Sayfa 776/836 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826 ... SonSon
Arama sonucu : 6685 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Vergi dairesine sunulan rakamlar sadece GESAN uzerinden hesaplanmis deger, diger istirakleri kapsamiyor. Yanlizca Europower'dan gelecek 711 milyon TL lik karin %56'si gelecek, onun uzerine ornegin Makedonya'dan ve diger yurt disi istiraklerden gelen gelirler var.

Ayrica GESAN aldigi ihalelerin on odemelerini yaklasik %10-25 arasi pesin alip, is tesliminde gerisini tahsil ediyor. Bildiginiz gibi ihaleler %80-90 oranininda doviz uzerinden agirlikli olarak Dolar, ikincil olarak Euro cincinsinden. Bu durumdan dovizin cikisi, odemenin yil sonunda olmasindan dolayi da GESAN lehine.

Ayrica yapilan Europower halka arzinin bilanco ve sirket carpanlarina getirecegi olumlu etkiler var.

Gelecek bilanconun olumlu gelmesini beklerim ancak. Esas bilanco beklentim, yil sonunda iyi gelmesi yonunde. Daha once gonderdigim mesajlarda egitim calismasi olarak 2002-Eylul'den, bu yil Agustos sonuna kadar yaklasik 550-600 milyon dolarlik alinan bir is anlasmasi var. Bunun uzerine ozellikle EuroPower satislarini ve ozellikle Peak PV'den gelecek satislarina bakmak lazim.

2023/6 ve 2023/09 bilancolarini da izleyip sirketin nasil gittigini izlemek lazim. Ayrica onumuzdeki donemde alinan ihalelerin gectigimiz yillarda oldugu gibi bildirilemeyecegini dusunuyorum. Bunun nedeni de alinan is iliskileri ve ihalelerin bildirilme zorunlulugu limitlerinin degismesi. GESAN gecen yil 500 bin dolar alti isleri bildirmeyecegini aciklamisti. Bu yil ve onumuzdeki yil bu miktarin artma durumunu da dikkate almak gerekecek, bilanco tahmini acisindan. Bunu da dikkate alin.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi analizleriniz isiginda aliniz.

2. İlginç işler oluyor.
    Ortakların hisse satışı çıktı ancak satışa salı günü başlayabiliyorlar.
    Açıklanmayan bilanço için son gün Pazartesi akşamı...
    Manidar.
    Ayrıca satışı borsada yapacaklarını sanmıyorum (İnşallah yapmazlar anlamına).
    Yaparlarsa....

Ben çay içmeye devam ediyorum.
    Ayrılan epey oldu.
    Hayırlısı.
    Ya herro...
    Ya merro...

3. Selamlar,
    Bu hisselerin kote ettirildiğini görünce ilk aklıma gelen bilançonun iyi olacağı oldu. Benim tahminim bilançonun iyi geleceği ve patronların bunu satış için fırsat olarak göreceği yönünde, bedelsiz açıklandığı günün ertesinde aynı durumu yaşadık. Özellikle Info aracı kurumu bu iş için kullanılabilir tekrar. Umarım yanılırım ve tahtada satmazlar, elimde hisse yok ama sıkı takibimde.
    Bu bahsettiğim şekilde olursa bir süre bocalayabilir ama iyi bilançonun etkisiyle bir süre sonra tekrar olumlu yönde fiyatlama yapacaktır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by cumbaba Yazıyı Oku
    Vergi dairesine sunulan rakamlar sadece GESAN uzerinden hesaplanmis deger, diger istirakleri kapsamiyor. Yanlizca Europower'dan gelecek 711 milyon TL lik karin %56'si gelecek, onun uzerine ornegin Makedonya'dan ve diger yurt disi istiraklerden gelen gelirler var.

Ayrica GESAN aldigi ihalelerin on odemelerini yaklasik %10-25 arasi pesin alip, is tesliminde gerisini tahsil ediyor. Bildiginiz gibi ihaleler %80-90 oranininda doviz uzerinden agirlikli olarak Dolar, ikincil olarak Euro cincinsinden. Bu durumdan dovizin cikisi, odemenin yil sonunda olmasindan dolayi da GESAN lehine.

Ayrica yapilan Europower halka arzinin bilanco ve sirket carpanlarina getirecegi olumlu etkiler var.

Gelecek bilanconun olumlu gelmesini beklerim ancak. Esas bilanco beklentim, yil sonunda iyi gelmesi yonunde. Daha once gonderdigim mesajlarda egitim calismasi olarak 2002-Eylul'den, bu yil Agustos sonuna kadar yaklasik 550-600 milyon dolarlik alinan bir is anlasmasi var. Bunun uzerine ozellikle EuroPower satislarini ve ozellikle Peak PV'den gelecek satislarina bakmak lazim.

2023/6 ve 2023/09 bilancolarini da izleyip sirketin nasil gittigini izlemek lazim. Ayrica onumuzdeki donemde alinan ihalelerin gectigimiz yillarda oldugu gibi bildirilemeyecegini dusunuyorum. Bunun nedeni de alinan is iliskileri ve ihalelerin bildirilme zorunlulugu limitlerinin degismesi. GESAN gecen yil 500 bin dolar alti isleri bildirmeyecegini aciklamisti. Bu yil ve onumuzdeki yil bu miktarin artma durumunu da dikkate almak gerekecek, bilanco tahmini acisindan. Bunu da dikkate alin.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi analizleriniz isiginda aliniz.
    Sevgili cumbaba ben sadece kap açıklamasını yazmıştım oraya. Değerli açıklamalarınız ve değerlendirmeleriniz çok güzel teşekkürler.

Size ve faydalı açıklama ve değerlendirmelerde bulunan tüm arkadaşlara hayırlı akşamlar ve bol kazançlı ama en önemlisi sağlıklı bir hafta dilerim

5. Bilanço bu akşam geliyor mu dostlar?

6.  Alıntı Originally Posted by Better15 Yazıyı Oku
    Bilanço bu akşam geliyor mu dostlar?
    Bugün son gün.. Gesan son dakika da açıklar her zaman ki gibi...
    Ytd dyt tyd

7. Geçen seferki gibi ek süre istemesin de

8.  Alıntı Originally Posted by Better15 Yazıyı Oku
    Geçen seferki gibi ek süre istemesin de
    Geldi. Hayırlı olsun

Sayfa 776/836 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz