticaret mahkemesinden, uygun bir denkleştirme akçesinin saptanmasını isteyebilir.

Denkleştirme akçesinin belirlenmesinde 140 ıncı maddenin ikinci fıkrası uygulanmaz. (Madde 140/2- Ortaklık paylarının değişim oranları belirlenirken, devrolunan şirketin (yani KİPA"nın) ortaklarına tahsis olunan ortaklık paylarının gerçek değerlerinin onda birini aşmaması şartıyla, bir denkleştirme ödenmesi öngörülebilir.)
    Buradan anlaşılan değişim oranı 0.10 un altı TTK na göre mümkün değil, Değerleme şirketinin 0.032 oranı değerlemesi maksatlı ve manipülatif olma kuşkusu taşıdığı ortadadır.

6.  Alıntı Originally Posted by Efendi Yazıyı Oku
    TTK 191

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

V-ORTAK HÜKÜMLER

1.ORTAKLIK PAYLARININ VE ORTAKLIK HAKLARININ İNCELENMESİ

Madde 191-(1) Birleşmede, bölünmede ve tür değiştirmede (küçük) ortaklık paylarının ve (küçük) ortaklık haklarının gereğince korunmamış veya ayrılma karşılığının uygun belirlenmemiş olması hâlinde, her ortak birleşme, bölünme veya tür değiştirme kararının Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilanından itibaren iki ay içinde, söz konusu işlemlere katılan şirketlerden birinin merkezinin bulunduğu yerdeki (İstanbul Anadolu) asliye ticaret mahkemesinden, uygun bir denkleştirme akçesinin saptanmasını isteyebilir.

Denkleştirme akçesinin belirlenmesinde 140 ıncı maddenin ikinci fıkrası uygulanmaz. (Madde 140/2- Ortaklık paylarının değişim oranları belirlenirken, devrolunan şirketin (yani KİPA"nın) ortaklarına tahsis olunan ortaklık paylarının gerçek değerlerinin onda birini aşmaması şartıyla, bir denkleştirme ödenmesi öngörülebilir.)
    Buradan anlaşılan değişim oranı 0.10 un altı TTK na göre mümkün değil, Değerleme şirketinin 0.032 oranı değerlemesi maksatlı ve manipülatif olma kuşkusu taşıdığı ortadadır.
    Guzel herşey guzel olacak inşallah

Nexus 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

spk 2.56 altında bir fiyata ayrilma fiyati kabul etmez.bunu bir not edelim.

8.  Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    spk 2.56 altında bir fiyata ayrilma fiyati kabul etmez.bunu bir not edelim.
    Ne oldu hemşerim bu güne kadar kipa yı satın elinizdekileri 1,.. kusurlardan bağırta bağırta alırlar diyen sen değilmiydin.

Sayfa 770/852 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •